Προς το περιεχόμενο

μηχανη εσπρεσσο


zeus1984

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είχα αγοράσει πέρισυ στην ίδια τιμή που είναι και τώρα!

Ευχαριστημένος είμαι, κάνει καλό εσπρέσο για τα δικά μου γούστα που δεν είμαι και πολύ απαιτητικός.

Αφρόγαλα δεν έχω δοκιμάσει να φτιάξω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Να προσθέσω βέβαια ότι κατά τη λειτουργία κάνει ένα θόρυβο σαν κομπρεσεράκι, αλλά δεν ενοχλεί. Δεν ξέρω αν είναι ελάττωμα μόνο της δικής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι μηχανές κάνουν ένα θόρυβο σαν κομπρεσεράκι. Η μηχανή προκαλεί την πίεση με την οποία διοχετεύει το νερό στον καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και θέμα στο Μπλα Μπλα. Έχει αρκετά σχόλια, ψαξ'το αν θέλεις. Είναι πολύ αξιοπρεπής συσκευή, απλά θεωρώ ότι πέρυσι ήταν πολύ καλύτερο v4m γιατί τότε οι εσπρεσσιέρες στην αγορά ήταν γενικά κάπως ακριβότερες.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κ εγω κατι ρε μαγκες επειδη ενδιαφερομαι αλλα ειμαι τελειως ασχετος με καφετιερες.ειναι αποκλειστικα για εσπρεσο η δεχεται κ καψουλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κ εγω κατι ρε μαγκες επειδη ενδιαφερομαι αλλα ειμαι τελειως ασχετος με καφετιερες.ειναι αποκλειστικα για εσπρεσο η δεχεται κ καψουλες?

 

Αν λέγοντας κάψουλες εννοείς αυτές που παιρνουν οι dolce gusto, tassimo, nespresso...όχι δεν παίρνει τέτοιες!

Παίρνει όμως pods που έχουν κάποιες εταιρείες π.χ lavazza,illy αλλά δε συμφέρει οικονομικώς.Εγώ τουλαχιστον παιρνω τις συσκευασιες των 250 gr (εχω δοκιμασει illy, lavazza, danesi, jacobs κλπ) ή χυμα απο καφεκοπτειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λέγοντας κάψουλες εννοείς αυτές που παιρνουν οι dolce gusto, tassimo, nespresso...όχι δεν παίρνει τέτοιες!

Παίρνει όμως pods που έχουν κάποιες εταιρείες π.χ lavazza,illy αλλά δε συμφέρει οικονομικώς.Εγώ τουλαχιστον παιρνω τις συσκευασιες των 250 gr (εχω δοκιμασει illy, lavazza, danesi, jacobs κλπ) ή χυμα απο καφεκοπτειο

ευχαριστω για την απαντηση φιλε.τις πρωτες εννοουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γνωμη εχετε http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/lidl_gr/hs.xsl/index_14679.htm αξιζει τα χρηματα; βρισκεις κατι αλλο σε τετοια χρηματα;

 

Αν δε σαρεσει στα lidl την πας πισω ανετα. και με τα 3χρονια εγγ. 15€ το χρονο σου βγαινει, ακομα και να χαλασει στα 3 χρονια.

Για τα pads δεν ειδα φιλτρο αλλα για να το λεει θα παιρνει. αν και σε μια AEG που ειχα, δε βρηκα pads να ταιριαζουν σωστα (και ειχε και φιλτρο ESE)... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή είναι. Απ'ότι έχω δει σε διάφορα φόρουμ είναι κατασκευής delonghi.

Την έψαχνα εδώ και καιρό... είχα πάρει τηλέφωνο και στο lidl αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε τότε.

 

Επειδή δεν την είχα βρει τελικά απέκτησα μια severin.

http://www.getitnow.gr/prod/me-and-home/mikrosyskeyes/kafetieres/kafetiera-espresso-severin-5987-1050w/prod1091726pp/

Πριν από κάνα μήνα την πήρα 60 ευρώ... τώρα πήγε στα 119 :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τωρινη τιμη στο getitnow, δεν λεει τιποτε, ειναι σαν τιμοκαταλογος.

 

Για την μηχανη του lidl, μπορει να ειναι καλη, μπορει κ οχι αλλα σαν τιμη ειναι ακριβη πια σε σχεση με τις επωνυμες. Υπαρχουν πολλες προσφορες τριγυρω, τωρα ειδα πχ σε carrefour k praktiker. Ερχονται κ Χριστουγεννα, θα φανουν κ αλλες.

(δεν λεει παντως για δοσομετρητη για μεριδες, ουτε το δειχνει καπου στις φωτο, αρα δεν εχει, αλλα δεν ειναι μειονεκτημα αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες προσφορές;

Κάτι tassimo κλπ δεν είναι καφετιέρες, για ροφήματα είναι και κοστίζουν 80+. Το όνομα τους καθαρά θέμα μαρκετινγκ είναι.

 

 

Για καφετιέρα delonghi 1100w και 15bar, 50 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στα LIDL προσωπικα εχω κανει τις καλυτερες αγορες και με τα μισα λεφτα απ οτι θα δινα αλου.τι μιξερακια εχω παρει,τι αποχυμοτες, τι πολυμιξερ, τι ζυγαριες μεχρι κρεπιερα εχω παρει απο εκει(ειμαι μαγειρας γι αυτο τοσο κουζινικο) δεν μου εχει χαλασει ποτε τιποτα.silvercrest fot the win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...