Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για explorer και firefox υπαρχει το antbar που σου επιτρεπει να κατεβασεις οποιο βιντεο θελεις απο ολα τα site. Υπαρχει κατι αναλογο για το Chrome? Δοκιμασα το plugin του realplayer αλλα ειναι πολυ αναξιοπιστο σπανια κατεβαζει ολο το αρχειο σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω απίστευτο πρόβλημα με τον chrome...από εχθές, όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποιες σελίδες, κολλάει ο browser! αυτό συμβαίνει στα περισσότερα sites εκτός από το facebook!πχ. στο youtube κάθε φορα που κλικάρω σ'ένα τραγούδι, μένει εκεί, το yahoo κολλάει ενώ φορτώνει την αρχική του σελίδα, και το megatv.com δεν ανοίγει σχεδόν καθόλου (βγαίνει μόνο το background). Κάποια βοήθεια μήπως; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κολλαει, σταματαει να αποκρινεται? Αν οχι, καθαρισε την cache του για να τον αναγκασεις να ξανακατεβασει τα περιεχομενα της καθε σελιδας απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες κολλαει, σταματαει να αποκρινεται? Αν οχι, καθαρισε την cache του για να τον αναγκασεις να ξανακατεβασει τα περιεχομενα της καθε σελιδας απο την αρχη.

 

σταματάει να αποκρίνεται η συγκεκριμένη καρτέλα!την cache την έχω καθαρίσει αλλά και πάλι τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν έχω έρθει στο κατάλληλο σημείο για το θέμα μου, αλλά θέλω να ρωτήσω τρία πραγματάκια για το Google Chrome:

 

1) Πώς μπορώ να αλλάξω την ώρα του; Σε σάιτ που δείχνουν π.χ. τι ώρα θα αρχίσει το ΤΑΔΕ ματς, λέει άλλα αντ' άλλων. Έψαξα λίγο στα Properties του, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

2) Το μενού του πού βρίσκεται; Όπως έχει το Internet Explorer, το File, Edit, View, Favorites, δεν έχει κάτι αντίστοιχο το Google Chrome. Θέλω να βάλω μια σελίδα στο Favorites και δεν ξέρω πώς.

 

3) Έχει μια μπάρα με κουμπιά για search, facebook, youtube, cnn κλπ. Πώς φεύγει αυτή η μπάρα; Δεν δέχεται καν δεξί κλικ.

 

Όποιος γνωρίζει, ας με βοηθήσει σε οποιαδήποτε από τα 3 θέματα που με απασχολούν.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

2) Το μενού του πού βρίσκεται; Όπως έχει το Internet Explorer, το File, Edit, View, Favorites, δεν έχει κάτι αντίστοιχο το Google Chrome. Θέλω να βάλω μια σελίδα στο Favorites και δεν ξέρω πώς.

[...]

Πάτα το αστεράκι που ναι στα δεξιά της address bar.

Δες και το κλειδί (πάνω δεξιά) -> bookmarks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα το αστεράκι που ναι στα δεξιά της address bar.

Δες και το κλειδί (πάνω δεξιά) -> bookmarks.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Όποιος γνωρίζει κάτι για τις άλλες δύο απορίες μου, ας απαντήσει παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, δεν λειτουργεί το πρόσθετο "wmpfirefoxplugin" και κατ' επέκταση δεν μπορώ να ακούσω μουσικούς σταθμούς μέσα από chrome..

Δοκίμασα απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση, αλλά δυστυχώς ούτε αυτό βοήθησε. Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, δεν λειτουργεί το πρόσθετο "wmpfirefoxplugin" και κατ' επέκταση δεν μπορώ να ακούσω μουσικούς σταθμούς μέσα από chrome..

Δοκίμασα απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση, αλλά δυστυχώς ούτε αυτό βοήθησε. Καμία ιδέα;

Εδω σε εχω αδελφε...Ουτε εμενα λειτουργουσε το wmpfirefoxplugin οποτε κατεβασα αυτο http://www.interoperabilitybridges.com/wmp-extension-for-chrome

Απο 'κει και περα, ολα κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω σε εχω αδελφε...Ουτε εμενα λειτουργουσε το wmpfirefoxplugin οποτε κατεβασα αυτο http://www.interoperabilitybridges.com/wmp-extension-for-chrome

Απο 'κει και περα, ολα κομπλε!

 

Ευχαριστώ πολύ! Όντως πέρασα αυτό το extension και πάλι όλα καλά! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχω έρθει στο κατάλληλο σημείο για το θέμα μου, αλλά θέλω να ρωτήσω τρία πραγματάκια για το Google Chrome:

 

1) Πώς μπορώ να αλλάξω την ώρα του; Σε σάιτ που δείχνουν π.χ. τι ώρα θα αρχίσει το ΤΑΔΕ ματς, λέει άλλα αντ' άλλων. Έψαξα λίγο στα Properties του, αλλά δεν βρήκα τίποτα.

2) Το μενού του πού βρίσκεται; Όπως έχει το Internet Explorer, το File, Edit, View, Favorites, δεν έχει κάτι αντίστοιχο το Google Chrome. Θέλω να βάλω μια σελίδα στο Favorites και δεν ξέρω πώς.

 

3) Έχει μια μπάρα με κουμπιά για search, facebook, youtube, cnn κλπ. Πώς φεύγει αυτή η μπάρα; Δεν δέχεται καν δεξί κλικ.

 

Όποιος γνωρίζει, ας με βοηθήσει σε οποιαδήποτε από τα 3 θέματα που με απασχολούν.

Ευχαριστώ.

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει, τουλάχιστον όσον αφορά την πρώτη ερώτηση. Η ώρα με έχει τρελάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...