Προς το περιεχόμενο

ιστορικό google-chrome


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς μπορώ να σβήσω το ιστορικό απο το google-chrome δηλαδή όταν πατάω το you να μη μου εμφανίζει το youtube :mrgreen:

 

πήγα εκεί δίπλα που έχει ένα κατσαβίδι και πάτησα διαγραφή αυτόματων δεδομένων αυτοματης συμπλήρωσης αλλά συνεχίζει να μου βγάζει έτσι και πατησω το y..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς όταν πατάς στην μπάρα διευθύνσεων κανε τα παρακάτω:

 

Κάντε κλικ στο εικονίδιο με το κλειδί στη γραμμή εργαλείων του προγράμματος περιήγησης.

Πατήστε Επιλογές (Preferences, σε Mac και Linux, Ρυθμίσεις στο Chrome OS).

Κάντε κλικ στην καρτέλα Βασικά στοιχεία.

Στην ενότητα "Αναζήτηση", χρησιμοποιήστε το πλαίσιο ελέγχου "Ενεργοποίηση του Instant για ταχύτερη αναζήτηση", για να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία Instant.

 

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=el&answer=177873

 

Αν θες να κλείσεις τελείως να κρατάει ιστορικό ο chrome επειδή το έκανα πρόσφατα,πας αφου ανοίξεις τους κρυφούς φακέλους απο τις επιλογές φακέλων, C:Users<User Name>AppDataLocalGoogleChromeUser DataDefault δεξι κλικ στο History και επιλέγεις ανάγνωση μόνο. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παίδες. Εδώ και 3 μέρες εχω ξεκινησει να χρησιμοποιώ το google chrome γιατι οταν το δοκιμασα μου φανηκε αρκετα ποιο γρηγορο απο το mozilla. Το θεμα ειναι οτι επειδη παντα εγω ειχα ενεργοποιημένη την επιλογη σε καθε browser να μην κραταει ιστορικό, sto google chrome δεν μπορω με τιποτα να βρω την ρύθμιση αυτη. Ξέρει κανείς πως γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν έχεις ανοιχτό το google chrome πατά ctrl-shift-n και θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο google chrome που είναι για ανώνυμη περιήγηση και δεν κρατάει ούτε ιστορικό ούτε τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρύθμιση να μην κραταει ποτέ και πουθενα ιστορικό δεν υπάρχει στον συγκεκριμένο browser παρά μόνο με ανώνυμη περιήγηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...
Στις 25/1/2012 στις 3:19 ΜΜ, _Drakos_ είπε

Δηλαδη ρύθμιση να μην κραταει ποτέ και πουθενα ιστορικό δεν υπάρχει στον συγκεκριμένο browser παρά μόνο με ανώνυμη περιήγηση?

κι εγω ψαχνω εδω και καιρο, βρηκες τελικα κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...