Προς το περιεχόμενο

Καρτα Ηχου - Logitech Z5500


MIKELTHEDRUMMER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,προσφατα αγορασα ενα σετακι Z-5500 και μιας και στηνω και καινουριο μηχανημα,θελω τη γνωμη σας για καρτα ηχου για να τη συνδιασω με τα Logitech,ωστε να εχω την καλυτερη δυνατη αποδοση.Τωρα οσον αφορα την τιμη δεν μπορω να πω ακριβως απλα ας ειναι σε λογικα πλαισια!Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.skroutz.gr/s/324535/Creative-Sound-Blaster-X-FI-Titanium-HD.html :P

 

μέσα στα λογικά πλαίσια?

 

μπορείς επίσης να την συνδέσεις με TOSLINK με την onboard της μητρικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

με την οπτική ίνα νομίζω ότι δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο η κάρτα ήχου μια και την δουλειά θα την κάνει ο decoder των Z-5500...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια asus 4ετιας μοντελο δεν ξερω ακριβως!Αν και δεν θα συνδεθουν σε αυτην αλλα στον καινουριο υπολογιστη που στηνω!που θα εχει παλι asus ομως δεν εχω καταληξει ακομα ακριβως ποιο μοντελο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτιμησω δηλαδη λετε να τα συνδεσω με οπτικη παρα με αναλογικη 5.1??

 

android.png

 

 

Για τις ταινίες σου σε dolby digital και DTS επιβάλεται η οπτική ίνα και με καταλληλη ρυθμιση στον player θα εχεις απιστευτο ήχο..Για να ακους μουσική είναι δική σου η επιλογη με τι θα συνδεσεις.. τα ηχεία τα έχω είναι κορυφαία κ αν εισαι και σε μονοκατοικία ποιος τη χάρη σου.. για παιχνίδια ομως που δεν ειναι HD και δεν εχουν AC3(dolby digital) και DTS θα χρειαστείς αναλογικη 5.1 αν θες να παρεις το μεγιστο σε ήχο.. γιατι η οπτικη θα γυρισει αυτοματα σε stereo. ετσι κ αλλιως τα ηχεια ανολιγικα καλωδια εχουν μεσα. την οπτικη θα την παρεις ξεχωριστα. Πάρε μια καρτα παντως κοιτα και απο ASUS μερια η ψαξε για καμια μεταχειρισμενη καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις διευκρινησεις και για τη βοηθεια!Να 'στε καλα!

Αλλα αν εχετε και καποια προταση για οικονομικη καρτα ηχου,ευπροσδεκτη θα 'ναι!

 

Εξωτερικη καλυτερα λετε η PCI??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου θα παρεις καινουριο μηχανημα δες η μητρικη που θα διαλεξεις να υποστηριζει dolby digital live η dtc connect .

ετσι οτι και να ακους,η καρτα ηχου της μητρικης θα μετατρεπει τον ηχο που βγαζει το παιχνιδι σε dts/ac3 και θα το στελνει μεσω οπτικης στα ηχεια

μη παρεις επιπλεον καρτα ηχου θα ειναι πεταμενα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου θα παρεις καινουριο μηχανημα δες η μητρικη που θα διαλεξεις να υποστηριζει dolby digital live η dtc connect .

ετσι οτι και να ακους,η καρτα ηχου της μητρικης θα μετατρεπει τον ηχο που βγαζει το παιχνιδι σε dts/ac3 και θα το στελνει μεσω οπτικης στα ηχεια

μη παρεις επιπλεον καρτα ηχου θα ειναι πεταμενα λεφτα

+1

 

Κ εγω ετσι παιζω κ εχω πολυκαναλο ηχο κ στα παιχνιδια μεσω οπτικης ινας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...