Προς το περιεχόμενο

E-shop Crazy Sundays 22/1/2012 - OCZ 60GB SSD - XPERIA X10 MINI


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

http://www.e-shop.gr/crazysundays.phtml

 

Μετά από καιρό έχει 2 καλές προσφορές το e-shop

 

OCZ OCZSSD2-1VTXPL60G 60GB VERTEX PLUS SATAII 2.5'' SSD RETAIL 69.90 €

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.320710&sid=1

skroutz

http://www.skroutz.gr/s/351178/OCZ-Vertex-Plus-Series-SATA-II-2-5-SSD-64GB.html?keyphrase=OCZ+OCZSSD2-1VTXPL60G

 

SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI BLACK 117.00 €

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000641&sid=1

skroutz

http://www.skroutz.gr/s/270056/Sony-Ericsson-Xperia-X10-mini.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άποψη μου ότι το x10 mini έχει ξεπεραστεί πια.

 

Όσο για τον δίσκο, δεν έχει πολύ μικρή χωρητικότητα;

 

android.png

 

το x10 έχει ξεπεραστεί αλλά παραμένει καλή προσφορά αν θέλει κάποιος.

 

ο δίσκος 60 gb είναι καλός για λειτουργικό κάποια προγράμματα και κάποιο παιχνίδι (τα χωράει χαλαρά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα, το archos tablet αξίζει.

 

Disclaimer: Έχω και το 7άρι G8 (android 2.2), και το G9 80 (honeycomb).

 

Το συγκεκριμένο 70b για μένα αξίζει, διότι:

 

* Το λατρεύω το μέγεθος του 7αριού. Είναι πάρα πολύ portable και ελαφρύ, χωράει ίσα-ίσα στην τσέπη του jacket! Συγκριτικά, το G9 80 είναι γκουμούτσα (sp?) και έχει και τεράστιο bezel.

* Έχει honeycomb που είναι πολύ σημαντικό για tablet apps.

* Μοιράζεται τα ίδια firmware updates με την υπόλοιπη σειρά G9 (80, 101), το οποίο σημαίνει ότι λογικά θα έχει και αυτό επίσημο Android 4.0 ICS από την Archos στις αρχές φεβρουαρίου.

 

Αν δεν είχα αγοράσει το G9 80, χαλαρά το χτύπαγα αυτό τώρα...

 

Edit: στο amazon.co.uk στην ίδια περίπου τιμή βλέπω αυτή τη στιγμή διαθέσιμο για pre-order το 70b με 1.2GHz επεξεργαστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου ότι το x10 mini έχει ξεπεραστεί πια.

 

Όσο για τον δίσκο, δεν έχει πολύ μικρή χωρητικότητα;

 

android.png

 

εγω πηρα με την προσφορα που εχει ακομα τον ιδιο δισκο αλλα στην εκδοση 30gb... εβαλα windows 7 32bit home premium, και ολα τα προγραμματα και εχω ελευθερα 10gb σχεδον ακομα..... βεβαια συγκριτικα με αλλους ssd ουτε που τους αγγιζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα με την προσφορα που εχει ακομα τον ιδιο δισκο αλλα στην εκδοση 30gb... εβαλα windows 7 32bit home premium, και ολα τα προγραμματα και εχω ελευθερα 10gb σχεδον ακομα..... βεβαια συγκριτικα με αλλους ssd ουτε που τους αγγιζει....

 

 

δεν παυει να ειναι ssd οποτε καλυτερος απο μηχανικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται το κιτρινομαγαζο να αναμενει παραλαβη του Archos αυριο και στο amazon να γινεται preorder για 30 του μηνα που οπως λενε ειναι και η release date του.Επισης στα specs αναφερουν επεξεργαστη 1Ghz αντι για 1.2Ghz και οτι θα φοραει 3.1 αντι για 3.2 .

ΛΙΝΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται το κιτρινομαγαζο να αναμενει παραλαβη του Archos αυριο και στο amazon να γινεται preorder για 30 του μηνα που οπως λενε ειναι και η release date του.

 

Εγω εξ αρχης δεν πιστεψα την ημερομηνια που λεει το e-shop. Συν τοις αλλοις και η ιδια η archos εχει ιστορικο καθυστερησεων.

 

Επισης στα specs αναφερουν επεξεργαστη 1Ghz αντι για 1.2Ghz και οτι θα φοραει 3.1 αντι για 3.2 .

 

Το λειτουργικο μη σε ανησυχει, το τελευταιο firmware upgrade θα την παει στην 3.2, ο,τι κι αν λεει το κουτι. Και με ICS λογικα συντομα...

 

Ο επεξεργαστης απ'την αλλη ειναι πιο σημαντικο. Στη σειρα G9 υπαρχουν απλες και turbo εκδοσεις και σιγουρα θα ειναι καλυτερο να εχεις τον 1.2GHz (ή τον μελλοντικο 1.5GHz).

 

Σύμφωνα με αυτό παντως:

 

http://www.engadget.com/2011/12/20/archos-launches-70b-honeycomb-tablet-expected-to-ship-next-mont/

 

το 70β θα κυκλοφορησει εξ αρχης με τον 1.2GHz οποτε υποθετω οτι η σελιδα των specs εχει λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ το παρήγγειλα μου φαίνεται τουμπανάκι και στα συν όπως είπαν οι φίλοι πάνω είναι το μέγεθος αφού πας για φράπα και το έχεις μαζί σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

ο δίσκος 60 gb είναι καλός για λειτουργικό κάποια προγράμματα και κάποιο παιχνίδι (τα χωράει χαλαρά!)

Μονο για "απελπισμενους"... Η τιμη ειναι αθλια για τις ταχυτητες που προσφερει. Μιλαμε για ταχυτητες 180/90. Εχουμε φτασει σημερα που μιλαμε, με ιδιο κοστος ανα GB στα 500+ ΜΒ/s. Που την ειδες την "προσφορα" βρε φιλε Πετρο; Αν ηταν στα 40, αντε 50 ευρω τοτε θα υπηρχε λογος καποιος να το σκεφτει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο για "απελπισμενους"... Η τιμη ειναι αθλια για τις ταχυτητες που προσφερει. Μιλαμε για ταχυτητες 180/90. Εχουμε φτασει σημερα που μιλαμε, με ιδιο κοστος ανα GB στα 500+ ΜΒ/s. Που την ειδες την "προσφορα" βρε φιλε Πετρο; Αν ηταν στα 40, αντε 50 ευρω τοτε θα υπηρχε λογος καποιος να το σκεφτει.

 

σαν ssd καλή προσφορά, σαν e-shop επιτέλους έβαλε κάτι καλύτερο σε σχέση με άλλες φορές, φθήνοτερο από άλλα καταστήματα σε σχέση με άλλες φορές.

Δεν παύει να είναι ένας ssd, άσχετα αν δεν έχει τις ταχύτητες άλλων ssd, αποτελεί μια καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν ssd καλή προσφορά, σαν e-shop επιτέλους έβαλε κάτι καλύτερο σε σχέση με άλλες φορές, φθήνοτερο από άλλα καταστήματα σε σχέση με άλλες φορές.

Δεν παύει να είναι ένας ssd, άσχετα αν δεν έχει τις ταχύτητες άλλων ssd, αποτελεί μια καλή λύση.

 

δηλ γιατι ειναι καλη προσφορα να παρω αυτον στα 70Ε αντι για τον Agility3 στα 90Ε ?

με τετοια χαοτικη διαφορα στις ταχυτητες και την αμφιβολη αξιοπιστια, να λυπηθω το 20αρικο και να χαραμισω το 70αρι?

Να ηταν κανενας Agility3 (ή παρομοιος) 40GB, να πω ναι.

 

ουτε η συγκριση με μηχανικο στεκει γιατι τον μηχανικο θα τον παρω για τα πολλα GB, οχι για την ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ακριβως.

 

Να και ενα παραδειγμα, με 6 ευρω παραπανω υπαρχει αυτος: Δεν βαζω λινκ ουτε μαρκα:

 

 

 

 

"Product Features and Technical Details

Product Features

Solid State Disk drive capacity: 60 GB

Internal: -

Size: 63.5 mm (2.5 ")

Solid State Disk drive interfaces: Serial ATA II

Memory type: MLC

2.5” MLC SSD, SATA II interface (backwards compatible with SATA)

Security: 128-bit AES compliant data encryption

SandForce Controller

Secure Erase (Factory Reset – ATA)

User selectable password

Technical Details

 

2.5” Form Factor, 9.5mm height

Capacities: 60GB, 120GB, 240GB

Security: 128-bit AES compliant data encryption

User selectable password

Secure Erase (Factory Reset – ATA)

270MB/s seq. read, 250MB/s seq. write speeds

30,000 Random Read and Write IOPS at 4K blocks

SandForce Controller

TRIM support (OS support required)

Uses less power: Typical less than 2.5W, Sleep = 50mW

MTBF: 2,000,000 hrs"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...