Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το Skype beta για Windows Phone


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Την κυκλοφορία του Skype για Windows Phone επιβεβαίωσε η Microsoft, φέρνοντας έτσι τη δημοφιλή εφαρμογή και στη δική της πλατφόρμα, μετά το iOS και το Android. Το Skype για Windows Phone Beta προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο στα αγγλικά, αξιοποιεί το καθαρό και απλό περιβάλλον χρήσης του Metro και σε αυτή την πρώτη δοκιμαστική του έκδοση περιλαμβάνει τις βασικές λειτουργικότητες της εφαρμογής.Συγκεκριμένα, το Skype για Windows Phone επιτρέπει την πραγματοποίηση δωρεάν κλήσεων με ήχο ή βίντεο μέσω 3G, 4G ή WiFi, ενώ, όπως διευκρινίζει η Microsoft, δουλεύει μόνο σε Windows Phone 7.5. Επίσης, παραθέτει μια λίστα με τις συσκευές που έχουν δοκιμαστεί από την εταιρεία και εγγυώνται την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήσης. Οι συσκευές αυτές περιλαμβάνουν τα Nokia Lumia 710 και 800, HTC Titan και Radar και τα Focus S και Focus Flash της Samsung.

 

Η τελική έκδοση της εφαρμογής αναμένεται να κυκλοφορήσει κάποια στιγμή μέσα στον Απρίλιο, αλλά μπορείτε ήδη να κατεβάσετε την beta από το Windows Phone Marketplace.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YhFMjO1we_0

 

Link.png Site: Skype Blog

post-59623-0-90036500-1330339736_thumb.jpg

post-59623-0-39188800-1330339737_thumb.jpg

post-59623-0-78624600-1330339737_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εξαιρετική υλοποίηση του εξαιρετικού Skype στο Windows Phone 7.5, πραγματικά εντυπωσιακή.

 

αναμενόμενο, αφού πλέον ανήκει στην MS :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λείπουν τα push notifications και ένα live tile αλλά λογικά μέχρι τον απρίλη θα έχουν προστεθεί

 

Επίσης χρησιμοποιεί την πίσω κάμερα για βιντεοκλησεις στα 1gen wp7 κινητά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω την καλύτερη υλοποίηση του skype την βλέπεις σε maemo, meego και σε συσκευές σαν το Ν9. Δεν χρειάζετε να έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα για αν λειτουργήσει απλά επιλέγεις να κάνεις κλήσεις μέσω όποιας voip υπηρεσίας θέλεις και μια από αυτές είναι και το skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω την καλύτερη υλοποίηση του skype την βλέπεις σε maemo, meego και σε συσκευές σαν το Ν9. Δεν χρειάζετε να έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα για αν λειτουργήσει απλά επιλέγεις να κάνεις κλήσεις μέσω όποιας voip υπηρεσίας θέλεις και μια από αυτές είναι και το skype.

Κακά τα ψέματα, μια native εφαρμογή προσθέτει πλείστα όσα πλεονεκτήματα... Άλλωστε το Skype δεν είναι μόνο VoIP αλλά και video κλήσεις και μηνύματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγω γιατι δεν μπορω να το βρω στο αμερικανικο marketplace?

Δοκίμασε εδώ ή από εδώ (link για λειτουργικό Windows Phone).

 

Προσοχή, οι υποστηριζόμενες συσκευές είναι:

 

  • Nokia Lumia 710
  • Nokia Lumia 800
  • HTC Titan
  • HTC Radar
  • Samsung Focus S
  • Samsung Focus Flash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα, μια native εφαρμογή προσθέτει πλείστα όσα πλεονεκτήματα... Άλλωστε το Skype δεν είναι μόνο VoIP αλλά και video κλήσεις και μηνύματα...

 

Και αυτό είναι το ποιο παράξενο στα windows mobile, Μια και το skype είναι της microsoft γιατί δεν ενσωματώνει τελείως στο λειτουργικό και το έχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή? Και πως έχει γίνει ήδη σε ένα linux λειτουργικό όπως το maemo, meego.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το εγκατεστησα σε ΗΤC HD 7 με WP 7.5. πολυ καλοοοο. το μονο μειον ειναι οτι ο ηχος βγαινει μονο απο την ανοιχτη ακροαση και οχι κανονικα.... μηπως εκανα εγω κατι λαθος;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο κακό είναι ότι στο 800 πχ που δεν έχει μπροστινή κάμερα, στη βιντεοκλήση δείχνει τη δικιά μου πλευρά μεγάλη και τον άλλον στο κουτάκι. Αλλά είναι και η πρώτη beta, έχουν να προσθέσουν αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάιζει άψογα στο δικό μου Optimus 7. Λείπουν μερικά πραγματα ακόμη όπως η αλλαγή της καταάστασης σε away π.χ. και η background λειτουργία του. Περιμένω επίσης και τη πλήρη ενσωμάτωση στο OS.

Το UI του πάντως και η ευκολία χρήσης του είναι like WP7.

Εξαιρετική αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε στο ελληνικό marketplace; Γιατί δεν τη βρίσκω στο lumia μου.

Νομίζω πως ούτε στο en-US τη βρίσκω.

Skype for Windows Phone / Current version: [bETA]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...