Προς το περιεχόμενο

6870 πρόβλημα με αναβάθμιση drivers!


johnny21a

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής πρόβλημα που με έχει τρελάνει εδώ και 2 μέρες και δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα...

 

Έχω μια PowerColor 6870 που δούλευε κανονικότατα με drivers 12.1 .Για κακή μου τύχη αποφάσισα να αναβαθμίσω σε 12.2, αφού άρχισε η εγκατάσταση μετά από λίγο μαύρισε η οθόνη και το PC δεν αντιδρούσε. Hard reset λοιπόν και τα Windows (7 x64) έτρεξαν σε VGA mode.

 

Ε λοιπόν από τότε δεν μπορώ να εγκαταστήσω με τίποτα drivers μετά την έκδοση 11.12 (αυτή μόνο εγκαθίσταται κανονικά). Όλες οι παραπάνω που προσπάθησα (12.1 και 12.2) δίνουν fail στην εγκατάσταση του display driver.

 

Έχω δοκιμάσει ότι έχω βρει στο ίντερνετ, έβγαλα και ξανάβαλα την κάρτα, safe mode, driver-sweeper, Αtiman unistaller, κλπ κλπ... Για κάποιον που φτιάχνει pc εδώ και 20 χρόνια σηκώνω τα χέρια ψηλά. Το μόνο που δε δοκίμασα ακόμα είναι εγκατάσταση των windows από πάνω μπας και φτιάξει κανένα χαλασμένο αρχείο-registry...

 

Η κάρτα δουλεύει κανονικά με τους 11.12, παίζω παιχνίδια χωρίς προβλήματα, κλπ... Απλά δε μπορώ να αναβαθμίσω...

 

Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα δουλεύει κανονικά με τους 11.12, παίζω παιχνίδια χωρίς προβλήματα, κλπ... Απλά δε μπορώ να αναβαθμίσω...

 

Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη!!!!

 

Τότε γιατί να αναβαθμίσεις? Διάβασες τις βελτιώσεις και βρήκες κάποια που να σε αφορά? Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος. Όταν για άλλο λόγο κάνεις format, περνάς και τους τελευταίους drivers. Γιατί να το σκαλίσεις αν δουλεύει? Αν βγάλει πρόβλημα βέβαια, αλλάζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε αυτό που λές, αλλά τότε δεν έπρεπε να το σκαλίσω καν οταν δουλευε κανονικά με 12.1 Απλά ξέρω πως κάτι δεν πάει καλά και δε μπορώ να το αφήσω έτσι, αν δεν το λύσω τώρα μπορεί να μην μπορώ να αναβαθμίσω σε καμία μελλοντική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε αυτό που λές, αλλά τότε δεν έπρεπε να το σκαλίσω καν οταν δουλευε κανονικά με 12.1

 

Εμ, δεν έπρεπε :rolleyes:

 

Απλά ξέρω πως κάτι δεν πάει καλά και δε μπορώ να το αφήσω έτσι,

 

Σε καταλαβαίνω. Είναι να μην το χεις το μικρόβιο

 

αν δεν το λύσω τώρα μπορεί να μην μπορώ να αναβαθμίσω σε καμία μελλοντική...

 

Δεν ισχύει αυτό. Όταν κάνεις format μια χαρά θα μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες κανένα system restore?

 

Λόγω SSD έχω απενεργοποιημένο το Restore... Μου φαίνεται θα το αφήσω έτσι και όταν βρω πάλι χρόνο και υπομονή θα ασχοληθώ ξανά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...