Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ανεμηστηράκι


ivdimentia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά. Έχω μια SAPPHIRE HD 6870 1GB GDDR5 PCIE και το ανεμηστηράκι έχει αρχίσει και κάνει έναν περίεργο θόρυβο. Έχω δοκιμάσει να το καθαρίσω αλλά τίποτα. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να τα έχει φάει τα ψωμιά του γιατί την κάρτα την έχω γύρω στον ενάμησι χρόνο. Το πρόβλημα είναι όμως ότι δεν μπορώ να βρω κάποιο για να το αντικαταστήσω. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι? Και αν όντως οι εταιρείες δεν βγάζουν τα ανεμηστηράκια που φοράνε οι κάρτες τους στην αγορά, τότε ρε παιδιά τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις? Είμαστε αναγκασμένοι δηλαδή να αλλάζουμε ολόκληρη την κάρτα?

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&pid=1270&psn=&lid=1&leg=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα η καρτα σου εχει ακομη εγγυηση.οποτε εαν ειναι τοσο εντονο το προβλημα της γυριζεις πισω και ξεμπερδευεις.ανεμιστηρακι εχεις ελαχιστες πιθανοτητες να βρεις.μονο με το Part number του αλλα θα πρεπει να ανοιξεις την καρτα.δεν υπαρχει λογος.πηγαινε την πισω.η εαν θελεις αγοραζεις aftermarket ψυχτρα που δεν το συνιστω.εαν δεν εχει εγγυηση....Arctic Accelero L2 Plus 9.2 x 9.2 ΤΙΜΗ 16.69 € η θα ξυλωσεις ολο το πλαστικο,θα δεις εαν βγαινει το ανεμιστηρακι που εχω την εντυπωση οτι ειναι επανω στην ψυχτρα και οχι στο πλαστικο και θα βαλεις εναν αλλο ανεμιστηρα 120αρι ας πουμε αλλα καλο και θα το εχεις μονιμα συνδεδεμενο να τρεχει μαξ στροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα η καρτα σου εχει ακομη εγγυηση.οποτε εαν ειναι τοσο εντονο το προβλημα της γυριζεις πισω και ξεμπερδευεις.ανεμιστηρακι εχεις ελαχιστες πιθανοτητες να βρεις.μονο με το Part number του αλλα θα πρεπει να ανοιξεις την καρτα.δεν υπαρχει λογος.πηγαινε την πισω.η εαν θελεις αγοραζεις aftermarket ψυχτρα που δεν το συνιστω.εαν δεν εχει εγγυηση....Arctic Accelero L2 Plus 9.2 x 9.2 ΤΙΜΗ 16.69 € η θα ξυλωσεις ολο το πλαστικο,θα δεις εαν βγαινει το ανεμιστηρακι που εχω την εντυπωση οτι ειναι επανω στην ψυχτρα και οχι στο πλαστικο και θα βαλεις εναν αλλο ανεμιστηρα 120αρι ας πουμε αλλα καλο και θα το εχεις μονιμα συνδεδεμενο να τρεχει μαξ στροφες.

 

Το απλό ανεμηστηράκι θα κάνει δουλεία στην ψύξη? Το ανεμηστηράκι που χρησιμοποιεί η κάρτα μου λογικά δεν είναι τύπου blow σωστά? Απλά παίρνει τον αέρα και τον σπρώχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...