Προς το περιεχόμενο

Δύο νέες (αναγκαστικές) οθόνες ενημέρωσης στους DVD και Blu-ray τίτλους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα τους προτείνω να βγάζουν τις ταινίες κατευθείαν σε dvd rip να μας τις μοιράζουν να τις βλέπουμε και να πουλάνε τις collector edition σε blue ray ποιότητα αργότερα σε όσους πραγματικά εκτίμησαν την ταινία! Βλακεία είπα ε; Εντάξει ο κινηματογράφος έχει άλλη μαγεία ήδη τα βγάζουν πριν πάνε στην έκδοση dvd και blue ray. Υπάρχουν και τα cam rip θα μου πεις... εντάξει... δεν είναι όμως αντάξια των dvd rip. Αν και κάποιοι έχουν γίνει αληθινοί μάστορες και στο cam rip! ... και να κατεβάσουν τα ρολά στο ιντερνετ ... πάλι θα υπάρχει πειρατεία... σε κάθε δράση θα υπάρχει μια ίση και αντίθετη αντίδραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με μια ακόμα απόφαση η οποία μπορεί να έχει τελικά τα αντίθετα αποτελέσματα...

 

Επιτελους καποιος που το καταλαβε! Εγω καθε φορα που βλεπω αυτα τα μηνυματα εκτος του οτι μου σπανε τα νευρα, οταν βρισκομαι στον κινηματογραφο γιουχάρω κιόλας! :lol: Αλλες φορες τα θεωρω αστεια παλι και γελαω με την καταντια τους.

Σοβαρα τωρα, αυτοι που βαζουν αυτες τις οθονες πρηξίματος δεν το καταλαβαινουν αυτο? Ολος ο κοσμος γνωριζει για την πειρατεία και δεν νομιζω αυτα τα μηνυματα να συγκινουν κανεναν. Αντιθετα απο αντιδραση πολλοι μπορει να νιωθουν και περηφανοι που καταφευγουν πολλες φορες στην πειρατεια, με το σκεπτικο "εσεις λαμογια μας κλεβετε μια ζωη! Αχ δειτε τι ωραια ειναι τωρα που σας κλεβουμε και μεις!"

Ή εγω ειμαι αναρχικο στοιχείο ή αυτοι που βαζουν τα μηνυματα ειναι βλακες και δεν σκευτονται πως επιδρουν στην ψυχολογια ή ο περισσοτερος κοσμος ειναι προβατα και οταν βλεπουν τετοια μηνυματα αισθανονται ενοχοι αν εχουν κατεβασει ποτε απο τορεντ ή φοβουνται μην τους πιασει η cia :lol: :lol: :lol:

 

 

δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο οι legit χρήστες πρέπει να βλέπουν αυτές τις οθόνες, αφού ήδη έχουν αγοράσει την ταινία..

αυτοί που θα την κατεβάσουν δε θα τη δουν ποτέ..

+1 ή επισης αυτοι που πηγαν στο σινεμα και αυτοι εχουν πληρωσει τα δικαιοματα κτλ αρα γιατι να τα βλεπουν? Εχεις απολυτο δικιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μία ταινία βγει σε DVD είναι βέβαιο πως σε ελάχιστο χρόνο θα κυκλοφορίσει στα τορεντάδικα. Πιστεύω πως το 80 % των πιο δημοφιλών sites διαμοιρασμού αρχείων είναι γνωστά και μπορούν να μπλοκαριστούν σε μία νύχτα από τους παροχούς Ίντερνετ. Απλά το πολιτικό κόστος είναι μεγάλο συν η ζημιά των Internet providers από ενδεχόμενες υποβαθμίσεις ταχύτητας των πελατών τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μία ταινία βγει σε DVD είναι βέβαιο πως σε ελάχιστο χρόνο θα κυκλοφορίσει στα τορεντάδικα. Πιστεύω πως το 80 % των πιο δημοφιλών sites διαμοιρασμού αρχείων είναι γνωστά και μπορούν να μπλοκαριστούν σε μία νύχτα από τους παροχούς Ίντερνετ. Απλά το πολιτικό κόστος είναι μεγάλο συν η ζημιά των Internet providers από ενδεχόμενες υποβαθμίσεις ταχύτητας των πελατών τους .

 

Καλα το πας αλλα πες και το συμπερασμα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προιγουμενη ευδομαδα που πηγα να δω το avengers, ειδα οτι το αλλαξανε αυτο στην αρχη.. που ειχε μια εικονα με διαφορα για οτι αν το τραβιξεις αυτιο θα σε !@#@$!. τωρα εχουν βαλει εναν με αυστιρο υφος να τα διαβαζει ..

ετσι για το γαμοτο αυτα που ελεγε στην αρχη πηγα και τα τραβιξα :mad: απο πισμα να ουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προιγουμενη ευδομαδα που πηγα να δω το avengers, ειδα οτι το αλλαξανε αυτο στην αρχη.. που ειχε μια εικονα με διαφορα για οτι αν το τραβιξεις αυτιο θα σε !@#@$!. τωρα εχουν βαλει εναν με αυστιρο υφος να τα διαβαζει ..

ετσι για το γαμοτο αυτα που ελεγε στην αρχη πηγα και τα τραβιξα :mad: απο πισμα να ουμε

 

Ψιλο-offtopic: ξερετε που μπορω να βρω το παραπανω βιντεο με τον τυπο που μιλαει; Ειχα πεθανει στο γελιο οταν το ειδα στο σινεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο πειρατικά κατεβάζω ποια και 2-3€ να πουλουσαν τις ταινίες σιγα να μην έδινα λεφτα να τις αγόραζα.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...