Προς το περιεχόμενο

Τί ψύκτρα να πάρω;


billios13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 920 είναι κάτι παραπάνω απο απλά ζεστός επεξεργαστής. Αρα για να τον σπρώξεις, θες είτε μια πολύ καλή αερόψυχτρα (Noctua NH-D14) είτε μια απο τις corsair H80/H100

Ποιο είναι το κουτί που έχεις και ποιες μνήμες έχεις επάνω στην μητρική σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 920 είναι κάτι παραπάνω απο απλά ζεστός επεξεργαστής. Αρα για να τον σπρώξεις, θες είτε μια πολύ καλή αερόψυχτρα (Noctua NH-D14) είτε μια απο τις corsair H80/H100

Ποιο είναι το κουτί που έχεις και ποιες μνήμες έχεις επάνω στην μητρική σου;

Όταν λες ποιό είναι το κουτί εννοείς μάρκα; Centurion και πάνω στη μητρική έχω τρείς Kingston των 2Gb..Και μητρική ,αν αυτό βοηθάει καθόλου, Asus P6T SE..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

coolermaster είναι αυτό; Νομίζω ναι.

Οι μνήμες σου δεν έχω θέμα με το ύψος τους λογικά, απλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω το κουτί σου. Είμαι στη δουλειά.

Δες το ύψος που έχεις απο το socket του επεξεργαστή σου μέχρι το πλαϊνό και αν χωράει μία ψύχτρα σαν την NH-D14 χτύπα την, διαφορετικά προσανατολίσου προς μία Η80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

coolermaster είναι αυτό; Νομίζω ναι.

Οι μνήμες σου δεν έχω θέμα με το ύψος τους λογικά, απλά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ψάξω το κουτί σου. Είμαι στη δουλειά.

Δες το ύψος που έχεις απο το socket του επεξεργαστή σου μέχρι το πλαϊνό και αν χωράει μία ψύχτρα σαν την NH-D14 χτύπα την, διαφορετικά προσανατολίσου προς μία Η80

 

Οκ.!Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχουμε τον ιδιο επεξεργαστη με τον παιδι(i7 920) ειχα και εγω προβλημα με θερμοκρασιες.

Σε idle γυρω στους 55-60 και σε game εφτασα και 80!!.

 

Προμηθευτηκα αυτα:

Xigmatek Loki SD963

 

3x DeepCool XFan 120L 12 x 12 cm Transparent Blue Led

 

1x Xilence COO-XPF120.TR 12 x 12 cm Red

 

Εβαλα 1 μπροστα,1 πισω και 2 στο πλαινο καπακι του case(Thermaltake V9 Black).

Τα αποτελεσματα παρακάτω:

screenhunter01may190138.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογα και με την θερμοκρασια δωματιου.Δλδ στην πρωτη περιπτωση να εκανες την μετρηση Γεναρη Φλεβαρη Και την δευτερη με την νεα ψυχτρα τωρα τον μαιο!Καταρχην βαλε ενα game οπως λες σαν εκεινο που ειδες τα 80αρια ωστε να δουμε τι θερμοκρασιες πιανει τωρα με την νεα ψυχτρα σε ιδιες συνθηκες.Επισης κοιταξε και την megahalems ver b.Αυτη εχω εγω σε εναν i7 950 στα 4 ghz με μεγιστες θερμοκρασιες 65 βαθμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...