Προς το περιεχόμενο

απαγορεύονται οι ρακέτες στην παραλία....


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτυχε να περνάω από μια παραλία και βλέπω μια ταμπέλα "απαγορεύονται οι ρακέτες και τα σκυλιά στην παραλία"

για τα σκυλιά να πω οκ, αλλά οι ρακέτες!

με ποια λογική και κατα πόσο ισχύει αυτό;

έψαξα λίγο στο νετ επειδή μου έκανε εντύπωση και βρήκα (περσινά δημοσιεύματα) πως και στη βουλιαγμένη ισχύει τέτοια απαγόρευση με πρόστιμο μάλιστα για τους παραβάτες 500€.

ρε θα μας τρελάνουν τελείως;

 

σπαστικό να είσαι στην παραλία και κάποιοι να παίζουν συνεχώς με τις ρακέτες αλλά αυτό πάει πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους σκύλους έχω ενστάσεις , απο την στιγμή όμως που ο ιδιοκτήτης έχει αμζί του το βιβλιάριο και δεν ενοχλεί τους άλλους λουόμενους .

 

το να μπαίνει ένα σκυλί εμβολιασμένο στην θάλασσα είναι ξερω γω επικίνδυνο " για τα μικρόβια και την βρωμιά " , ενω ο άλλος ο βρωμιάρης που μπαίνει στην θάλασσα ιδρωμένος με τους μύκητες στα νύχια , την μπίχλα απο την γλίτσα του ιδρώτα , τα μωρά που κατουράνε και το λένε οι γονείς και γελάνε , είναι ας πούμε το φυσιολογικό και δεν πειράζει , ε ?

 

Αλλα εφόσον ο νόμος λέει οτι δεν επιτρέπονται σε οργανωμένες παραλίες , αναγκαστικά τον ακολουθούμε και πάμε πιο πέρα στην ερημιά .

 

edit :

 

αυτο για τις ρακέτες και το πρόστιμο το λέει ο Δήμος σαν Δήμος ή υπάρχει σχετική νομοθεσία ? Γιατι αν δεν υπάρχει νόμος ή εστω εγκύκλιος απο το κράτος που να το απαγορεύει , ο όποιος περιορισμός που συνοδεύεται απο πρόστιμο απο τον Δήμο , αυτοακυρώνεται και δεν υφίσταται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους σκύλους έχω ενστάσεις , απο την στιγμή όμως που ο ιδιοκτήτης έχει αμζί του το βιβλιάριο και δεν ενοχλεί τους άλλους λουόμενους .

 

το να μπαίνει ένα σκυλί εμβολιασμένο στην θάλασσα είναι ξερω γω επικίνδυνο " για τα μικρόβια και την βρωμιά " , ενω ο άλλος ο βρωμιάρης που μπαίνει στην θάλασσα ιδρωμένος με τους μύκητες στα νύχια , την μπίχλα απο την γλίτσα του ιδρώτα , τα μωρά που κατουράνε και το λένε οι γονείς και γελάνε , είναι ας πούμε το φυσιολογικό και δεν πειράζει , ε ?

 

Αλλα εφόσον ο νόμος λέει οτι δεν επιτρέπονται σε οργανωμένες παραλίες , αναγκαστικά τον ακολουθούμε και πάμε πιο πέρα στην ερημιά .

 

edit :

 

αυτο για τις ρακέτες και το πρόστιμο το λέει ο Δήμος σαν Δήμος ή υπάρχει σχετική νομοθεσία ? Γιατι αν δεν υπάρχει νόμος ή εστω εγκύκλιος απο το κράτος που να το απαγορεύει , ο όποιος περιορισμός που συνοδεύεται απο πρόστιμο απο τον Δήμο , αυτοακυρώνεται και δεν υφίσταται .

 

Ο σκύλος χέζει, γι'αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σκύλος χέζει, γι'αυτο...

 

και ο άνθρωπος πάει στην άκρη στα χόρτα και χέζει , όπως επίσης κάποιες μάνες παίρνουν τα παιδιά τους και τα παίρνουν πιο πισω απο τις ομπρέλες τα κρατανε στον αερα και αυτά χεζοκατουράνε . και το έχουν για χαριτωμένο και αυτονόητο όλος ο κόσμος να τους κοιτάει .

 

Αυτο είναι το αποδεκτό δηλαδή , ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο άνθρωπος πάει στην άκρη στα χόρτα και χέζει , όπως επίσης κάποιες μάνες παίρνουν τα παιδιά τους και τα παίρνουν πιο πισω απο τις ομπρέλες τα κρατανε στον αερα και αυτά χεζοκατουράνε . και το έχουν για χαριτωμένο και αυτονόητο όλος ο κόσμος να τους κοιτάει .

 

Αυτο είναι το αποδεκτό δηλαδή , ε

 

τι πιο πίσω;

εδώ έχω δει τα βάζουν να κατουράνε εκεί που σκάει το κύμα μπροστά.

για πολλές μπάτσες μιλάμε και αν πεις τίποτα θα σου που το κλασικό..."ε μωρέ μικρό παιδί είναι"

τέσπα άλλο είναι το θέμα.

με ποια λογική απαγορεύουν τις ρακέτες και αν όντως είναι νόμιμο αυτό.

 

δεν είμαι fun του παιχνιδιού απλά μου κάνει εντύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακα - τακα -τακα -τακα -τακα -τακα -τακα -τακα - " μπαμ "

 

"συγγνώμη , μου έπεσε , μπορείτε να μου το πετάξετε μια ? "

 

το ρίχνω 1 μετρο πιο εκει εγω , ή ολως τυχαίως 5 μετρα πιο περα απο αυτον .

 

παει ο υπνος - ηρεμία .

 

γιαυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα μου κάνετε? ξέρετε πόσα μικρόβια υπάρχουν στις Θάλασσες ? δεν χρειάζεται να μπει κάποιος σκύλος στην ίδια παραλία για να γεμίσει μικρόβια , έχει απο μόνη της.

 

επίσης νομίζετε πως δεν υπάρχουν άτομα με AIDS που μπαίνουν στο ίδιο νερό με εσάς και θα μπορούσαν να κάνουν διάφορες ενέργειες? ( που δεν θα αναφέρω )

 

αυτά τα λέω για όσους νομίζουν πως αν δεν υπάρχουν σκύλοι στις παραλίες θα ειναι όλα καθαρά και ξάστερα (τον σκύλο μου δεν τον έχω πάει ποτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκύλος εμβολιασμένος δεν εχει μικρόβια .

 

ο μαλάκας ελληναράς που εψηνε σουβλάκια εξω απο την σκηνή του και ιδρωσε , αυτο το σίχαμα και πολλά άλλα παρόμοια , αυτά είναι που πρέπει να φοβάσαι .

 

Κατι τετοιοι μπαινουν μεσα και κλάνουν , κατουράνε και χέζουν ( ωω ναι , εχει περάσει απο δίπλα μου κουράδα να επιπλέει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακα - τακα -τακα -τακα -τακα -τακα -τακα -τακα - " μπαμ "

 

"συγγνώμη , μου έπεσε , μπορείτε να μου το πετάξετε μια ? "

 

το ρίχνω 1 μετρο πιο εκει εγω , ή ολως τυχαίως 5 μετρα πιο περα απο αυτον .

 

παει ο υπνος - ηρεμία .

 

γιαυτο .

 

αυτό δε στέκει.

δε πας παραλία για να κοιμηθείς

εξάλλου με την ίδια λογική πρέπει να απαγορευτούν χιλιάδες πράγματα που προκαλούν ενόχληση.

 

π.χ εμένα μου τη σπάνε μερικοι κάγκουρες με τα ηχεία στην παραλία. λιγότερο ενοχλητικοί είναι αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκύλος εμβολιασμένος δεν εχει μικρόβια .

 

ο μαλάκας ελληναράς που εψηνε σουβλάκια εξω απο την σκηνή του και ιδρωσε , αυτο το σίχαμα και πολλά άλλα παρόμοια , αυτά είναι που πρέπει να φοβάσαι .

 

Κατι τετοιοι μπαινουν μεσα και κλάνουν , κατουράνε και χέζουν ( ωω ναι , εχει περάσει απο δίπλα μου κουράδα να επιπλέει )

 

θυμάμαι στο δημοτικό ο ξάδερφος ενός φίλου μου έκανε μια βουτιά και οταν βγήκε επάνω είχε μια κουράδα στο κεφάλι του.

 

πολυ special ανάμνηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους σκύλους έχω ενστάσεις , απο την στιγμή όμως που ο ιδιοκτήτης έχει αμζί του το βιβλιάριο και δεν ενοχλεί τους άλλους λουόμενους .

 

το να μπαίνει ένα σκυλί εμβολιασμένο στην θάλασσα είναι ξερω γω επικίνδυνο " για τα μικρόβια και την βρωμιά " , ενω ο άλλος ο βρωμιάρης που μπαίνει στην θάλασσα ιδρωμένος με τους μύκητες στα νύχια , την μπίχλα απο την γλίτσα του ιδρώτα , τα μωρά που κατουράνε και το λένε οι γονείς και γελάνε , είναι ας πούμε το φυσιολογικό και δεν πειράζει , ε ?

 

Αλλα εφόσον ο νόμος λέει οτι δεν επιτρέπονται σε οργανωμένες παραλίες , αναγκαστικά τον ακολουθούμε και πάμε πιο πέρα στην ερημιά .

 

edit :

 

αυτο για τις ρακέτες και το πρόστιμο το λέει ο Δήμος σαν Δήμος ή υπάρχει σχετική νομοθεσία ? Γιατι αν δεν υπάρχει νόμος ή εστω εγκύκλιος απο το κράτος που να το απαγορεύει , ο όποιος περιορισμός που συνοδεύεται απο πρόστιμο απο τον Δήμο , αυτοακυρώνεται και δεν υφίσταται .

 

Γιατί είπε κανείς ότι επιτρέπεται να κατουράνε τα παιδιά στη θάλασσα;

 

 

 

Πάντως με βάση αυτό το σαιτ απαγορεύονται τα κατοικίδια μόνο σε οργανωμένες παραλίες και όπου οργανωμένες εννοεί ΜΟΝΟ αυτές του ΕΟΤ...

http://www.petcorner.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=140:2008-10-24-21-49-03&catid=21:-a--&Itemid=11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα είχα την απορία αν επιπλέουν οι κουράδες.

τώρα ξέρω.

οπότε καλά έκανα και δεν έχεσα την προηγούμενη φορά μέσα στη θάλασσα. είχε και κόσμο δίπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...