Προς το περιεχόμενο

Υπερθερμανση hp g62


keylogia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω σχεδον 2 χρονια αυτο το λαπτοπ και παντα ειχα προβλημα με την υπερθερμανση. Οταν το πηρα, για 2 μηνες περιπου ηταν ενταξει, μετα ομως αρχισε να ζεσταινεται πολυ οταν επεζα παιχνιδια, οταν εβλεπα ταινιες η βιντεο στο youtube και εσβηνε απο μονο του γιατι ανεβαζε μεγαλες θερμοκρασιες. Το πηρα να μου το φτιαξουνε περσι και οταν το επεστρεψαν ηταν ενταξει τον πρωτο μηνα. Μετα παλι αρχισε τα ιδια και τωρα δυστυχως χειροτερεψε. Διαβασα καπου οτι αν κανω update τα bios μπορει να σταματησει. Το εκανα και τωρα ζεστενεται περισσοτερο και πιο γρηγορα. Καποιες φορες δεν μπορω ουτε να το αγγιξω, ειναι τοσο ζεστο. Εχω βαλει απο κατω 2 ξυλακια για να μπορει να βγαινει ο αερας ομως δεν βοηθαει πολυ. αν τα βαλω στο τραπεζι παλι θα σβηνει μεσα σε 5 λεπτα. Απο μεσα ειναι καθαρο δεν εχει καθολου σκονη.

Ξερετε τι μπορει να εκαναν οταν το πηρα στο καταστημα και ηταν ενταξει για 1 μηνα; Μπορω να κανω κατι μονος μου εκτος απο το να αγορασω ειδικη βαση(η οποια δεν νομιζω να βοηθησει);..

 

αυτο το λαπτοπ εχω

http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c02079109&lang=en&cc=us&taskId=101&prodSeriesId=4078809&prodTypeId=321957

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρήσει έστω και ένας σας ότι υπαρχει ειδικό section για laptop? εχω βαρεθει να κανω report τον τελευταίο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που σου λέει είναι ότι για να μπορεσεις να φτάσεις στην ψύκτρα του επεξεργαστή ώστε να την καθαρίσεις και να βάλεις καινουργια θερμοαγώγιμη .... πρέπει να λύσεις ολο το λαπιτοπι...

 

Πράγμα ολίγον περίπλοκο που απαιτεί προσοχή , υπομονη και κυριως μνημη για να θυμασαι που παει τι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή σε μάστορα που θα σε αφήσει να δεις τί κάνει,ούτως ώστε να μη σου κακοφανεί το 50+ που θα σου ζητήσει....:P.

Και πού ξέρεις,μπορεί να ξεπατικώσεις το dissassemblig g62 (googlησέ το αυτό,θα σου χρειαστεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...