Προς το περιεχόμενο

κατάρρευση σκληρού δίσκου και χάσιμο δεδομένων


argentios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια εγινε και σ εμενα στραβη,πηγα να αντιγραψω εναν δισκο(ide) σε εναν αλλο(εξωτερικο) μεσω clone και μολις εφτασε 100 τοις εκατο μαυρισε το προγραμμα και κολλησε(crash?)ετσι πλεον δεν βλεπω τον σκληρο δισκο και στο manage το εμφανιζει σαν unallocated space,Ti κανω ρε παιδια μια βοηθεια please εβαλα το recovery my files αλλα καταλαβα οτι ουσιαστικα πρεπει να επαναφερω- ξυπνησω τον δισκο..το checkdisk κανει?κατεβασα και το regenerator..περιμενω την βοηθεια σας.ευχαριστω

 

SOS-SOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ειχα το ιδιο προβλημα οσο και να προσπαθησα δεν καταφερα τιποτα ηθελε σονι και κααλα να του κανω format αλλα ελα που ηταν ο εξωτερικος 1ΤΒ και ειχα ολα τα αρχεια μου εκει...εε τι να κανω εκανα τ καρδια μ πετρα και τον εκανα format..

o εξωτερικος σου δεν αναγνωριζετε κανονικα η ο IDE??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιο πρόγραμμα τον έκανες clone?

 

πάντως επειδή δεν τελείωσε η διαδικασία απλά έχει χάσει τα partition tables, τα αρχεία σου είναι όλα μέσα εκεί, μη βιαστείς και φυσικά μην τον φορμάρεις αν τα αρχεία είναι σημαντικά.

υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις τη δομή του δίσκου, δεν θυμάμαι τώρα πως γιατί πάνε πολλοί μήνες που τα έκανα συχνά αυτά αλλά με το acronis disk manager υπάρχει επιλογή για σκανάρισμα και επαναφορά των διαμερισμάτων.

 

θυμήθηκα, με το Acronis disk director server ξεκινάς το recovery partitions και ακολουθείς απλά τα βήματα, δεν ξέρω στην καινούργια version πως γίνεται γιατί εγω έχω το παλιό Acronis Disk Director Server® version 10.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δοκιμαζες μια εκδοση linux μηπως και μπορεις να δεις τιποτα?

Που ειναι ο washcloud ή ο ThReSh μπας δωσουν τα φωτα τους...

Μην κανεις τιποτα που καταστρεψει τα δεδομενα του δισκου σου,πριν παρεις καποια σωστη απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...