Προς το περιεχόμενο

Φόρτωση PAYPAL (OXI ΚΑΡΤΑ OXI PAYSAFE)


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κατά καιρούς εδώ και αρκετά χρονια βλέπω συνεχεια το ίδιο ερώτημα. Αν γίνετε μεταφορά από PAYSAFEcard σε PAYPAL και πραγματικά με στεναχωρεί όταν βλέπω άτομα να τους παίρνουν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ προμήθειες η ακόμα χειρότερα να τους κλέβουν τα λεφτά.

Αφήστε στην άκρη όλα τα site λοιπόν αυτά είτε είναι αξιόπιστα (με μεγάλο κέρδος) είτε είναι σε wordpress σε κάποιο blog και κατά 99% θα σας κλέψουν.

 

 

 

1)Θα μπείτε στον λογαριασμό σας στο PAYPAL.

 

2)Αφού κάνετε LOGIN θα κάνετε click εκεί που λέει Top Up

3)Θα δειτε καποια στοιχεια.

 

 

α)Αν ειστε αθηνα αντιγραψτε τα και θα πατε εδω να κανετε την καταθεση.

BANK OF AMERICA

 

35, Panepistimiou St.,

105 64 Athens

Tel 2103251901-19, Fax 2103231376

 

 

 

β1)Αν δεν είστε αθηνα και εχετε λογαριασμο και webanking απλα γραφετε εκει τα στοιχεία αυτα

(ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ)

 

β2)Αν δεν ειστε Aθηνα και ΔΕΝ εχετε λογαριασμό απλα πατε σε καποια τοπική τραπεζα και ζητάτε να κάνετε κατάθεση σε ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.

Επιπρόσθετα φυσικά στο όνομα αποστολέα γράφετε το ΟΝΟΜΑ όπως το έχετε στο PAYPAL.

 

 

 

Εύχομαι αυτός ο οδηγός να βοηθήσει γιατί πραγματικά έχουν χάσει πολλοί λεφτά και άδικα.

Μπορείτε επίσης όποιος θέλει να αναφέρεται τι προμήθεια κρατάει η κάθε τράπεζα. Ξέρω ότι η Alpha bank μου κράτησε (1 φορά που το έκανα) 1.20€.

ΠΡΟΣΟΧΗ είναι "ΑΝΕΞΡΑΤΙΤΟΥ" ΠΟΣΟΥ!!!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λόγος που το κάνεις αυτό, να φορτώσεις δηλαδή χρήματα μεσω της America Bank, ποιος είναι?

 

Για να φορτοσεις τον PAYPAL λογαρισμο σου.

Κανεις ΚΑΤΑΘΕΣΗ ουσιαστικα στο PAYPAL σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λόγος που το κάνεις αυτό, να φορτώσεις δηλαδή χρήματα μεσω της America Bank, ποιος είναι?

Ουσιαστικά σου λέει αυτόν τον οδηγό αν δεν θες να μπλέκεις με πιστωτικές ή άλλου είδους κάρτες. Αν θες να φορτώσεις το paypal μια φορά στις τόσο, πας μια βόλτα από την τράπεζα και ξεμπερδεύεις. Και δεν ανησυχείς μήπως σου κλέψουν και τα στοιχεία της κάρτας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα. Απο ο,τι καταλαβα αναφερεσαι γι αυτους που δεν εχουν καρτες. Εγω εχω 2 καρτες (visa,mastercard) και θελω να φορτωσω τον paypal λογαριασμο μου επειδη η μια καρτα εχει λιγα χρηματα (εχει ληξει κιολας και δεν νομιζω να την ανανεωσω) και δε με φτανουν για συγκεκριμενη παραγγελια. Πως μπορω λοιπον να πραγματοποιησω μεταφορα των χρηματων της καρτας στον λογαριασμο μου. Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Απο ο,τι καταλαβα αναφερεσαι γι αυτους που δεν εχουν καρτες. Εγω εχω 2 καρτες (visa,mastercard) και θελω να φορτωσω τον paypal λογαριασμο μου επειδη η μια καρτα εχει λιγα χρηματα (εχει ληξει κιολας και δεν νομιζω να την ανανεωσω) και δε με φτανουν για συγκεκριμενη παραγγελια. Πως μπορω λοιπον να πραγματοποιησω μεταφορα των χρηματων της καρτας στον λογαριασμο μου. Ευχαριστω πολυ!

 

Φιλε μου αν η καρτα σου εχει λήξει δεν μπορεις να κανεις κατι...

Ειναι συνδεδεμένη με λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω χρηση ηλεκρτονικα κανονικα! Ειναι συνδεδεμενη και με τον λογαριασμο paypal και την εχω χρησιμοποιησει εννοειται!

Το μονο που δεν μπορω να κανω ειναι χρηση απο ΑΤΜ (καταθεση,αναληψη) αλλα και απο την τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να κανω χρηση ηλεκρτονικα κανονικα! Ειναι συνδεδεμενη και με τον λογαριασμο paypal και την εχω χρησιμοποιησει εννοειται!

Το μονο που δεν μπορω να κανω ειναι χρηση απο ΑΤΜ (καταθεση,αναληψη) αλλα και απο την τραπεζα.

 

Αρα τι ρωτας? Δεν σε καταλαβενω.. αν εχει λιξει το paypal θα πρεπει να στην εχει αφερεσει κανονικα.. Ποτε γραφει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω πως μπορω να μεταφερω ολα τα χρηματα μιας καρτας στον λογαριασμο paypal ! Ας υποθεσουμε οτι εχω 2 καρτες που εχει η καθε μια απο 30 ευρω και θελω να κανω μια αγορα 50 ευρω. Θελω να βαλω τα λεφτα απο τις 2 καρτες στον paypal και να προχωρησω στην αγορα.

Γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...