Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γλωσσας στο ρουτερ πως ??


TargetCC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σε ολους παιδες εχω ενα θεματακι θελω εδω και καιρο να αλαξω την γλωσσα στο ρουτερ μου γιατι παροτι το πηρα καινουριο οταν μπενω στις ρυθμισεις του μεσω του site μου τα διχνει στα γερμανικα και δεν ξερω γιατι το μοντελο ειναι ''TP-LINK TD-W8961NB

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α.δοκιμασες να το κανεις hard reset?Μηπως στο pc ειναι τιποτα regional settings στα γερμανικα και το βλεπει το ρουτερ και το γυρναει γερμανικα που το θεωρω χλωμο??αλλιως θα δοκιμαζα ναπερασω αλλο firmware απΟ το site Της εταιρειας.με λιγο ψαξιμο θα το βρεις μεσα στο μενου που ειναι η επιλογη για firmware update.και μην εχεις κανα google translate Και κανεικαι τιποτα και αυτο.ολα τα ενδεχομενα επιασα.απλα δεν θυμαμαι τα tp link να εχουνεπιλογη γλωσσας.αλλα αλλαξε firmware βαλε το τελευταιο και λογικα θα εισαι οκ.και ελπιζω να ειναι annex a και οχι annex b (over isdn) .εκτος αν το ηθελες annex b.

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ ευχαριστώ για την απάντηση το ρουτερακι είναι over isdn... κοίταξα και στο site tplink βρήκα το firmware πάω να το περάσω και μου λέει ότι δεν δέχτηκε το ρουτερ το firmware... ενώ το firmware είναι σίγουρα το σωστό !!! θέλω να δοκιμάσω ένα hard reset πως ακριβώς γίνεται στο εν λόγο ρουτερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ηθελες isdn και εσυ η οχι?hard reset με το μικρο κουμπακι απο πισω για 4-5-6 seconds.ναι η γερμανια παιζει annex b οσο ξερω.εκτος αν υπαρχει επιλογη μεσα απο το μενου να αλλαξει διοτι το εχω δει σε μερικα ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου το ήθελα ISDN γιατί είναι η γραμμή μου τέτοια !!! γατί παίζει ρόλο ?? μέσα από το μενού να ΑΛΛΑΞΕΙ η γλώσσα αποκλείετε το έχω ψάξει όλο !! θα το πάω μάλλον πίσω στο πλαίσιο πρέπει να με καλύπτει η εγγύηση να τους κράξω λίγο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκιμασε το hard reset και δες μηπως υπαρχει κανα αλλο firmware αλλιως το πας πισω .προσεχε επειδη ειναι Isdn μηπως θελει αλλο firmware που ισως να μην υπαρχει πχ στο site uk αφου εκει μπορει να ειναι annex a.κατι παρομοιο κανει η Linksys

 

Ναι φίλε μου το ήθελα ISDN γιατί είναι η γραμμή μου τέτοια !!! γατί παίζει ρόλο ?? μέσα από το μενού να ΑΛΛΑΞΕΙ η γλώσσα αποκλείετε το έχω ψάξει όλο !! θα το πάω μάλλον πίσω στο πλαίσιο πρέπει να με καλύπτει η εγγύηση να τους κράξω λίγο !!!

 

συνηθως annex b παιζει και στην γερμανια για αυτο σε ρωτησα αν εχεις isdn.αν δν ειχες τοτε να το αλλαζες με pstn.αν δεν αλλαζει απο το interface τοτε η πισω η αμα σου κατσει το firmware

 

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ αυτό με το firmware δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει γιατί όταν μπαίνω στο site για να κατεβάσω το firmware μου λέει ότι είναι ''ANNEX B'' τώρα δεν ξέρω τι να πω εξάλλου το έχω αρκετό καιρό θα το πάρουν πίσω ?? για να δούμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε καποια λιγο πιο παλια εκδοση παλι για annex b μηπως θελει πρωτα αυτη για να παει στην επομενη και αν δεν πετυχει το πας πισω μπας και βγαλουν αυτοι ακρη.ποσο καιρο το εχεις?και το firmware το περνας με καλωδιο οχι ασυρματα.στην χειροτερη δοκιμασε να περασεις παλι το ιδιο firmware μηπως και στο αλλαξει στα αγγλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...