Προς το περιεχόμενο

ψεύτικο ενδιαφέρον σε αγγελία


journeyman77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες,

 

γρήγορη ερώτηση:

έχω βάλει αγγελία για ένα προϊόν σε 3 ιστοσελίδες.

Σε λιγότερο από 7 ώρες έλαβα ενδιαφέρον από 3 άτομα ξεχωριστά, τα οποία μου ζητούσαν να με πληρώσουν είτε με τραπεζικό έμβασμα είτε με PayPal και να αποστείλω το προϊόν στην Νιγηρία.

Είναι φυσικά διατεθειμένοι να πληρώσουν και τα μεταφορικά (50€ κατά δήλωσή τους).

 

Το θέμα είναι ότι οι 2 από τους 3, έχουν σχεδόν ίδια διεύθυνση (ίδια πόλη - Abeokuta, άλλη οδό).

Μου μυρίζει παγίδα, απλά ρωτάω αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή ξέρει κάτι.

 

Επίσης υπάρχει τρόπος μέσω PayPal να γίνει καμιά υποκλοπή? Ή αντίστοιχα αν δώσω αρ. λογαριασμού σε Ελληνική τράπεζα?

 

OFF TOPIC

Πως μπορώ να ζητήσω χρήματα από κάποιον στο PayPal?

OFF TOPIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα καλύτερα να μην ασχοληθεί, αν δώσει λογαριασμό θα του έρθουν κάτι fake email δήθεν από την τράπεζα Νιγηρίας ότι η πληρωμή έχει ολοκληρωθεί από τον αγοραστή και όταν τους στείλει την απόδειξη από την αποστολή τότε "ξεκλειδώνουν" τα λεφτά κλπ.

 

Ε μετά ο άλλος δεν θα το στείλει και θα του λέει ο Νιγηριανός, θα καλέσω το fbi και τέτοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κι αν δεν είχαμε πει 10000 φορές για τους νιγηριανούς, ρε παιδιά πόσες πιθανότητες θα υπήρχαν ένας νιγηριανός να ψάχνει ελληνικές αγγελίες για να αγοράσει κάτι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κι αν δεν είχαμε πει 10000 φορές για τους νιγηριανούς, ρε παιδιά πόσες πιθανότητες θα υπήρχαν ένας νιγηριανός να ψάχνει ελληνικές αγγελίες για να αγοράσει κάτι;

ξερεις ποσους εχει στην αθηνα? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν πουλάνε πρέζα στη Σόλωνος,πουλάνε τις μάνες τους/ κόρες τους/αδερφές τους/γυναίκες τους στη Πλ.Αμερικής.

Ε,τα ρέστα από δαύτους στον ελεύθερο χρόνο τους σκαρφίζονται σκαμεριές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...