Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για έλεγχο στο PC


Kotsos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιο προγραμμα ή κατι που να κανει εναν ελεγχο τεστ ή κατι τετοιο και να βρισκει αν εχει καποιο προβλημα ή κατι δεν παει καλα στο pc...???? παρακαλω ειναι επιγων! ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιο πρόγραμμα δεν υπάρχει.

Αν υπήρχε οι τεχνικοί θα ήταν άχρηστοι :P ...

 

Πες μας τα συμπτώματα για να δούμε τι γίνεται...

 

(και το σύστημα σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν προγραμματα τα οποια στρεσσαρουν τα διαφορα υποσυστηματα του υπολογιστη για να δεις εαν βγαλουν προβλημα.πχ τον επεξεργαστη για να ανεβασει θερμοκρασια για να δεις εαν εχεις τετοιο θεμα,το τεσταρουν επισης και για errors,τις μνημες το ιδιο,την καρτα γραφικων το ιδιο,το τροφοδοτικο περιπου το ιδιο.τον σκληρο περιπου το ιδιο.τι θελεις να τεσταρεις ακριβως?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο καιρο οταν ανοιγω ενα παιχνιδι και εχω ταυτοχρονα και το ιντερνετ(facebook kai λοιπα), το pc κολαει και δεν ανταποκρινεται...και μετα απο λιγο με ctrl alt kai delete τα κλινω ολα και ξεκολαει...παρατηρησα οτι οταν ανοιγω ή το ενα ή το αλλο δηλαδη η το game σκετο ή σκετο το facebook kai τα λοιπα στο ιντερνετ τοτε δεν κολαει τοσο .....αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παλιοτερα δεν ειχε κανενα θεμα ουτε στο ελαχιστο....εχει μια βδομαδα τωρα που μου το κανει αυτο και δεν ξερω γιατι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε: malwarebytes, spybot s&d για κακόβουλο λογισμικό

και

HWmonitor για να τσεκάρουμε θερμοκρασίες.

Βγάζεις φωτο και τις ανεβάζεις εδώ.

 

Επίσης δεν μας είπες το σύστημα σου και αν στο κάνει μόνο σε ένα παιχνίδι η γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιο δεν νμζω να εχει γιατι πριν 3 μερες εγινε φορματ....

το συστημα ειναι λαπτοπ και συγκεκριμενα το toshiba qosmio F50-108...

απο θερμοκρασιες ειμαι καλα οποτε δεν νμζω να φταιει αυτο...

και οσο για το πιο παιχνιδι συνηθως στο football manager το παρατηρω που παιζω πιο πολυ..... αρα κυριως για αυτο μιλαω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παλιοτερα δεν ειχε κανενα θεμα ουτε στο ελαχιστο....εχει μια βδομαδα τωρα που μου το κανει αυτο και δεν ξερω γιατι.....

ιο δεν νμζω να εχει γιατι πριν 3 μερες εγινε φορματ....

Τι από τα δύο ισχύει...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι από τα δύο ισχύει...;

και τα δυο γιατι το εκανε και πριν το φορματ...

 

Ποιά είναι τα πλήρη χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου?

 

Κατέβασε αν θέλεις το hd sentinel και πόσταρε ένα scrnshot.

το κατεβαζω και ποσταρω σε λιγο...

 

Ποιά είναι τα πλήρη χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου?

 

Κατέβασε αν θέλεις το hd sentinel και πόσταρε ένα scrnshot.

σε αυτο το προγραμμα τι ακριβως να ποσταρω γιατι εχει διαφορα ? (πρωτη φορα το χρησιμοποιω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-228500-0-22245300-1349816040_thumb.jpgpost-228500-0-01706900-1349816083_thumb.jpgpost-228500-0-05678000-1349816146_thumb.jpg

 

μολις εκανα ενα scan με malwarebytes και βρηκα 5 ιους (trojan, hack tool kai kati τετοια) τα σβησα με malwarebytes...εκανα και ρεσταρτ αλλα παλι οταν βαζω το μανατζερ να παιξω κολαει το pc μεχρι να το κλεισω.... τι μπορει να ειναι τελικα?

 

καμια απαντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κάνεις αυτό που σου είπα παραπάνω.

Κατεβάζεις το HWmonitor και την ώρα που παίζεις και έχεις ανοιχτό και το fb βγάζεις μια φώτο ε τις θερμοκρασίες που δείχνει το πρόγραμμα και την ανεβάζεις να την δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κάνεις αυτό που σου είπα παραπάνω.

Κατεβάζεις το HWmonitor και την ώρα που παίζεις και έχεις ανοιχτό και το fb βγάζεις μια φώτο ε τις θερμοκρασίες που δείχνει το πρόγραμμα και την ανεβάζεις να την δούμε.

τωρα δεν ανοιγει το pc σε εκτος safe mode κατασταση αλλα επειδη το ειχα δοκιμασει και μονος μου αυτο...οι θερμοκρασιες ηταν καλες, οποτε δεν νμζω να φταιει αυτο....συγκεκριμενα απο οσο θυμαμε ηταν 60 βαθμους κελσιου η καρτα γραφικων , ημητρικη 40, ο επεξεργαστησ 40, και γενικα καλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...