Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν τα Windows 8 σε φοιτητές


Downloadpercent

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το λογισμικό αυτό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τον χρήστη για άλλους σκοπούς (δηλαδή, για προσωπική χρήση). Μετά το πέρας της διδασκαλίας του μαθήματος ή της σχετικής έρευνας θα πρέπει να απεγκαταστήσουν από τον Η/Υ τους το λογισμικό ή αν θέλουν να το χρησιμοποιήσουν για άλλη χρήση θα πρέπει να προμηθευτούν ανάλογη άδεια χρήσης από έναν εμπορικό συνεργάτη της Microsoft.

Μετά το πέρας των υποχρεώσεων αυτών το λογισμικό θα πρέπει να απεγκαθίσταται ή αν θέλουν να το χρησιμοποιήσουν για άλλη χρήση θα πρέπει να προμηθευτούν ανάλογη άδεια χρήσης από εμπορικό συνεργάτη της Microsoft.

 

http://www.tuc.gr/?id=1426

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι διευκρινισεις του site ειναι,στην καλυτερη περιπτωση,outdated.

 

Οποιοδηποτε λογισμικο κατεβασεις απο Dreamspark μπορει να χρησιμοποιηθει ακομα και μετα την διακοπη της φοιτητικης ιδιοτητας αρκει να χρησιμοποιηθει για προσωπικους και μη επαγγελματικους σκοπους.

C/P απο το σχετικο license agreement "You may continue to use the Software you obtained prior to termination of your student status subject to the terms of this license.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξαναδιαβασεις οτι εγραψα θα παρεις την απαντηση σου.Οι εκδοσεις ειναι συνηθως professional(32&64bit),δεν νομιζω να εχω δει ποτε διαφορετικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν καταλαβα.... πως μπορω εγω ως φοιτητης να παρω τα windows 8 γνησια????

 

Αν η σχολή σου διαθέτει DreamSpark Premium, ναι. Δεν έχουν όλες. Η δικιά μου πχ είχε MSDNAA, και τώρα που μετακόμισαν τα isos στο Dreamspark δεν έχει πια.

Πάντως νομίζω η διαφορά είναι κυρίως..... ηθική. Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για επαγγελματικό σκοπό, μόνο στο σπίτι, όπου μπορείς να έχεις και πειρατικά χωρίς κυρώσεις :P

 

 

edit: Με πρόλαβε ο Gi0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η σχολή σου διαθέτει DreamSpark Premium, ναι. Δεν έχουν όλες. Η δικιά μου πχ είχε MSDNAA, και τώρα που μετακόμισαν τα isos στο Dreamspark δεν έχει πια.

Πάντως νομίζω η διαφορά είναι κυρίως..... ηθική. Δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για επαγγελματικό σκοπό, μόνο στο σπίτι, όπου μπορείς να έχεις και πειρατικά χωρίς κυρώσεις :P

 

 

edit: Με πρόλαβε ο Gi0.

πως μπορω να δω αν ειναι η σχολη μου στο dreamspark? η σχολη μου ειναι το εθνικο καποδιστριακο πανεπηστημιο αθηνων...

 

πως μπορω να δω αν ειναι η σχολη μου στο dreamspark? η σχολη μου ειναι το εθνικο καποδιστριακο πανεπηστημιο αθηνων...

 

νομιζω οτι ανηκει το εθνικο καποδηστριακο απο καπου που το διαβασα...αλλα αν ξερετε σιγουρα πειτε μου και σεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι τελικα το εθνικο καποδιστριακο στο dreamspark? αν ναι ποια διαδικασια πρεπει να κανω για να κατεβασω.... και τελος μπορω να κατεβασω τα windows 7 και τα 8 απο αυτο το site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ειναι τελικα το εθνικο καποδιστριακο στο dreamspark? αν ναι ποια διαδικασια πρεπει να κανω για να κατεβασω....

Στη θεση σου θα περνουσα μια βολτα απο τη γραμματεια και θα ρωτουσα τους συμφοιτητες μου για σιγουρια.

και τελος μπορω να κατεβασω τα windows 7 και τα 8 απο αυτο το site?

Nαι, μπορεις και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα περνουσα μια βολτα απο τη γραμματεια και θα ρωτουσα τους συμφοιτητες μου για σιγουρια.

 

Nαι, μπορεις και τα δυο.

γενικα τι μπορω να κατεβασω? και ποσα? υπαρχει περιορισμος στο download?

τελος ποια ειναι η διαδικασια γιατι δεν εχω πολυ καταλαβει... που μπαινω για να τα κανω ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρορει να έχει η σχολή σου άλλο όχι το τμήμα σου, συνήθως τμήματα πληροφορικής έχουν, εκτός απο εμάς τους μουλους του Ε.Α.Π. που δεν έχουμε τίποτα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...