Προς το περιεχόμενο

Αγορά 27αρας Yamakasi


Sotosgl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λοιπον.

 

Εχω σαν κυρια οθονη μια Samsung Τ260 και ηρθε καιρος να κανω μια μικρη αναβαθμιση.

 

2 σημεια που δεν προκειται να κανω υποχωρηση.

 

1920*1200 και πανω! (Δεν γυρναω στις 1920*1080 για κανεναν λογο.)

 

Καθαρα 27αρα το να παω σε 24αρα δεν αποτελει λυση. Και ας με καλοκοιτανε οι Dell.

 

Μεχρι τωρα η μονη οθονη που πληρει τα κριτηρια μου και εχει αποσπασει πολυ καλες κριτικες ειναι μια.(Βασικα αρκετες αλλα απο την ιδια εταιρια)

 

Yamakasi 2703.

Επειδη τα κορεατικα μου ειναι σκουριασμενα ας κανω μια προσπαθεια να δειξω τα χαρακτηριστικα.

2703 LED IPS

강화유리 (Σουπα με noodles και σκυλο)

Διαστασεις 68.47cm(27형)

 

최대해상도(Αναλυση) 2560 X 1440

최대밝기(Φωτεινοτητα) 380cd/m²

명암비(Πραγματικη Αντιθεση) 1000 :1

응답속도(Χρονος αποκρισης) 6ms

시야각(Γωνιες θεασης) 178도(좌우) / 178도(상하)

입력신호(Συνδεση με PC) DVI-D Dual Link

Λογος 16:9

 

http://www.overclock...ap-monitor-club και να και μερικοι τρελαμενοι με τα Reviews τους.

 

Η τιμη ειναι εξωπραγματικη μιας και αν κοιταξω σε δοκιμασμενες λυσεις απο Dell θα πρεπει να δωσω 1100€+ για αυτα που ζηταω

 

Με τα ιδια λεφτα παιρνω ενα παπακι ή μια 56αρα 3d κλπ.

 

Λεει οτι ειναι 60hz αλλα με ρυθμισεις παει στα 120+

 

Τιμη 270 με δωρεαν μεταφορικα.

 

2 απαραδεξιες που εχει ο πωλητης ειναι:

  1. 15 dead pixel και κατω εισαι κομπλε (Αυτο λυνεται βεβαια με 20€ παραπανω για 0 pixel guarantee)
     
  2. Σκονη πισω απο το τζαμι (Κανουν ελεγχο αλλα λεει μπορει να υπαρχουν κοκκοι σκονης οποτε θα παιχτει βεντουζα και καθαρισμα αλλα Apple)

Τερμα το σεντονι απο εμενα :)

 

Δικο σας τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τελωνειο αστο εχω βρει και Resellers απο Αγγλια οποτε ειμαι κομπλε.

 

Thresh σωστα τα λες αλλα ειναι 270€ παραπανω (μια καλη 2η GPU ή 100 πυτογυροι ή 2 φορες γεμισμα με 100αρα την μηχανη ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

250 αν βάλεις και το 0 pixel :P

 

επίσης 3 χρόνια εγγύηση Dell, που έρχονται και την παίρνουν από το σπίτι, πολύ καλύτερα out of the box settings και περισσότερα inputs :P

 

στείλε κάνα pm στον Toufa, έχει πάρει την Yamakasi αν δεν κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toofasttoofurious?

 

Θα του στειλω ενα pm και ειδωμεν ή ακομα καλυτερα φωναξε τον εσυ που εχεις και το κονε μπας και μας μορφωσει ολους για το τι κανει ο Κορεατης ;)

 

Δεν ειμαι διατεθιμενος να σου πω την αληθεια να αποχωρηστω τα 200πιτογυρα χωρις μαχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι δεν ανεβαίνουν όλες 120Hz. Ψάξτο λίγο καλύτερα.

 

Δες και εδώ που έχει συζητηθεί αναλυτικά:

http://www.thelab.gr/othones-kai-panels/27-s-ips-2560x1440-me-300-eyrw-107040.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελωνειο αστο εχω βρει και Resellers απο Αγγλια οποτε ειμαι κομπλε.

 

Thresh σωστα τα λες αλλα ειναι 270€ παραπανω (μια καλη 2η GPU ή 100 πυτογυροι ή 2 φορες γεμισμα με 100αρα την μηχανη ;) )

hmm ψηθηκα και ειμαι σε διερευνηση αγορας. Εχεις καποιο λινκ απο reseller from UK/EU να γλιτωσουμε την πιθανοτητα τελωνείου? Οριστε και ενα λινκ απο διαφορες μεταξυ των κορεατικων πανελς http://www.swiftworld.net/2012/04/14/budget-korean-27-ips-monitor-information-and-comparison-of-the-different-brands-and-models/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/27-Inch-Matrix-NEO-LED-270WQ-IPS-2560x1440-WQHD-Quad-HD-Monitor-/150866232991?pt=UK_Computing_ComputerComponents_Monitors&hash=item232054069f

όταν την πήρα εγώ ήταν στα 240 ευρώ οπότε έχει αυξηθεί αρκετά η τιμή της.

Πάντως όποια και να πάρεις, ψάξε με 0 πίξελ εγγύηση ακόμα και αν την πληρώσεις; παραπάνω 10-15 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...