Προς το περιεχόμενο

LG IPS234V-PN.AEK PS 23 inch @Amazon.uk 145€ με μεταφορικα (free)


Redshift

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο θορυβος σίγουρα προέρχεται απο το εσωτερικό της τηλεορασης και έχει να κανει οπως λες με κάποιον πυκνωτή, αλλά είναι προβληματικός? η έτσι απλά κάνει όπως τυχαίνει να κάνουν και άλλες συσκευές θόρυβο, εμένα ας πούμε το έκανε απο την αρχή στην τηλεόραση βέβαια δεν το κατάλαβα στις πρώτες μέρες για να την γυρίσω σαν προβληματική αλλά το κατάλαβα όταν πήγα να κοιμηθω στον χώρο που βρισκόταν η τηλεόραση.

 

Ένας πυκνωτής κάνει θόρυβο για δύο λόγους... αν είναι κακής ποιότητας ή αν είναι έτοιμος να χαλάσει/σκάσει (ή και τα δύο). Ένας πυκνωτής καλής ποιότητας κανονικά δεν κάνει θόρυβο εκτός και αν περνάει από αυτόν πολύ μεγάλη τάση, κάτι σχεδόν απίθανο για τα μοντέρνα ηλεκτρονικά που δουλεύουν στα 5 και 12 βόλτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αποστολη 15 του μηνος κ η οθονη ειναι κιολας Αθηνα κορωπι συμφωνα με το Track Package του Amazon,ειναι αξιοπιστο?

 

Μεγεια! Δευτερα παραλαμβανεις στο νησι... :)

 

UPS η DHL express? (3 στα 3 απο τον Αυγουστο απο τα απο UK κουριερατα μου εχουν ερθει με DHL express, ενω παλιοτερα ΟΛΑ ηταν με UPS).

[Αξιοπιστο ειναι, αλλα πιο γρηγορες ενημερωσεις εχει κατευθειαν το σαιτ του μεταφορεα σου, Ups-dhl]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως τα πηνια κανουν θορυβο.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.federalpacific.com%2Fliterature%2Fdrytrans%2F10transformernoise.pdf&ei=xjynUNmaKuuV0QXiw4H4CA&usg=AFQjCNEiaNg_CUg9dapmfocJDTnyKMPKfw

εξηγει πολυ καλα αλλα ειναι αγγλικα. παιζει ρολο η ποιοτητα των υλικών στο μετασχηματιστη και δεν παιζει ρολο αν ειναι υπο φορτιο ή οχι ο μετασχηματιστης (για το ποσο θορυβο παραγει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.google.gr...mfocJDTnyKMPKfw

εξηγει πολυ καλα αλλα ειναι αγγλικα. παιζει ρολο η ποιοτητα των υλικών στο μετασχηματιστη και δεν παιζει ρολο αν ειναι υπο φορτιο ή οχι ο μετασχηματιστης (για το ποσο θορυβο παραγει)

Η αλήθεια είναι ότι το λάπτοπ που είχα (πριν το πουλήσω) που είχε έναν μετασχηματιστή τούμπανο δεν έκανε καθόλου θόρυβο. Η οθόνη αυτή η LG που έχει ένα μικρό μετασχηματιστή πάνω στο καλώδιο βγάζει αρκετό θόρυβο το βράδυ αν είσαι δίπλα στο καλώδιο. Ακόμα χειρότερο θόρυβο όμως βγάζει ο φορτιστής του samsung κινητού μου που είναι πάρα πολύ μικρός σε μέγεθος σε σχέση με τα προηγούμενα.

Τον θόρυβο πάντως αν δεν κοιμάσαι πολύ κοντά στα καλώδια/μετασχηματιστές αυτά, δεν τον ακούς. Τουλάχιστον στα δικά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι παλμοτροφοδοτικά (switch). Έχουν μεγάλη απόδοση επί της % είναι ελαφριά σε βάρος και μικρά σε μέγεθος. Αν κάνουν και θόρυβο είναι και φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αγοράσει την οθόνη από amazon uk.

 

Είναι πολύ φωτεινή και σαν ποιότητα εικόνας είναι πάρα πολύ καλή :-D .

 

 

Το σοβαρό πρόβλημα που έχω είναι ότι είναι πολύ ελαφριά και καθώς εργάζομαι στον υπολογιστή κουνιέται πολύ και με κουράζει :cry:. Δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με άλλες οθόνες.

 

Στα reviews που διάβασα δεν έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση.

 

Καμία εισήγηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αν δεις το λινκ του amazon στις κριτικες των αγοραστων ολοι το λενε οτι μπαλατζαρει αρκετα η οθονη,μηπως να μαζευες τα καλωδια απο πισω σε μια αρμαθια και να τα στερεωνες καπου σταθερα? κανα τοιχο ξερωγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

update μετα απο δυο μηνες συμβιωσης σχεδον με την εν λογω

 

πολυ καλη οθονη πραγματικο value for money

 

το μονο μειον της η "αδυναμη" στηριξη της απο την βαση της που προκαλει ταλαντωσεις σχετικα ευκολα,τπτ τραγικο ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...