Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα και απο εμενα..

Μολις το τελειωσα το pc και θελω γνωμες..

IMG_20130329_232605_zpse30cbd44.jpg

IMG_20130329_232631_zps6314a364.jpg

IMG_20130329_233225_zps1c871cf2.jpg

IMG_20130329_232856_zps3499dfda.jpg

Eιναι η πρωτη μου προσπαθεια γενικοτερα με το case modding οποτε να ειστε λιγο επιεικης...

Πάντως Χρήστο, όταν λές "Eιναι η πρωτη μου προσπαθεια γενικοτερα με το case modding οποτε να ειστε λιγο επιεικης..." και πάς σε κάτι τέτοιο είναι σαν να σε βλέπουν μέσα σε Koenigsegg και να λές... "Είναι η πρώτη φορά που οδηγάω...Να είστε επιεικής" και πάς και κάνεις drift με 200+Km/h..... Απο τις καλύτερες πρώτες προσπάθειες που έχω δει.... Θα ήθελα να δώ την έκτη-εβδομή προσπάθεια... (Εδώ βλέπετε ότι στην ουσία case είναι το γραφείο μου  :-D και χρεισιμοπoιώ το πάτωμα για heat dispatching...)koenigsegg-ccgt.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπερα στην παρεα και απο εμενα..

Μολις το τελειωσα το pc και θελω γνωμες..

IMG_20130329_232605_zpse30cbd44.jpg

IMG_20130329_232631_zps6314a364.jpg

IMG_20130329_233225_zps1c871cf2.jpg

IMG_20130329_232856_zps3499dfda.jpg

Eιναι η πρωτη μου προσπαθεια γενικοτερα με το case modding οποτε να ειστε λιγο επιεικης...

Πάντως Χρήστο, όταν λές "Eιναι η πρωτη μου προσπαθεια γενικοτερα με το case modding οποτε να ειστε λιγο επιεικης..." και πάς σε κάτι τέτοιο είναι σαν να σε βλέπουν μέσα σε Koenigsegg και να λές... "Είναι η πρώτη φορά που οδηγάω...Να είστε επιεικής" και πάς και κάνεις drift με 200+Km/h..... Απο τις καλύτερες πρώτες προσπάθειες που έχω δει.... Θα ήθελα να δώ την έκτη-εβδομή προσπάθεια... (Εδώ βλέπετε ότι στην ουσία case είναι το γραφείο μου  :-D και χρεισιμοπoιώ το πάτωμα για heat dispatching...)koenigsegg-ccgt.jpg
Χωρις να θελω να μειωσω την προσπαθεια του παιδιου γιατι εκανε τρομερη δουλεια αλλα σε τετοια κουτια που ειναι μεγαλα ειναι σχετικα πολυ ευκολο να μαζεψεις τα καλωδια.Σε μικρα κουτια φαινεται κατα ποσο κατεχει κανεις το cable managment.Και παλι αυτα δεν τα λεω για να θιξω το παιδι αλλα και την προσπαθεια που εκανε.Αποστολή από το LG-P970 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι και εγω! Πριν λιγο το (ξανα)εστεισα στο Corsair 400R. Δεν ειχα ασχοληθει παλι με το θεμα του cable management μιας και το προηγουμενο κουτι μου ηταν απο εποχη pentium 4 :). Προσωρινα, εχω μονο μια φωτογραφια και θελω λιγο βοηθεια με κατι. Το κουτι γενικα εχει θορυβο λογω των ενσωματωμενων ανεμηστηρων ή φταει ο turbo-x που εχω στη κατω μερια και το κουτι ακουγεται τοσο?? (Ο συγκεκριμενος κανει θορυβο γιατι τον ειχα παντα αλλα τον δουλευα σε χαμηλες στροφες. Πιστευω ομως οτι κατι ακουγεται περισσοτερο).

 

20130412190721.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησε τον με το χέρι σου να δεις αν σταματήσει η πολύ φασαρία. :)

Τα ανεμιστήρια τα έχεις όλα πάνω στη μητρική ή έχεις και κάποια πάνω σε Molex σαν αυτό εδώ;

 

29.jpg

 

Το 400R δε θα το χαρακτήριζα ως πόλύ φασαριόζικο κουτί ειδικά σε idle κατάσταση. Ακούγεται μεν αλλά όχι ενοχλητικά δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανω στη μητρικη ειναι το πισω, το πανω και το κατω. Τα δυο μπροστα ειναι κατευθειαν στο τροφοδοτικο. Ειλικρινα εεε....δεν σκεφτηκα καν να τα σταματησω με το χερι. Μαλλον επειδη χαρηκα απο το upgrade!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πέρα απο το σταμάτημα έχε υπόψιν σου ότι αυτά που έχεις συδέσει απευθείας στο τροφοδοτικό (με το Molex που σου έδειξα) προφανώς λειτουργούν στα 12V (εκτός αν πήρες έκδοση molex που χρησιμοποιεί 7V)

Αρα αν ισχύει το πρώτο, δουλεύουν σε full στροφές μόνιμα και κάνουν φασαρία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπροστινα του κουτιου, ηρθαν μαζι, πακετο. Λειτουργουν με 12v και ειναι και αυτα με το Molex. Επειδη τα εκοβα ενα ενα, συνηδητοποιησα οτι φασαρια κανει το φωτιζομενο turbo x και το exhaust το οποιο ηταν και αυτο ενσωματομενο. Οποτε θα μεταφερω το πανω, πισω, το οποιο ειναι ενα Noiseblocker, και αναγκαστηκα θα παρω ενα fan controller για τα υπολοιπα. Ευχαριστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω ειναι asrock η μητρικη...

στο λογισμικο που σου δινει μαζι με τους οδηγους υπαρχει ενα προγραμμα το οποιο λεγεται asrock extreme tuner.

ανοιξε το και εκει που λεει fan controlling απλα μειωσε τις στροφες του ανεμιστηρα.



που εχεις συνδεδεμενο πανω στην μητρικη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το κοιταξα απο το προγραμματακι της asrock. Τον πισω τον ειχα βαλει σε μονιμη παροχη 12v και δεν επεφτε (λογικο). Τωρα μπηκαν και τα δυο πανω σε chasis fan και ειμαι κομπλες!! Thank you both!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβληματησατε με τα ανεμιστηρια. Και εμενα πανω σε molex ειναι αλλα φευγει και ενα κιτρινο καλωδιο και κουμπωνει στη μητρικη. Αυτο αυξομειωνει τις στροφες αραγε;

Παρτε και μια γευση απο το παλαιοκουτακι μου.(Πανω δεξια στη μητρικη φαινεται και το κιτρινο καλωδιο).

 

dsc03810f.jpg
 

dsc03811iw.jpg
 

dsc03812di.jpg
 

dsc03813i.jpg
 

dsc03817p.jpg
 

 

dsc03816no.jpg
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβληματησατε με τα ανεμιστηρια. Και εμενα πανω σε molex ειναι αλλα φευγει και ενα κιτρινο καλωδιο και κουμπωνει στη μητρικη. Αυτο αυξομειωνει τις στροφες αραγε;

Παρτε και μια γευση απο το παλαιοκουτακι μου.(Πανω δεξια στη μητρικη φαινεται και το κιτρινο καλωδιο).

 

dsc03810f.jpg

 

dsc03811iw.jpg

 

dsc03812di.jpg

 

dsc03813i.jpg

 

dsc03817p.jpg

 

 

dsc03816no.jpg

 

 

 

 

πολυ καλη δουλεια μπραβο!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαρ χαρ :devil: :devil:  σημερα μπηκαν και οι 2 XLF που περιμενα απο το e-bay μπηκε και ο καινουριος ηχος και τελος....θα προσπαθησω να βγαλω καλες φωτο να ανεβασω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...