Προς το περιεχόμενο

Aγορα οθονης (LED η IPS ?)


aquadim3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν βρηκα ανοιχτη να δω , την παραγγειλα σχεδον αμεσως γιατι η παλια που ειχα παπαλα !!

δεν εβγαινα οικονομικα για παραπανω να παω στην IPS ,ειπα και πιο πανω ειναι μονο χρηση word και ιντερνετ , τιποτε αλλο!!!

ο υπολογιστης που θα δουλεψει ειναι του αδελφου μου και εκει γίνεται αυτη και μονο αυτη η χρηση!!!

Λογικα τριτη η τεταρτη την αναμενω, θελω να πηστευω οτι εκανα καλη επιλογη,

 

Στον δικο μου που εχω μια καλη τωρα και βλεπω και ταινίες και εχω και ΧΒΟΧ360 επανω , αν αναβαθμιστω αργοτερα τοτε ναι ...... να παω στην ΙPS γιατι εκει μου χρειαζεται και το HDMI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δουλειες γραφείου ή διαβασμα κειμενου δε νομίζω ότι είναι και τοσο απαραίτητο.

 

Εχω δυο σταθερους , σε αυτον που θα παει η LG ειναι περισσοτερο του αδελφου μου και τον χρησιμοποιει μονο για δουλειες γραφειου , στον δικο μου ομως που ειπα βλεπω συνεχεια ταινιες και εχω και ΧΒΟΧ εκει αν καπια στιγμη την αλλαξω να παω σε IPS.

Για την δουλεια λοιπον που την θελουμε πηστευ ειναι ΥΠΕΡκαλη και δεν εχει και να συνδεσει εκει κατι αλλο παρα μονο το PC, αλλωστε και η καρτα γραφικων βγαζει μονο DVI .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δυο σταθερους , σε αυτον που θα παει η LG ειναι περισσοτερο του αδελφου μου και τον χρησιμοποιει μονο για δουλειες γραφειου , στον δικο μου ομως που ειπα βλεπω συνεχεια ταινιες και εχω και ΧΒΟΧ εκει αν καπια στιγμη την αλλαξω να παω σε IPS.

Για την δουλεια λοιπον που την θελουμε πηστευ ειναι ΥΠΕΡκαλη και δεν εχει και να συνδεσει εκει κατι αλλο παρα μονο το PC, αλλωστε και η καρτα γραφικων βγαζει μονο DVI .

 

δεν αναφερομουν στη δικη σου απαντηση αλλα του thresh που μιλαγε για σωστη χρωματικη αποδοση και φωτεινοτητα στο 20. Δεν εκανα quote γιατι νομιζα πως θα επεφτε ακριβως απο κατω η απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα την οθονη μια χαρα , πραγματικα απιστευτη !!!!! δεν την περιμενα τοσο καλη , τρομερη εικονα και πολυ ξεκουραστη !!!
 

Η επομενη μου θα ειναι IPS !! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον πριν λιγο εφτασε στα χερακια μου η  IPS237L  , οι πρωτες εντυπωσεις :  ουδεν σχόλιον !!!!!

Οτι και να πω ειναι πολυ λιγο , πραγματικα απιστευτη , χρωματα λες και βλεπεις το πραγματικο  , εχω παθει ζημια μεγαλη και ακομη την ψαχνω σε ρυθμισεις !!!

μην πω για ταινειες και παιχνιδια  ... , εβαλα το ΧΒΟΧ σε HDMI  απο το 2006 που το εχω ποτε μου δεν ειχα δει τετοια αναλυση και τετοια πιστοτητα σε παιχνιδι !!! Εμεινα με ανοιχτο το στομα !!!

 

Η οθονη πραγματικα πανεμορφη !!!  οτι καλυτερο εχω δει και εχω παρει σε PC Monitor , καλυπτεται ολη η επιφανεια με εικονα και σχεδον δεν βλεπεις περιθώριο περιμετρικα !!!  ΥΠΕΡΟΧΟ !!!

 

Δεν ξερω τη λεει η Dell U2312hm που διαβασα θεματα συγκρισεων στο forum , αλλα επειδη την LG την εχω εδω και λιγες ωριτσες πραγματικα ειναι απιστευτη , με τιποτα δεν την περιμενα τοσο καλη !!!

Και οι 2 θυρες HDMI που εχει μου ελυσαν τα χερια !!!!!!!!

 

Το μονο αν γνωριζει κανεις αυτο το software που εχει "Τrue color finder"  τι στο καλο κανει ?? δεν μου ειναι ενεργο το calibrate ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...