Προς το περιεχόμενο

PS-3 VS X-box


kolossos_22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα

 

Σκευτομαι να αγορασω μια απο τις δυο κονσολες 

 

μπορειτε να μου πειτε αν κατα καποιο τροπο υπαρχουν ουσιωδεις διαφορες ?

καποιοι μου λενε οτι ειναι κατι αντιστοιχο με το iphone k galaxy sIII.

οτι το ενα iphone ειναι πιο δημοφιλες ενω το αλλο galaxy  ειναι πιο καλο....

 

δεν ειμαι και πολυ γνωστης να πω την αληθεια μου αν και ειχα και τα 2 προηγομενα PS ... :)

 

επισης αν καταληξω στο ps πιο προτεινετε το slim η το super slim?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας

 

Κωστας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο PS3 μόνο Slim.

τώρα όσο αφορά την κονσόλα, για να επιλέξεις θα δεις τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε κονσόλας καιθα διαλέξεις ποια θέλεις να παίζεις.

ενδεικτικά θα σου πω του PS3 που έχω και γνωρίζω:

Uncharted

God of War

Little Big Planet

 

από την άλλη στο XBOX360 γνωρίζω τα:

Halo

Gears of War

 

αυτά μου έρχονται τέτοια ώρα το πρωί (είναι πολλά περισσότερα τουλάχιστον για το PS3). τα δύο πρώτα είναι ένας πολύ καλός λόγος να επιλέξεις PS3. δες gameplay trailer στο youtube και διάλεξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου την αγοραζεις τωρα σε εποχη που οι κονσολες αυτης της γενιας ειναι στη δυση τους θα ελεγα ξεκαθαρα PS3. Ασχετα με τις πωλησεις και το τι θα ακουσεις ειναι ο αδιαμφισβητητος νικητης. Καλυτερος επεξεργαστης και σαφως περισσοτερες δυνατοτητες, Blue Ray εναντι dvd, σαφως καλυτερα exclusive games που δεν προκειται να τα δεις πουθενα αλλου.
Εκει που λιγο υπερτερει το ΧΒΟΧ (μη φανταστεις τεραστιες διαφορες) ειναι στα multiplatform (εχουν ελαφρως ανεπαισθητα καλυτερη λεπτομερεια) και αυτο γιατι τα multiplatform studios δεν ξερουν/θελουν/βαριουνται να εκμεταλευτουν τις δυνατοτητες του cell επεξεργαστη του ΠΣ3
Οσο για το online κομματι: Free online σε αντιθεση με το ΧΒΟΧ που το πληρωνεις, καθως και επισης με συνδρομη PSN plus (37ευρω) μπορεις να κατεβαζεις παρα πολλα παιχνιδια για εναν ολοκληρο χρονο (και μιλαμε για αξιολογους τιτλους) - καθε μηνα σχεδον βαζουν ενα μεγαλο hit για download και πολλους ΑΑΑ τιτλους
Προσεξε μονο να παρεις κονσολα με σκληρο δισκο, ειτε ειναι ΧΒΟΧ ειτε PS3

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλέ εγώ σου λέω να περιμένεις να πάρεις το xbox 720

Ποτε; σε ενα χρονο και αν;

Day one χωρις να ξερουμε τι προβληματα μπορει να βγαλει;

Beta testers θα γινουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται xbox 360. Το ps3 είναι μια κονσόλα με αδιάφορα exclusives και με ένα πολύ κακό χειριστήριο. Επίσης, παρ όλο που έχει ελάχιστα καλύτερο hardware πολλά παιχνίδια τα τρέχει χειρότερα απ το xbox. Όσο για το online κομμάτι είναι κάτι χρόνια μπροστά. Καλές γιορτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται xbox 360. Το ps3 είναι μια κονσόλα με αδιάφορα exclusives και με ένα πολύ κακό χειριστήριο. Επίσης, παρ όλο που έχει ελάχιστα καλύτερο hardware πολλά παιχνίδια τα τρέχει χειρότερα απ το xbox. Καλές γιορτές.

 

:shock:  :fear:  :shock:

 

  :-D Ελπίζω τουλάχιστον να μιλας για το LBG και όχι για GOW ή Uncharted  :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps3 είναι μια κονσόλα με αδιάφορα exclusives και με ένα πολύ κακό χειριστήριο.  Όσο για το online κομμάτι είναι κάτι χρόνια μπροστά. Καλές γιορτές.

Ωρα για trolling !!!

Αδιαφορα exclusives

Uncharted 1,2,3

GOW3 (αν εχεις ορεξη παιζεις χαλαρα και τα προηγουμενα της σειρας αλλα τα γραφικα του GOW3 το ΧΒΟΧ ουτε στον υπνο του δε θα τα δει)

Heavy Rain

Metal Gear Solid 4 (το απολυτο stealth game)

Motorstorm series

Killzone 2,3 (FPS)

Resistance (FPS)

Little Big Planet

Infamous series

Rachet and Clank

Gran Turismo 5

 

Και ερχονται Last of Us, GOW ascension, και αλλα που μου διαφευγουν αυτη τη στιγμη

Ανεφερα παιχνιδια παντως ειδους και γουστου, και αυτα ειναι που κανουν τη διαφορα στη κονσολα

Τωρα αν το Skyrim και μερικα αλλα το τρεχει 3-5% καλυτερα το ΧΒΟΧ προσωπικα εμενα ποσως με απασχολει

Το ΘΕΜΑ ειναι τι ΤΙΤΛΟΙ υπαρχουν και εκει το XBOX εχει χασει προ πολλου τη μπαλα !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock:  :fear:  :shock:

 

  :-D Ελπίζω τουλάχιστον να μιλας για το LBG και όχι για GOW ή Uncharted  :wacko:

Ήμουν έτοιμος να τρολάρω τον George αλλά αφού τα είπε ο mtzs παραπάνω πέφτω σε σένα! Αδιάφορο το LBP?????? Έχεις παίξει ποτέ ειδικά με παρέα να δεις τι γέλιο πέφτει και τι ιδέες έχουν οι δημιουργοί?

 

Παιδιά το αδιάφορο είναι μια υποκειμενική έννοια. Πιο υποκειμενική πεθαίνει. Οπότε μην λέτε πράγματα που μπορεί να επηρεάσουν τους άλλους, ειδικά όταν δεν τα έχετε παίξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν έτοιμος να τρολάρω τον George αλλά αφού τα είπε ο mtzs παραπάνω πέφτω σε σένα! Αδιάφορο το LBP?????? Έχεις παίξει ποτέ ειδικά με παρέα να δεις τι γέλιο πέφτει και τι ιδέες έχουν οι δημιουργοί?

 

Παιδιά το αδιάφορο είναι μια υποκειμενική έννοια. Πιο υποκειμενική πεθαίνει. Οπότε μην λέτε πράγματα που μπορεί να επηρεάσουν τους άλλους, ειδικά όταν δεν τα έχετε παίξει.

 

Μα δεν ειπα οτι ειναι αδιαφορο το LBG  :wacko:  :huh: Kαι εγω εχω ριξει πολυ γελοιο με τα ξαδελφια μου και τον αδερφο μου παιζωντας και το 1 και το 2...

 

Απλως δεν εχει να δωσει τοσα πολλα οσο το GOW και το Uncharted πιστευω, νταξει δινει γελιο κ.τ.λ Αλλα μεχρι εκει...

 

Οι αλλες δυο σειρες σε προσειλωνουν περισσοτερο, περισσοτερο καψιμο δλδ  B)

 

----------------------------------------------------------------------

 

+1 απο εμενα για ps3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε δεν αντιλεγω, απλα λεω πως δεν μπορει να δωσει οσα μπορει να δωσει π.χ το Gow ή MGS... Αυτα ειναι παιχνιδια που θα τα λιωσεις και μονος σου, τα LBP για να τα ευχαριστιθεις πρεπει να εχεις παρεα, γιατι το να γελας μονος σου δεν βοηθα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox 360 από εμένα λόγω χειριστηρίου και καλύτερου online.

Και το troll συνεχιζεται !!!

http://gamingprecision.com/2011/08/battle-of-the-controllers-ps3-vs-xbox-360.html

Φυσικα πληρωσε η σονυ και βγαλανε αυτο το αποτελεσμα !!!

Ενω ολοι λενε για το ποσο χαλια ειναι το Dpad του ΧΒΟΧ controller

 

Το online γιατι ειναι καλυτερο;

Επειδη πληρωνεις για να παιξεις; τι παραπανω προσφερει απο το απλο PSN ?

Ενω απ οσο ξερω αμα πληρωσεις 37 ευρω στο PSNplus εχεις 50+ τιτλους τον χρονο, και για καποιον που αρχιζει τωρα Batman Arkham City !!! + αλλα που βαριεμαι να ψαξω.

Η ετησια microsoft gold συνδρομη 34 ευρω προσφερει παιχνιδια καλα η ειναι μονο για να παιζεις FIFA και COD κατι που στο πσν γινεται δωρεαν;

Γιατι αν το καλυτερο online ειναι να βρισκουμε παικτες με συνδρομη η να εχουμε καλυτερο interface για browsing μεσα απο την κονσολα τοτε παω πασο !!

 

Περιμενω να ακουσω τον kjtzemis που εχει και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...