Προς το περιεχόμενο

το τροφοδοτικο καηκε μαλλον, τωρα τι προτεινετε?


veider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το PC της υπογραφης μου.Εδω και μερικες μερες οταν επαιζα  καποιο παιχνιδι μετα απο κανα πενταλεπτο το pc παγωνε τελειως.Μονο reset μπορουσα να κανω,τιποτα αλλο.Τσεκαρα θερμοκρασιες,ετρεξα memtest,hdsential,τσεκαρα καλωδιωσεις ,drivers αλλα δεν βρηκα κατι.Εχθες το βραδυ παω να ανοιξω το pc και μολις παταγα το power ,αναβαν τα ledκια gia λιγο,γυρναγαν οι ανεμιστηρες για μερικα δευτερολεπτα και μετα εκλεινε. Ωπα λεω. Ξανατσεκαρω καλωδιωσεις τιποτα. Το τροφοδοτικο παρεμενε αθορυβο οπως παντα ,ουτε καμια μυρωδια καμενου εβγαζε ουτε τιποτα.

Παρατηρώ το εξης:

Βγαζω απο την τροφοδοσια την 7870 μη γινει καμια λαλακια και την παρει και αυτη μαζι.

Οταν αποσυνδεα το 8 πινο της τροφοδοσιας και αφηνα μονο το 24πινο το pc επερνε μπρος.(αλλα χωρις να περνει ρευμα η καρτα γραφικων).

 

Υπαρχει περιπτωση να δημιουργει το προβλημα το 8πινο που βρισκεται στη μητρική και να μην φταιει το τροφοδοτικο?

Το προβλημα ειναι πως δεν εχω και δεν μπορω να βρω αλλο τροφοδοτικο δανεικο για να τσεκαρω.

Να το παω στο plaisio που ειναι κοντα μου,μηπως κανενας τεχνικος το δει και το μετρησει ή αδικος κοπος?

 

Και τωρα στο βασικο ερωτημα

Τι τροφοδοτικο να παρω? Εχω βαρεθει απο το 2000 καθε τρια χρονια να αλλαζω τροφοφτικα (απο το πρωτο pc μεχρι τωρα)

Παντα προτιμουσα επωνυμα και ποτε noname,αλλα τα ειδα και αυτα

 

Αν ειναι να παρω τροφοδοτικο θα ηθελα να προτεινετε με τα εξης κριτηρια:

Ποιοτικο-future proof-αθορυβο και οπωςδηποτε MODULAR. Καλό επισεις θα ηταν να το βρω αν χρειαστει αμμεσα καπου απο αθηνα για να το παρω/

Buget: 100 ευρω κανω κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...