Προς το περιεχόμενο

HDMI Καλώδιο


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχω εδώ και μερικό καιρό αγοράσει ενα hdmi καλώδιο από ebay της φτήνιας και μου κανει προβληματα οταν συνδεω το λαπτοπ με την tv και νομιζω οτι φταιει το καλωδιο. Δηλαδη πχ ενω παιζω ενα παιχνιδι για 1 δευτερολεπτο δειχνει να κολλαει η εικονα και μετα συνεχιζει αλλα το παιχνιδι τρεχει κανονικα, δεν σταματαει απο εκει που κολλησε νωριτερα, αρα νομιζω οτι φταιει το καλωδιο. Τι πρεπει να προσεξω για να παρω ενα καλυτερο καλωδιο και να μην εχω προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου μαυρίζει την εικόνα στιγμιαία? Σου αναφέρει πουθενά η tv το μήνυμα απώλεια σήματος?

 

Εαν ναι τοτε φταίει το καλώδιο. Δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι. Εαν είναι απο κάποια εστω γνωστή εταιρία θα κάνεις την δουλειά σου. Άλλωστε κάτω απο v1,3 δεν υπάρχουν στην αγορά.

 

Πχ ψιλο φθηνα (και αυτα κινέζικα ειναι) αλλα τουλάχιστο πιο προσεγμένο.

 

Crystal Audio CHD-1.5-B


http://www.crystalaudio.gr/ProductDetails/High-Definition-HDMI-Cable-Cat-2-1_dot_5m.aspx

 

BANDRIDGE  VVL1002

 

BELKIN 1.4 F3Y021BF2M

 

Ειναι ολα κατω απο 10€ και εγγυημένα δεν θα εχεις πρόβλημα με αυτά.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις προτάσεις σας και τα links. αυτο που μου κανει στα games οταν ειναι συνδεδεμενο το laptop με την tv ειναι στιγμιαια να παγωνει η εικονα για 1sec περιπου και να συνεχιζει μετα, ενω οταν παιζω στο laptop κατευθειαν δεν το κανει.

 

Εχετε να προτεινετε καποιο απο ebay ή amazon???

Αυτό πχ: http://www.amazon.co.uk/Neet%C2%AE-Black-Line-HIGH-SPEED-Ethernet/dp/B0019VPAZ4/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1357316411&sr=1-3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλέξεις με amazon και ebay. Δεν τα ξέρει ουτε η μανα τους.. Στα link που σου έστειλα έχει μέσα καλώδια που δεν ξεπερνάνε τα 10 ευρώ και τα αγοράζεις από Ελλάδα. Ειναι δοκιμασμένες και ψιλο επώνυμες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...