Προς το περιεχόμενο

Δεν έχουν παραλάβει στο μακρο τα laptop lenovo l520 που διαφημίζουν


tigergreg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα  και  καλη  χρονια.

Ελαβα   το  διαφημιστικο   φυλλαδιο  νο1   του  μακρο   πριν  μια   εβδομαδα   με   προσφορα  το  παραπανω   λαπτοπ   στην   τιμη   των   239   ευρω   χωρις   φπα  δηλ   294  ευρω   τελικη.

Με   δεδομενο   τα   χαρακτηριστικα   του   λαπτοπ  δηλ   διπυρηνος  intel  b960, 4gb  ram, 15,6tft, 320hd  χωρις   λογισμικο  ημουν   λιγο   δυσπιστος   και  γι  αυτο  τηλεφωνησα   χθες   παρασκευη   βραδυ  8-8.30   να   ρωτησω   εαν   θα   υπαρχει   το   λαπτοπ   σημερα   το  πρωι   που   ξεκιναει   η   προσφορα   και   ελαβα   θετικη   απαντηση.

Μαλιστα   μου  ειπε   η  κοπελα  "μα  φυσικα..."

Η  προσφορα   ξεκιναει   σημερα   5/1   εως   τις   29/1   συμφωνα   με  το  φυλλαδιο   που   σημειωτεον   ανεβηκε   στο   σαιτ  τους   στις   1   τα   ξημερωματα.

Επειδη   φευγω   ταξιδι   σε   λιγο   πηγα   στις   5  και  δεκα   το   πρωι   για   να   το   παρω  και  να  γυρισω   αλλα   που.....

Η  κοπελα   στις   πληροφοριες   μας   ειπε   οτι   δεν  το   παρελαβαν   και   μαλλον   την  δευτερα   αλλα   δεν   γνωριζη   σιγουρα  κλπ

Η  γνωστη   καφριλα   δηλαδη.

Υπ  οψιν  οτι   ηδη   στις   5.15   ειχαν   μαζευτει   καμμια   εικοσαρια   ενδιαφερομενοι......

Εαν   δεν   υπαρχει   την  δευτερα   τους   δινω   στεγνα   στο  υπουργειο   εμποριου  και   στον  συνηγορο   του   καταναλωτη.

Τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι λογικό στις 5:10 να μην έχουν παραλάβει ακόμα ? Θα μου πεις έπρεπε να το έχουν φροντίσει από χτες,αλλά αυτό το λες απάτη ? Νομίζω ότι είναι αρκετά υπερβολικό.. στείλε κάποιον δικό σου αργότερα να στο πάρει γιατί μάλλον αυτό φοβάσαι και εξαγριώθηκες μην εξαντληθεί ..

Όσο το κριτήριο μας παραμένει μόνο η τιμή αυτοί οι τύποι δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα..

Μονο εμείς μπορούμε να τους κάνουμε συνεπείς μην αγοράζοντας αν βρίσκουμε fail συμπεριφορές..

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και χειροτερα κανει και το media markt ... διαφημησεις TV και παντα το προιον εχει "μολις τελειωσει " και οχι μονο αυτο αλλα υπαρχει σε αλλο καταστημα τους στο οποιο πας σα μ@λ@κας και τρως και εκει ακυρο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε tigergreg, η λεξη απατη ειναι βαρια και, αν δε συνοδευεται απο αδειασειστες αποδειξεις, μπορει να σου αποφερει μια ωραια μηνυσουλα απο το Μακρο. Γι αυτο παρακαλεσε εναν mod να τροποποιησει τον τιτλο. Μπορει για παραδειγμα να χρησιμοποιηθει η λεξη : ασυνεπεια !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε tigergreg, η λεξη απατη ειναι βαρια και, αν δε συνοδευεται απο αδειασειστες αποδειξεις, μπορει να σου αποφερει μια ωραια μηνυσουλα απο το Μακρο. Γι αυτο παρακαλεσε εναν mod να τροποποιησει τον τιτλο. Μπορει για παραδειγμα να χρησιμοποιηθει η λεξη : ασυνεπεια !!!

 Σωστά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 το πρωι ?απορω ειναι ανοικτο το ο,τιδηποτε εκεινη την ωρα?Δηλαδη φιλε μου το εβαλαν 1 το πρωι στο site και περιμενες να εχουν σκλαβους ολο το βραδυ να το βαλουν στο μαγαζι (επειδη μονο καποιος που θα δουλευε ολο το βραδυ για να εχεις εσυ 5 το πρωι το λαπτοπ να το παρεις μονο σκλαβος θα ηταν).

 

ηρεμισε λιγο και στειλε καποιον φιλο σου να το παρει το μεσημερι αφου εσυ δεν μπορεις.Το συγκεκριμενο ηδη εγινε ρεπορτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο είναι που ενώ κάνουν λάθος σε κάποια τιμή προιόντως και ενώ σου στέλνουν απάντηση ότι είναι λάθος η τιμή συνεχίζουν να το έχουν στην σελίδα τους με την λάθος τιμή!!! Δεν μιλάω για το συγκεκριμένο μαγαζί πάντως.

 

Μεγάλοι απατεώνες σε μερικά μαγαζιά!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 το πρωι ?απορω ειναι ανοικτο το ο,τιδηποτε εκεινη την ωρα?Δηλαδη φιλε μου το εβαλαν 1 το πρωι στο site και περιμενες να εχουν σκλαβους ολο το βραδυ να το βαλουν στο μαγαζι (επειδη μονο καποιος που θα δουλευε ολο το βραδυ για να εχεις εσυ 5 το πρωι το λαπτοπ να το παρεις μονο σκλαβος θα ηταν).

 

ηρεμισε λιγο και στειλε καποιον φιλο σου να το παρει το μεσημερι αφου εσυ δεν μπορεις.Το συγκεκριμενο ηδη εγινε ρεπορτ.

διευκρίνηση : το MAKRO ανοίγει στις 5 γιατί απευθύνεται σε επαγγελματίες και όχι σε ιδιώτες που θα βγούν για τα ψώνια τους

Ανοίγει στις 5 ώστε να μπορεί κάποιος να κάνει τα ψώνια του και στην συνέχεια να ανοίξει το δικό του μαγαζί στις 8 ή 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λογικό στις 5:10 να μην έχουν παραλάβει ακόμα ? Θα μου πεις έπρεπε να το έχουν φροντίσει από χτες,αλλά αυτό το λες απάτη ? Νομίζω ότι είναι αρκετά υπερβολικό.. στείλε κάποιον δικό σου αργότερα να στο πάρει γιατί μάλλον αυτό φοβάσαι και εξαγριώθηκες μην εξαντληθεί ..

Όσο το κριτήριο μας παραμένει μόνο η τιμή αυτοί οι τύποι δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα..

Μονο εμείς μπορούμε να τους κάνουμε συνεπείς μην αγοράζοντας αν βρίσκουμε fail συμπεριφορές..

 

Οχι   δεν  ειναι   λογικο   απ  την  στιγμη   που  τους   πηρα   τηλεφωνο   το   προηγουμενο  βραδυ   και   μου  απαντησαν  καταφατικα  και  με   υφος  "μα   φυσικα...."

Στο   δε   σαιτ   τους   ανεβηκε   3   ωρες   πριν  ανοιξει   το   καταστημα.

Πριν   μια  ωρα   ειπανε   οτι  ακομα   δεν  γνωριζουν   μπλα-μπλα...

Τελος   παντων  υποτιθεται   οτι   αυτοι   απευθυνονται   σε   επαγγελματιες.

 

Φιλε tigergreg, η λεξη απατη ειναι βαρια και, αν δε συνοδευεται απο αδειασειστες αποδειξεις, μπορει να σου αποφερει μια ωραια μηνυσουλα απο το Μακρο. Γι αυτο παρακαλεσε εναν mod να τροποποιησει τον τιτλο. Μπορει για παραδειγμα να χρησιμοποιηθει η λεξη : ασυνεπεια !!!

 

Μακαρι   γιατι   οντας   ανεργος   τον  τελευταιο   καιρο   θα   ειχα   κατι  ν  ασχοληθω.

Ειναι   ξεκαθαρη  εμπορικη   απατη   οταν   διατρανωνης   ψευδη   γεγονοτα.

Δεν   μπλεκουν  με   μηνυσεις   γιατι   δεν  ειναι  χαζοι.

Ηδη   τους   εχω   στειλει  επωνυμα  τα   μηνυματα   μου   μπας   και   τσιμπησουν.

 

Σε ποιο φυλλάδιο του μακρο είναι αυτή η προσφορά;

Στο   νουμερο   1   που   ξεκινησε   σημερα.

 

το λαπτοπακι τα αξιζει τα λεφτακια του τι λετε  ;

Ναι   τα   αξιζει.

 

5 το πρωι? Ειστε σοβαροι ρε παιδια? Και κοροιδευουμε τους παππουδες που πανε απο τις 6 στην τραπεζα

Σου  απαντησε   ο  απο  πανω  σου.

Ειναι   για   επαγγελματιες  και   πρεπει  να   κανης   εγγραφη  και  να  μπεις   με   καρτα.

 

Επειδη   ταχω   που   ταχω   φορτωση   χοντρα   και  βλεπω   μηνυματα   αμφιβολιας   προκαλω   τον   καθενα   πριν  ποσταρει   να  κανη   μια   ερωτηση/δοκιμη.....

 

Λ. Κηφισού 98 & Πέτρου Ράλλη

182 33 Άγ. Ι. Ρέντης, Πειραιάς

Τηλ.: (210) 34 96 500 Fax: (210) 34 79 697

E-mail: [email protected]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπαμε το είπαμε για να πάρει το πράγμα την σωστή του διάσταση.Εμείς μαζί σου είμαστε γιατί είμαστε καταναλωτές και φυσικά όλοι θέλουμε να ισχύει αυτό που λένε,δεν έχεις κανένα λόγο να απαντήσεις σε όλους μας.

Τελικά έμαθες αν πήγε αργότερα ? Κατάφερες να το διασφαλίσεις ? τι έκανες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το έχουν αφαιρέσει από το φυλλάδιο;

http://www.makro.gr/makro-mail/data/1/common/common_1.pdf

 

 

Πάντως έχει συμβεί και άλλες φορές να είναι ασυνεπείς για 1-2 μέρες στην παραλαβή. Το έχω πάθει και εγώ και είναι ταλαιπωρία να πηγαίνεις άδικα...

 

Ήταν κακή ενημέρωση και από την πλευρά της υπαλλήλου. Μίλησες με το τμήμα υποδοχής ή με το συγκεκριμένο τμήμα που πουλάει ηλ. συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...