Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με 6870


fastmanakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Το πρόβλημά μου : έχω μια sapphire 6870 και την οθόνη της υπογραφής μου.Ενώ ένα βράδυ το πισί δούλευε κανονικά την επόμενη μέρα η οθόνη δεν έδειχνε τπτ ωστόσο απο τα ηχεία κατάλαβα ότι φόρτωναν όλα κανονικά. Σκέφτηκα ότι θα φταίει το vga->dvi βύσμα διότι σύνδεσα την οθόνη σε ένα λάπτοπ και σε ακόμα ένα πισί (και τα 2 απευθείας μόνο με την vga) και δούλευε κανονικότατα.Έτσι πήρα ένα καινούριο βύσμα και ανοίγω το πισί όλα κανονικά bios κλπ. Μέχρι που βγάζει το καλωσήρθατε στα windows.Απο κεί και πέρα μάυρη οθόνη και να γράφει (out of range 60-75hz). Googling και συνηδειτοποίησα ότι έχει συμβεί και σε άλλους και αυτό που κάναν είναι να μπούνε στα windows είτε me safe mode είτε με vga mode.Εμένα ενώ μου το χει ξανακάνει στο παρελθόν (συνήθως όταν έβγαζα drivers για να περάσω νεότερους και απλά βάλε-βγάλε το βύσμα 4-5 φορές έφιαχνε.) και τότε είχα εικόνα σε safe kai vga mode, αυτή την φορά ακόμα και σ αυτά τα 2 με το που πήγαινε να μπεί επιφάνεια εργασίας μου βγάζει το ίδιο out of range.Πάω την κάρτα μόνη της στο πλάισιο, πληρώνω και το 5ευράκι μου, μου λένε δουλεύει κανονικότατα η καρτούλα.Η οθόνη κ αυτή όπως είπα δουλευει κανονικά δοκιμασμένη σε 2 διαφορετικά πισιά. Πήγα και σε άλλον έναν τεχνικό τώρα μου λέει λογικά η κάρτα φταίει. και άφησα όλη την μονάδα να την τσεκάρει.Την κάρτα την έχω πάρει απο amazon και έχω κρατημένη την απόδειξη αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει με εγγύηση και ούτε που αν απευθυνθώ στο άμαζον ή την ίδια την sapphire. Α επίσης σαν να μην έφταναν όλα αυτά πρέπει να έχω πισί που λειτουργεί το αργότερο μέχρι παρασκευή.:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...