Προς το περιεχόμενο

Ainol Novo 9 Firewire Quad Core Tablet PC A31


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις βλακείες λέτε στον κόσμο και πλουτίζετε τις μεγάλες αλυσίδες. Εμένα το Ainol Novo Fire μου το χαρακτήρισαν ως mp με κόστος λιγότερο από 30 δολλάρια και ήρθε κανονικά όπως και τόσων που έχουν παραγγείλει tablets και προϊόντα απο το εξωτερικό...απλά αρκεί να βάλει κάποιος post και όχι courrier. 

 

Το οτι σε εσενα προσωπικα δεν ετυχε δεν παει να πει πως δεν συμβαινει.Στο net υπαρχουν περιπτωσεις απο ατομα που κληθηκαν να πληρωσουν τελωνειο.Με ενα search θα βρεις παραδειγματα.Υπαρχουν και αναφορες σε διπλανο forum.

 

Δεν ειμαι κατα των αγορων απο κινα.Εχω δουλεψει λιγο ainol novo και εμεινα ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το οτι σε εσενα προσωπικα δεν ετυχε δεν παει να πει πως δεν συμβαινει.Στο net υπαρχουν περιπτωσεις απο ατομα που κληθηκαν να πληρωσουν τελωνειο.Με ενα search θα βρεις παραδειγματα.Υπαρχουν και αναφορες σε διπλανο forum.

 

Δεν ειμαι κατα των αγορων απο κινα.Εχω δουλεψει λιγο ainol novo και εμεινα ευχαριστημενος.

 

Θα το ψάξω γιατί μου κάνει εντύπωση να πέρασε τελωνείο με ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα τελικά μου ήρθε χθες (ένας μήνας παρα κάτι). Είναι όντος εκπληκτικό. Η οθόνη και η απόκριση της είναι απλά τέλεια. Όπως και η ταχύτητα γενικά. Ίσως να υπάρχει ένα θέμα με το ασύρματο δίκτυο και να πιάνει λίγο δύσκολα, αλλά θα το διαπιστώσω τις επόμενες μερες.

 

Τελωνείο δεν πέρασε και η αναγραφόμενη αξία του ήταν κάπου 30$. Αγοράστηκε απο BuyinCoins.com

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!Πόσο σου πήγε τελικά,σου έστειλε και θήκη;Τσεκάρισε το wifi που λένε ότι έχει θέμα και πες μου αν δεις και κάτι άλλο,γιατί με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που κάτι περάσει τελωνείο χρεώνεσαι επί της αναγραφόμενης αξίας του δέματος?? Δηλαδή αν πεις στον Κινέζο να βάλει gift και αναγραφόμενη αξία 50€, τότε το τελωνείο σε επιβαρύνει με βάση τα 50€ ?? Αν ναι , τότε πόσο μπορεί να πληρώσεις extra???

 

Σου ζητανε αποδεικτικα αγορας δηλ χρεωση καρτας , την παραγγελια απο το διαδυκτιακο καταστημα κλπ  και σε φορολογουν βαση αυτων , υπολογιζε περιπου +27% της τιμης ( για ελτα παντα ή εκτελονισμο απο μονος σου ΟΧΙ για dhl κλπ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!Πόσο σου πήγε τελικά,σου έστειλε και θήκη;Τσεκάρισε το wifi που λένε ότι έχει θέμα και πες μου αν δεις και κάτι άλλο,γιατί με ενδιαφέρει.

 

Πήγε 180 ευρώ τελική. Το BuyinCoins.com έχει πάντα ενεργά κουπόνια έκπτωσης και για αυτό μου είχαν κάνει κ ενα επιπλέον 5%. Αν ψάξεις στο γοουγλι βρίσκεις. Θήκη πήρα με επιπλέον 10$. Δεν σου δίνουν τσάμπα.

 

Η οθόνη είναι εκπληκτική και λογικά είναι η ίδια που χρησιμοποιούν τα i pad. Οπότε έχει τα ίδια χαρακτηριστικά. Ίσως όπως διάβασα να είναι λίγο πιο αργή λόγω κάρτας γραφικών. Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Κατέβασα παιχνίδια 3d και παίζουν τέλεια.

 

Το ασύρματο δεν έχει τελικά πρόβλημα , απλά η απόδοση του είναι σαν κινητού και όχι σαν φορητού υπολογιστή που συνήθως πιάνουν καλύτερα.! Η μπαταρία κρατάει όντος με συνεχή χρήση 6+ ώρες. Βέβαια είναι αρχή. Στο μέλλον τι θα κάνει δεν ξέρω!

 

Με αυτά τα χρήματα δεν τον μετάνιωσα σίγουρα και δεν βρίσκω λόγο να έδινα τη διαφορά για να πάρω i pad .

 

ps να σημειώσω πως υπαρχουν το firewire & το spark. Η διαφορά απλα είναι μονο στο χρώμα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι. Δεν έχω κάποιο παράπονο. Αν κάποιος χρειάζεται pad νομίζω πως δύσκολα θα βρει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή στο εξωτερικό , ή δύσκολα θα βρει κάτι καλύτερο με λιγότερο απο την 3πλή τιμή στην ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι υλοποιησεις με Α31 προς το παρων .

Και εγω εχω το CHUWI V99 QUAD CORE A31 .

Αλλα πλεον εαν καποιος θελει κατι δυνατο ας περιμενει λιγο να παρει με RK3188 .

Και αυτο γιατι :

Allwinner A31         = A7×4 (1.0 GHz)

Rockchip RK3188  = A9×4 (1.8 GHz)

 

Στο AnTuTu ο 1oς πιανει 11000 περιπου και ο 2ος 18000 περιπου

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά άνοιξα το λινκ που έδωσε πριν ο Sphinx και είδα το 10άρι Hero στα 206 δολάρια (περίπου 160 ευρώ).  Είναι το 4πύρηνο με IPS 1280x800, 16g, 8000 μπαταρία, επίσης χωρίς BT.  Πώς σας φαίνεται;  Το 1gb RAM είναι αρκετό πιστεύετε;

 

Βλέπω κι άλλες εκπτώσεις σε ταμπλέτες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εικονικές.

 

Επίσης βλέπω το ;ίδιο 2πύρηνο στα 175 δολάρια (περίπου 135 ευρώ), με ελάχιστες διαφορές (μία είναι ότι έχει bluetooth).

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...