Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με novabox hd 831


nike1600

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα! Εχω ενα προβλημα με τον δεκτη... Οταν μενει κλειστος για πανω απο 10 λεπτα δεν ανοιγει απο το τηλεκοντρολ και πρεπει να πατησω το κουμπι για να ανοιξει και μολις το παταω αναβουν ολα τα φωτακια και πρεπει να περιμενω λιγη ωρα να ανοιξει και μετα βγαζει μνμ παρακαλω περιμενετε... Υστερα δεν δειχνει καναλια και μετα απο κανα 5αλεπτο ειναι οκ τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις Ρυθμίσεις/Τεχν. Ρυθμίσεις/ Περιβ. Ρυθμίσεις έχεις Αυτ. Αναστολή στο ΝΑΙ και πρέπει να το γυρίσεις στο ΟΧΙ

 

Έχεις κάνει αναβάθμιση; Πρέπει να έχει 1.25.2.84

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Ρυθμίσεις/Τεχν. Ρυθμίσεις/ Περιβ. Ρυθμίσεις έχεις Αυτ. Ανασρολή στο ΝΑΙ και πρέπει να το γυρίσεις στο ΟΧΙ

 

Έχεις κάνει αναβάθμιση; Πρέπει να έχει 1.25.2.84

Α καλα...Και εγω νομιζα πως ειχε προβλημα ο αποκωδικοποιητης..Να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αναστολη την εβαλα στο οχι οπως μου ειπες... Το προβλημα ομως εμφανιστηκε χτες ενω πριν δεν το εκανε.. επισης δεν μου εχει διαθεσιμη αναβαθμιση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγξε στις πληροφορίες του δέκτη να δεις αν έχεις την αναβαθμιση που σου έδωσα και δοκίμασε αφού να τον κλείσεις και να τον ξανανοίξεις για να δεις αν κάνει πάλι σάρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν μιλάς με το τεχνικό τμήμα της nova που ειναι αρμοδιοι και υπεύθυνοι για τον εξοπλισμό σου? Εαν εχει θέμα ο δεκτής κανε χρηση της εγγύησης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα οτι σε αλλους με παρομοιο προβλημα ειπαν να αφηνουν ανοιχτο το δεκτη ολοι την ωρα... εκανα και εγω αυτο καταλαθος ομως σμρ το πρωι τον εκλεισα, μετα απο καμια ωρα ανοιξε κανονικα.... ΑΑεπισης εβγαλα και την αδρανοποιηση.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από την τελευταία αναβάθμιση, οι τεχνικοί της Νόβα έλεγαν να μην κλείνει ο δέκτης για να μην χρειάζεται να κάνει νέα σάρωση κάθε φορά που άνοιγε.

 

Μετά την αναβάθμιση, ο δέκτης δεν κάνει νέα σάρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...