Προς το περιεχόμενο

Λαστιχάκι γυαλοκαθαριστήρων


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να τα "σκάσω" και να αγοράσω όλο το γυαλοκαθαριστήρα αφού μόνο το λαστιχάκι έχει φθαρεί. Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω μόνο το λαστιχάκι κ να το αλλάξω με το παλιό στους φθαρμένους γυαλοκαθαριστήρες μου;

Και βέβαια εάν το έχει κάνει κανείς και τι δυσκολία έχει αντιμετωπίσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

πάρε τα μέτρα του πρώτα. μη πας έτσι και ψάχνεσαι...

Συνηθως τα λαστιχακια ειναι μεγαλυτερα και απλα το κοβεις εκει που θες.

 

Εγω παντως θα σου προτεινα να αγορασεις ενα φθηνο σετ των 10-15 ευρω της guard το οποιο θα σε βγαλει ολο τον χειμωνα και θα αρχισει το καλοκαιρι να τριζει,αλλα το καλοκαιρι δεν θα τους χρησημοποιεις σχεδον καθολου παρα μονο μια στο τοσο να καθαρισεις το τζαμι.Και οταν ξαναπιασουν τα κρυα και οι βροχες τον σεπτεμβρη-οκτωμβρη τους αλλαζεις.Πιστευω 10-15 ευρω τον χρονο δεν ειναι κανα σοβαρο εξοδο.

 

Τωρα να παρεις κανα ακριβο σετ της bosch των 50 ευρω,ποσο θα σε βγαλει με τις ζεστες που εχουμε εδω περα;Πανω απο δυο χρονια αποκλειεται.Οποτε και παλι σου βγαινει πιο ακριβο.

Αυτο κανω εγω καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα σουπερμαρκετ τα μεγάλα έχει (Carrefour, Σκλαβενίτης). Ένας φίλος μου που είχε αλλάξει μου είχε πει πως είχε παιδευτεί κάπως (εδώ παιδεύτηκα εγώ που άλλαξα πρόσφατα ολόκληρους τους γυαλοκαθαριστήρες, που μπαίνουν απλά με ένα κλικ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα σε μερικα αυτοκινητα αλλαζουν τα λαστιχακια στους μπροστα υαλοκαθαριστηρες σε μερικα οχι.2 λαστιχακια εχουν 6 ευρω και ειναι μεγαλυτερα.τα κοβεις εσυ.αν δεν αλλαζουν πας αναγκαστικα σε αλλαγη υαλοκαθαριστηρων.δουλεια 10 δευτερελοπτων.εγω τους αλλαξα πριν κανα μηνα με 13 ευρω.δεν συμφερει να κατσεις να ασχολεισε με λαστιχακια ακομα και αν αλλαζουν.πανε παρε ενα σετακι 13-15 ευρω και τελος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πάχος λέω, νομίζω είναι 6.5 οι δικοί μου! Τώρα όσον αφορά τους τύπους, αυτό είναι για το εάν θα μπαίνουν σωστά συρταρωτά ή είναι καθαρά για το εάν θα το καθαρίζουν καλά το τζάμι ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τους τύπους, αυτό είναι για το αν θα μπαίνουν στον υαλοκαθαριστήρα ή όχι. Παραπάνω στις φωτό σου έδειξα μόνο έναν από τους πολλούς τύπους που υπάρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...