Προς το περιεχόμενο

IP camera εξωτερικη/εσωτερικη - Groupon - 69€/85€


kosvam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά της 8904 με την 8905 είναι η απόσταση της βραδυνής λήψης λόγω του διαφορετικού αριθμού led. Δηλαδή με την 8905 "βλέπεις" στα 30μ ενώ με την 8904 στα 20μ αν θυμάμαι καλά - πάντα σε απόλυτο σκοτάδι διότι αν υπάρχει φωτισμός βλέπεις πολύ πιο μακριά... Τώρα αν θες να περιστρέφεται πας στη λύση της 8918 με το κουτί ΑΛΛΑ:

1ον η βραδυνή λύψη θα είναι πιο περιορισμένη σε απόλυτο σκοτάδι (δηλ αν δεν υπάρχει καθόλου φωτισμός) λόγω του πολύ μικρότερου αριθμού led, εκτός αν προσθέσεις κάτι τέτοιο http://www.ebay.com/itm/280603997075?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

2ον αν δεν βρέχεται η κάμερα, δηλαδή είναι πχ κάτω από πυλωτή, δεν χρειάζεται στην 8918 το κουτί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαφορά της 8904 με την 8905 είναι η απόσταση της βραδυνής λήψης λόγω του διαφορετικού αριθμού led. Δηλαδή με την 8905 "βλέπεις" στα 30μ ενώ με την 8904 στα 20μ αν θυμάμαι καλά - πάντα σε απόλυτο σκοτάδι διότι αν υπάρχει φωτισμός βλέπεις πολύ πιο μακριά... Τώρα αν θες να περιστρέφεται πας στη λύση της 8918 με το κουτί ΑΛΛΑ:

1ον η βραδυνή λύψη θα είναι πιο περιορισμένη σε απόλυτο σκοτάδι (δηλ αν δεν υπάρχει καθόλου φωτισμός) λόγω του πολύ μικρότερου αριθμού led, εκτός αν προσθέσεις κάτι τέτοιο http://www.ebay.com/itm/280603997075?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

2ον αν δεν βρέχεται η κάμερα, δηλαδή είναι πχ κάτω από πυλωτή, δεν χρειάζεται στην 8918 το κουτί...

 

 

πολύ ευχαριστω για την απαντηση. δημιουργουνται ομως μερικες νεες αποριες.

το 48 LED illuminator light που αναφερεις να υποθεσω οτι μπορει να δουλεψει και με την 8904/8905. που τοποθετειτε ?διπλα στην καμερα ή μπορω να την βαλω καπου στον χωρο που "βλεπει" η καμερα ?

σε μαγαζι στο αμαζον.uk ειδα την 8910w και αναφερει οτι There is one very significant upgrade with the Foscam FI8910W: it's

designed to mitigate the loss of daytime colour accuracy that plagues

most IR night vision network cameras by using an "embedded IR-cut

filter" that provides enhanced picture and colour quality. αξιζει να δωσω τις 15 λιρες περιπου που ειναι παραπανω ή να μην ασχοληθω ? το ξεψαχνιζω μιας και εχω σκοπο να παρω τουλαχιστον 2 και υπαρχει ζορι οπως σε ολους μας.

 

επισης να πω οτι μπορω να βαλω την 8918 κατω απο κεραμοσκεπη, απλα κατα ποσο ευαισθητη ειναι στην οποια υγρασια θα εχει η περιοχη μου (δεν εχουμε και παρα πολυ. μονο τις πολυ βροχερες ημερες).

ακομα τα σημεια που θα μπουν θα εχει ειτε δικο μου φωτισμο ή απο κολωνα της δεη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έξτρα φωτισμός led τον βάζεις όπου θέλεις και δουλευει με όλες τις κάμερες.

Αυτά που γράφεις για την 8910 αναφέρονται στο ir-cut filter που έχουν και οι 8904 και 8905 αλλά όχι η 8918...

Δες εδώ για διαφορές http://foscam.us/live_demo αλλά και στο youtube υπάρχουν άπειρα βιντεο.

Όσον αφορά την υγρασία κανείς δεν ξέρει...!!! Εγώ μία που έχω έξω χωρίς να βρέχεται δουλεύει κάνα χρόνο χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έξτρα φωτισμός led τον βάζεις όπου θέλεις και δουλευει με όλες τις κάμερες.

Αυτά που γράφεις για την 8910 αναφέρονται στο ir-cut filter που έχουν και οι 8904 και 8905 αλλά όχι η 8918...

Δες εδώ για διαφορές http://foscam.us/live_demo αλλά και στο youtube υπάρχουν άπειρα βιντεο.

Όσον αφορά την υγρασία κανείς δεν ξέρει...!!! Εγώ μία που έχω έξω χωρίς να βρέχεται δουλεύει κάνα χρόνο χωρίς πρόβλημα.

 

με καλυψες απολυτα. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως απο αμαζον δεν στελνουν οι πωλητες ελλαδα. εχει καποιος κανα λινκ για αγορα απο ευρωπη για την 8905 και την 8910 ?

αλλιως αναγκαστικα απο κινα αλλα θα καθυστερησουν και θελω να το αποφυγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε στο ebay.gr για πωλητές από Αγγλία ή foscam.com.uk

Εγώ πάντως θα έπαιρνα από κίνα (ebay) λόγω καλύτερης τιμής. Αν είναι με tracking number αποστολή κάνει το πολύ 9-12 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα

τελικα επελεξα foscam 910w (ευχαριστω karasardelis)

τωρα ψαχνω προγραμμα για να τη βλεπω μεσω iphone αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη

πολλα προγραμματα και πολλα επι πληρωμη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

τελικα επελεξα foscam 910w (ευχαριστω karasardelis)

τωρα ψαχνω προγραμμα για να τη βλεπω μεσω iphone αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη

πολλα προγραμματα και πολλα επι πληρωμη ...

 

 

Με το καλό... βάζω εδώ την λίστα με τα προγράμματα που έχω κρατήσει εγώ για να υπάρχουν...

 

 

CamViewer

LiveCams Pro

IP Cam Viewer

Foscam Surveillance Pro

uFoscam

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 3 κάμερες και έχουν καεί οι υπέρυθρες. έχουν μείνει μόνο από 2 σε κάθε κάμερα που λειτουργούν. Τι μπορώ να κάνω εκτός από να αλλάξω τις κάμερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν από μερικούς μήνες ψάχτηκα με το θέμα και τελικά κατέληξα σε Foscam FI-8910W την οποία την βρίσκεις στο eBay σε καλή τιμή. Είναι ένα μοντέλο με πολύ καλή ευαισθησία στον χαμηλό φωτισμό, αρκετά ευρυγώνιο φακό και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Σημαντικό είναι ότι την υποστηρίζουν σχεδόν όλα τα προγράμματα που κυκλοφορούν σε iPhone, iPad & Android...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121017715245

Εσυ απο αυτον τον πωλητη την αγορασες???

Ρωταω για να μην αγορασω απο το ebay απο Hong Kong και ενω θα ειναι εξωτερικα Foscam απο μεσα πεταχτει κανενα Κινεζακι.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ απο αυτον τον πωλητη την αγορασες???

Ρωταω για να μην αγορασω απο το ebay απο Hong Kong και ενω θα ειναι εξωτερικα Foscam απο μεσα πεταχτει κανενα Κινεζακι.... :P

 

Από αυτόν την πήρα... http://stores.ebay.com.au/fadashop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι να βάλω κάποια ασφάλεια στο ξενοδοχείο! Εξωτερικός χώρος πάνω από 2000 τμ

Για βραδινές λήψεις πόσο καλά είναι;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Οταν λες ασφαλεια, τι εχεις στο νου σου?

Καταγραφη σε βιντεο?

Παρακολουθηση απο μονιτορς?

Ειδοποιηση κ φωτο οταν πιανουν κινηση τα βραδυα?

κλπ κλπ

 

Ο χωρος ειναι μεγαλος, χρειαζεσαι μελετη, ΙΜΗΟ, παρε προσφορες απο επαγγελματιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βραδυνές λήψεις είναι άριστες. Από εκεί και πέρα ρωτάς και βλέπεις, διότι φίλος με μονάδα παραγωγής ρώτησε σε "επαγγελματίες" και του ζήτησαν "εν καιρώ κρίσης" 4000 και συνδρομή... Το έκανε μόνος του με περισσότερες κάμερες από ότι του πρότειναν με λιγότερα από 400 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...