Προς το περιεχόμενο

Πώληση σε εξωτερικό...


Λιναλιν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

 

Πριν από δύο εβδομάδες έβαλα μια αγγελία για ένα κέντημα στο aggeliopolis και μετά από δύο μέρες μου απάντησε μια κοπέλα ζητώντας περισσότερες πληροφορίες. Αργότερα απάντησε ότι θα το πάρει αλλά επειδή βρισκόταν σε ταξίδι δε μπορούσε να το δεχθεί στο σπίτι της στην Αμερική και μου ζήτησε να το στείλω στη Νοτιο Αφρική όπου εδρεύει η εταιρεία που εργάζεται. Μου ζήτησε το λογαριασμό της τράπεζας και την επόμενη μέρα μου απάντησε ότι έχει καταθέσει τα λεφτά και 300€ επιπλέον για μεταφορικά στη SCOTIABANK. Η SCOTIABANK μου έστειλε email που λέει ότι τα λεφτά αυτά θα είναι δεσμευμένα μέχρι να της στείλω το κέντημα πληρώνοντας 300€ στην WESTERN UNION και τότε θα γίνει η μεταφορά στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

 

 

Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι απάτη;;;; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη του κερατά ...

Έχουν αναφερθεί πολλά περόμοια περιστατικά και θα έπρεπε να ρωτήσεις και να ψάξεις εδώ πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.

Καμία τράπεζα δεν σου έστειλε μήνυμα γιατί όλα είναι πλαστά.

Το θέμα είναι να μπεις στο κόλπο οπότε όχι μόνο θα χάσεις το αντικείμενο που πουλάς αλλά θα πληρώσεις και χρήματα από πάνω.

 

Κάνε αναζήτηση με τη λέξη "Νιγηρία" και θα βρεις τουλάχιστον 4 σχετικά θέματα μόνο στην πρώτη σελίδα των αποτελεσμάτων.

Σε μια περίπτωση μάλιστα ο πωλητής πουλούσε αυτ/το και πίστεψε ότι το αγοράζουν στη Νιγηρρα (!!!).

 

Διάβασε και ενημερώσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάνει καμία κίνηση ακόμα και επειδή σήμερα διάβασα και εγώ αυτές τις ιστορίες για τη Νιγηρία είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ μήπως έχει κάποιος παρόμοια ιστορία προτού πράξω... ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας!

 

 

Πριν από δύο εβδομάδες έβαλα μια αγγελία για ένα κέντημα στο aggeliopolis και μετά από δύο μέρες μου απάντησε μια κοπέλα ζητώντας περισσότερες πληροφορίες. Αργότερα απάντησε ότι θα το πάρει αλλά επειδή βρισκόταν σε ταξίδι δε μπορούσε να το δεχθεί στο σπίτι της στην Αμερική και μου ζήτησε να το στείλω στη Νοτιο Αφρική όπου εδρεύει η εταιρεία που εργάζεται. Μου ζήτησε το λογαριασμό της τράπεζας και την επόμενη μέρα μου απάντησε ότι έχει καταθέσει τα λεφτά και 300€ επιπλέον για μεταφορικά στη SCOTIABANK. Η SCOTIABANK μου έστειλε email που λέει ότι τα λεφτά αυτά θα είναι δεσμευμένα μέχρι να της στείλω το κέντημα πληρώνοντας 300€ στην WESTERN UNION και τότε θα γίνει η μεταφορά στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

 

 

Ποια είναι η γνώμη σας; Είναι απάτη;;;; :huh:

Κλασσικότατη απάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παραλιγο παιδια να την πατησω και εγω σημερα και να στειλω ενα ρολοι tissot που το ειχα σε μια αγγελια. μαλιστα ο τυπος ηταν μεγαλοκαρδος και μου εδινε και 100 ευρω παραπανω για να το στειλω νοτια αφρικη μετα βεβαια απο δηθεν email που πηρα απο την εν λογο τραπεζα!!!  ευτυχως υπαρχει και το insomnia και ενημερωνομαστε γιατι πηγα σημερα στην εθνικη τραπεζα να ρωτησω και δεν ηξεραν τιποτα, καμια βοηθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...