Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@drdredus: Λογικά με copy paste σε κάποιον κατάλληλο player, πχ Ace player. Στο πισί έτσι το είχα κάνει κάποια στιγμή και φόρτωσε κανονικά το stream.

 

@villasg: Το τηλεκοντρόλ του nexbox το δοκίμασες? Διάβαζα τώρα κριτικές στο amazon και έπεφτε πολύ κράξιμο στο τηλεκοντρόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει σε android. O MX player στις ρυθμίσεις έχει επιλογή "ροή μέσω δικτύου" όπου σου ζητάει να βάλεις ένα link. Εκεί αν κάνεις paste το acestream link δεν το παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

@villasg: Το τηλεκοντρόλ του nexbox το δοκίμασες? Διάβαζα τώρα κριτικές στο amazon και έπεφτε πολύ κράξιμο στο τηλεκοντρόλ.

 

παμε παλι αλλη μια

 

 

Εχω καιρο το Zidoo , αυτο οπως ειπα το παραγγειλα τωρα ( εχθες )........

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια οδηγος για να παιζουμε ταινιες ανεβασμενες στο google drive απο το kodi υπαρχει? κατι εχουν κανει τελευταια εκει στη g@@gle, και ζηταει εξτρα ID

 

edit υπαρχει και αλλος τροπος οπως φαινεται και περιγραφεται απο εδω

Επεξ/σία από BELL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουπονι για το  SUNVELL T95Z PLUS [s912 2Gb RAM 16Gb eMMC DUAL WIFI 4K 60FPS HDR10]

coupon ST95ZP for just $57.99 / €52.77 / £44.99

from: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443590.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δοκιμάσει σε android. O MX player στις ρυθμίσεις έχει επιλογή "ροή μέσω δικτύου" όπου σου ζητάει να βάλεις ένα link. Εκεί αν κάνεις paste το acestream link δεν το παίζει?

στον bs που δοκίμασα δεν έπαιζε θα δω και εκεί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν επιλέγουμε tv box για KODI το σημαντικότερο είναι να είναι future proof ... το KODI 17 Krypton θα τρέχει μόνο σε lollipop και πάνω. Όποιο box είναι σε kit kat θα είναι άχρηστο. Να υποστηρίζει h.265 κ.λ.π ... και να έχει υποστήριξη με συχνά fw updates. Τα φτηνά μόνο τα νεύρα θα σας σπάσουν ... το τελευταίο μου tv box είναι το minix neo u1 ... λίγο ακριβό αλλά γλυτώνεις ταλαιπωρία .. ;) αυτά τα λίγα


ααα ξέχασα το σημαντικότερο ..... να τρέχουν stock android και όχι αλχημείες του κατασκευαστή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. κάνε install acestream engine

 

2. kodi και κατέβασε το plexus ( google )

 

3. copy paste μεσα από ios/android phone με το Sybu Kodi app

άρα μέσω kodi και yatse.

ωραίος ευχαριστώ.

Με η χωρίς kodi playlist με μερικά stream πως φτιάχνουμε?

Καλό θα ηταν να είναι εκτός Kodi για να μπορεί να ανοίγει με απλό player και να ακούγεται απο το παρασκήνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...