Προς το περιεχόμενο

xbox η play station 3?????


kostasxios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω φαει κολημα εδω και καιρο με το pes 2013 on line στο pc.απλα δεν μπορω να παιξω κανονικα γιατι τρωει κοληματα και με πεταει εξω συνεχεια.γιαυτο σκεφτομαι να παρω play station 3 η xbox για να παιζω φυσιολογικα.{ετσι πιστευω δηλαδη}.θελω να μου πειτε την γνωμη σας τι να παρω και ποσα γιγα.και αν πιστευετε οτι θα ληθει το προβλημα μου με το on line που δεν μπορω να παιξω.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος πως το πρόβλημα σου είναι η έκδοση του παιχνιδιού για pc και όχι η σύνδεση σου ή το pc σου?

 

Πάντως η άποψη μου είναι να μην αγοράσεις καμία απ'τις δυο κονσόλες εάν δεν πρόκειται να παίξεις ποτέ κάποιο άλλο παιχνίδι εκτός του pro.

 

Στο λέω από προσωπική εμπειρία και κάτοχος ps3 με καμιά 20αριά παιχνίδια,που το τρώει η σκόνη εκτός από περιόδους που θα βγει κάποιο παιχνίδι που να μου αρέσει πάρα πολύ,και δεν έχει έκδοση για pc,μέχρι να το τερματίσω (2-3 μέρες χαλαρού καψίματος) ή όταν μαζευόμαστε με φίλους για κάνα pro,call κλπ.

 

Πάντως εάν θες ντε και καλά μια κονσόλα,ρίξε μια ματιά στα exclusives της κάθε μίας και διάλεξε. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το έπαιζα στο Ps3 δεν είχα κανένα πρόβλημα...θα έλεγα Ps3 και εκτός από το pro θα μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορούν..αντίθετος στο Pc κάθε καινούργιο game που κυκλοφορεί έχει και μεγαλύτερες απαιτήσεις και θα χρειαζεσε να δίνεις πολλά λεφτά για να είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το έπαιζα στο Ps3 δεν είχα κανένα πρόβλημα...θα έλεγα Ps3 και εκτός από το pro θα μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορούν..αντίθετος στο Pc κάθε καινούργιο game που κυκλοφορεί έχει και μεγαλύτερες απαιτήσεις και θα χρειαζεσε να δίνεις πολλά λεφτά για να είσαι εντάξει.

No offense αλλά καμία σχέση τα γραφικά της κονσόλας και του pc (εξαιρώντας τα παιχνίδια που είναι console based).Επίσης αρκετά παιχνίδια (για να μην πω πολλά) δεν κυκλοφορούν καν σε κονσόλες (είτε ps3 είτε xbox).

 

Συμφωνώ εν μέρει με αυτό που λες για τις απαιτήσεις των παιχνιδιών αλλά πιστεύω πως με κάποιες λίγες παραχωρήσεις δεν αντιμετωπίζεις κανένα πρόβλημα (έχοντας κάνει τις σωστές vfm επιλογές).

 

Το gaming pc της υπογραφής μου,μου κόστισε 400 ευρώ (όλα καινούργια εκτός της gpu και του case),και παρόλο της παλιάς κάρτας γραφικών μπορεί να παίξει οποιοδήποτε παιχνίδι τελευταίας γενιάς σε full hd με κάποιες παραχωρήσεις στα φίλτρα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επίσης αρκετά παιχνίδια (για να μην πω πολλά) δεν κυκλοφορούν καν σε κονσόλες (είτε ps3 είτε xbox).

Eχω την εντυπωση οτι το αντιθετο συμβαινει.

Οι περισσοτεροι devs δινουν βαση στις κονσολες.Αλλιως θα ειχαμε ολοι Pcs για gaming,δεν θα ειχαν λογο υπαρξης η κονσολες.

 

 

Tωρα για το ερωτημα του παιδιου.Γιατι δεν περιμενεις να δεις πως θα ειναι το next-gen pes για να δεις αν θελεις να παρεις μια απο τις νεες κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

No offense αλλά καμία σχέση τα γραφικά της κονσόλας και του pc (εξαιρώντας τα παιχνίδια που είναι console based).Επίσης αρκετά παιχνίδια (για να μην πω πολλά) δεν κυκλοφορούν καν σε κονσόλες (είτε ps3 είτε xbox).

 

Σε αυτο που λες δεν ειμαι και τοσο σιγουρος αλλα το ps3 εχει πεισοτερα παιχνιδια απο εναν Pc. εκσαλου το ps3 ειναι μονο για gaming..Εγω σαν χρηστης απο το Ps1 μεχρι και το ps3 τόσα χρονια ειμαι πολυ ευχαριστημενος!ενω με το Pc αμα σκασεις κανα 600 eyrw θα εισαι για 2-3 χρονια σε full καλα γραφικα..μετα ομως παλι κατι θα χρειαστεις να αλλαξεις. ενω με ενα Ps3 θα εισαι για παντα στα πιο τελεια επιπεδα γραφικων..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να παιζεις μονο προ μην αγορασεις κανενα αμα ειναι να παρεις πσ3 παρε το σλιμ εγω φισικα προτιμο το xbox 360 slim που εχω και ειμαι απολιτα ευχαρηστημενος ειδικα αμα εχεις και μεγαλα χερια ειναι οτι πρεπει.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω laptop AMD V160 Processor x 1 ‎(2.39Ghz)‎,3GB DDR3 memory,GPU ATI Mobility Radeon HD 4250              ‎(PS3.0/VS3.0),VRAM256MB.

ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ:
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Pentium IV 2.4GHz ή ισοδύναμος επεξεργαστής
1GB RAM συμβατής κάρτα γραφικών με
DirectX 9.0c. Σκίαση Pixel 128MB 3.0 (κάρτα γραφικών συμβατή με NVIDIA GeForce 6600 ή AMD ATI Radeon x1300)

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ:
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Core2 Duo 2.0GHz ή ισοδύναμος επεξεργαστής
2GB RAM συμβατής κάρτα γραφικών με
DirectX 9.0c. Σκίαση Pixel 512MB 3.0 (AMD ATI Radeon HD2600 ή NVidia GeForce 7900 ή καλύτερη)



στις προδιαγραφες του παιχνιδιου μου δειχνει το CPU ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ.ομως οταν ΔΕΝ παιζω on line παιζω μια χαρα,δεν νομιζω οτι φταιει το laptop μου.και για την συνδεση που μου λετε ,ειτε σε χαμηλη ειτε σε μεγαλη ταχυτητα που εχω παιξει το ιδιο ηταν.μου ειπαν καποιοι οτι ειναι γενικο και ειναι θεμα τις konami φετος.δειτε πιοπανω τα χαρακτηριστικα μου και πειτε μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την εντυπωση οτι το αντιθετο συμβαινει.

Οι περισσοτεροι devs δινουν βαση στις κονσολες.Αλλιως θα ειχαμε ολοι Pcs για gaming,δεν θα ειχαν λογο υπαρξης η κονσολες.

 

Δεν έχω την ίδια εντύπωση.Ο μόνος τρόπος για να έχουν οι κονσόλες τον ίδιο αριθμό παιχνιδιών με τα pc είναι καταργόντας ολόκληρες κατηγορίες παιχνιδιών όπως strategy,mmo,multiplayer fps και όλους τους 'μικρο' devs που παρέχουν games μέσω steam κλπ.Αν οι περισσότεροι devs δίνουν βάση στις κονσόλες τότε η ati\amd και nvidia θα πρέπει να γίνουν κλέφτες.

 

Κατά την άποψη μου gamer ονομάζεται ακόμα και αυτός που παίζει με gameboy colour,ούτε καν κονσόλες και pc.Ο κάθε ένας από εμας διαλέγει και παίρνει ανάλογα με τα χρήματα που θέλει να διαθέσει και την 'κάψα' του αν θες.Κανένας δεν είναι πιο 'gamer' απ'τον άλλο επειδή έχει καλύτερο pc ή πιο πολλές κονσόλες.

 

Οι devs δίνουν βάση στις κονσόλες επειδή είναι πιο mainstream και φυσικά τα χρήματα είναι πολλά παραπάνω άνευ πειρατίας (σε σχέση πάντα με τα pc games που ο θείος κάνει καλά την δουλειά του,όχι ότι και οι κονσόλες δεν επηρεάζονται απ'την πειρατία).

 

Ο λόγος ύπαρξης των κονσολών είναι το μικρό κόστος απόκτησης (σε σχέση με ένα pc),o πιο mainstream χαρακτήρας μέσω των διαφημίσεων,η πιο εύκολη-άμεση χρήση (βάζεις το δισκάκι στη κονσόλα,παίζεις,τέλος) και η πιο 'αργή' εξέλιξη της τεχνολογίας (δεν βγαίνουν κάθε τρεις και λίγο κανούργιες κονσόλες όπως pc parts).

 

Έκατσα και έγραψα όλα αυτά όχι επειδή είμαι pc gaming funboy (άλλωστε όπως έγραψα και παραπάνω έχω κονσόλα\ες) αλλά επειδή πιστεύω πως εχω μια σωστή-αντικειμενική άποψη και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και ας είμαι λίγο offtopic.

 

στις προδιαγραφες του παιχνιδιου μου δειχνει το CPU ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ.ομως οταν ΔΕΝ παιζω on line παιζω μια χαρα,δεν νομιζω οτι φταιει το laptop μου.και για την συνδεση που μου λετε ,ειτε σε χαμηλη ειτε σε μεγαλη ταχυτητα που εχω παιξει το ιδιο ηταν.μου ειπαν καποιοι οτι ειναι γενικο και ειναι θεμα τις konami φετος.δειτε πιοπανω τα χαρακτηριστικα μου και πειτε μου.....

 

Είσαι οριακά και λίγο προς τα κάτω.Πολύ πιθανόν στο online κομμάτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και με τους servers της konami.Πάντως επειδή είναι κονσολάδικος τίτλος δεν ξέρω την υποστήριξη απ'τη pc κοινότητα με updates κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κατά την άποψη μου gamer ονομάζεται ακόμα και αυτός που παίζει με gameboy colour,ούτε καν κονσόλες και pc.Ο κάθε ένας από εμας διαλέγει και παίρνει ανάλογα με τα χρήματα που θέλει να διαθέσει και την 'κάψα' του αν θες.Κανένας δεν είναι πιο 'gamer' απ'τον άλλο επειδή έχει καλύτερο pc ή πιο πολλές κονσόλες.

 

Οι devs δίνουν βάση στις κονσόλες επειδή είναι πιο mainstream και φυσικά τα χρήματα είναι πολλά παραπάνω άνευ πειρατίας (σε σχέση πάντα με τα pc games που ο θείος κάνει καλά την δουλειά του,όχι ότι και οι κονσόλες δεν επηρεάζονται απ'την πειρατία).

Συμφωνω.

 

Aλλα αυτο

Ο λόγος ύπαρξης των κονσολών είναι το μικρό κόστος απόκτησης (σε σχέση με ένα pc),o πιο mainstream χαρακτήρας μέσω των διαφημίσεων,η πιο εύκολη-άμεση χρήση (βάζεις το δισκάκι στη κονσόλα,παίζεις,τέλος) και η πιο 'αργή' εξέλιξη της τεχνολογίας (δεν βγαίνουν κάθε τρεις και λίγο κανούργιες κονσόλες όπως pc parts).

Οδηγει μαθηματικα σε αυτο που υποστηριζω παραπανω.Οδηγει σε περισσοτερα χρηματα,πιο δυνατη αγορα(αυτη των κονσολων) και τελικα μεγαλυτερη υποστηριξη.

Οι devs εχουν επικεντρωθει εκει και ετσι εχουμε περισσοτερα παιχνιδια απο μεγαλες third party εταιριες κτλ,χωρις να υπολογιζουμε τα exclusives τους.

 

Διαφωνω δλδ μαζι σου στο πρωτο κομματι του ποστ σου που δεν εκανα quote.

 

Ta genre που υπαρχουν περισσοτερο σε pcs προσωπικα μου ειναι αδιαφορα,οπως και σε ενα μεγαλο μερος των console gamers.Aν υπηρχε ενδιαφερον απο τους τελευαιους θα εβγαιναν και εκει.

Δεν προκειται δηλαδη να γυρισει την πλατη κανεις στην αγορα των κονσολων,αν εχει ενδειξεις οτι υπαρχει ενδιαφερον εκει για το Χ παιχνιδι του.

Αυτη τουλαχιστον ειναι η αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...