Προς το περιεχόμενο

Fez


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους κυκλοφορει το fez και στο pc. Το θεμα μου ομως δεν ειναι αυτο. Απο οτι φαινεται, και απο οτι ειχα γραψει οταν ειχα δει το indie game the movie, ο δημιουργος phil fish ειναι τερμα εγωκεντρικος και λιγο αρχ...

Σε αυτο το τοπικ ειναι μαζεμενα ολα οσα εχουν ειπωθει τις τελευταιες ωρες και εχει πραγματικα πολυ γελιο

http://pixelenemy.com/fez-price-announced-on-steam-phil-fish-says-to-be-grateful/

 

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι για κονσολα και κυριακη πρωι με την τσιμπλα στο ματι οπως ειπε και ενα παιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμ, εγώ δεν θα γκρινιάξω. Θα ακολουθήσω την τελευταία συμβουλή του. :)

 

με τοσα tweet που εκανε εχθες παιζει να ξεπερασε ακομα και τον αλαφουζο

Επειδη δεν τον συμπαθω καθολου, το παιχνιδι θα μου το φερει ο θειος, να παιξω καμια ωρα να δω πως ειναι και οταν μπει σε humble bundle θα περασω το average και σε αυτον δεν θα δωσω ουτε λεπτο. Ή τωρα που το σκεφτομαι 1 λεπτο να ειναι οκ

 

edit:

Κοιταξτε τι εκανε ο τυπας στο φορουμ του steam. Δεν την παλευει ετσι. Εκνευριζομαι απιστευτα οταν με κατι τετοιους "nerds"

http://steamcommunity.com/app/224760/discussions/0/828936719094418300/#p1

Επεξ/σία από gavros10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέρον παιχνιδάκι αλλά προκαλεί πονοκέφαλο......αφήστε που το τι πρέπει να κάνει ο παίχτης δεν είναι τόσο εμφανές. Μετά από 1,5 ώρα ingame πραγματικά έχω χαθεί.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από bugs πώς πάει; το περίμενα να βγει στο pc..

 

Μέχρι τώρα δεν συνάντησα κάτι τραγικό - είχε σε ορισμένες αναλύσεις πρoβλήματα με text alignment και screen tearing, αλλά με στο τελευταίο patch (1.04) φαίνεται να φτιάχτηκαν.

 

Ένα "θέμα" που έχει πάντως είναι το προβληματικό "scaling" των γραφικών - στην οθόνη του laptop (1600*900) παρουσιάζει μαύρα borders που κόβουν περίπου το 1/5 της οθόνης, ενώ σε Big Picture Mode στην τηλεόραση (1920*1080) αυτό δεν γίνεται...

 

1600*900

 

 

 

post-143955-0-36086400-1367778685_thumb.jpg

 

 

 

1920*1080

 

 

 

post-143955-0-94449500-1367778683_thumb.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το game είναι τελείως χάσιμο και όπως λένε αρκετοί είναι σαν να μπαίνει σε μια rabbit hole και στη κυριολεξία να χάνεσαι σε αυτό το τριπαρισμενο κοσμο του

Η καλυτερη συμβουλή που μπορω να δώσω σε κάποιον που θα το ξεκινήσει είναι απλα να αφεθεί στον κοσμο του και θα τον παει το game μονο του

Έχει και κάποια πολύ δυνατά puzzle σε διάφορες πίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...