Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για καρτα γραφικων


KoukouBakiaS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την αγορα μιας καρτας γραφικων (καινουρια απο ελληνικο καταστημα ή μεταχειρισμενη με εγγυηση).

 

Specs: i5 3470 - H77 - 8GB RAM - 1920x1080

 

Ποσο: ταβανι 150€ (για παραπανω πολυ δυσκολα δυστυχως)

 

Παιχνιδια: του τυπου Bioshock Infinite, Resident Evil 6, Tomb Raider 2013, Assassins's Creed 3, Sniper Ghost Warrior 2, Sleeping Dogs, Dark Souls, Darksiders 2, The Witcher 2 κλπ παρομοια.

 

Δεν μας ενδιαφερουν τελευταια/βαρβατα First Person Shooters (Battlefield 3/4, Crysis 3, Far Cry 3 κλπ).

 

Επίσης με τετοιο budget θεωρω δεδομενο οτι τα διαφορα Anti-Aliasing (MSAA κλπ) θα ειναι OFF και τα γραφικα δεν θα ειναι maxed. Απλα θελουμε να παιζουν οι παραπανω τιτλοι αξιοπρεπως, χωρις κολληματα κλπ, γιατι με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων του επεξεργαστη απλα ΔΕΝ...

 

Ευχαριστω! :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7790 σε καινούργια.

http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=most-popular&keyphrase=7790

 

Σε περίπτωση που μπορείς να δώσεις παραπάνω κοίτα και τις 650ti Boost & 7850.

 

Για μεταχ. καμια 7870.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα να πας σε nvidia  και κυριως αυτη που λεει το παιδι απο πανω την 650ti τωρα για ατι 7790 κι αυτη καλη ειναι αλλα δεν ξερω αν ξεπερναει την 650τι   παντος εγω θα επαιρνα την 650τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικο Corsair TX650W.

 

Κοιτουσα κι εγω τις 650Ti, 650Ti Boost και 7790. Βλεπω σε διαφορα sites οτι αυτη η 650Ti Boost προσφερει αρκετα παραπανω frames απο την "απλη" 650Ti. Επισης και η 7790 προσφερει κι αυτη αρκετα frames.



εγω θα σου προτεινα να πας σε nvidia  και κυριως αυτη που λεει το παιδι απο πανω την 650ti τωρα για ατι 7790 κι αυτη καλη ειναι αλλα δεν ξερω αν ξεπερναει την 650τι   παντος εγω θα επαιρνα την 650τι

Αναφερεσαι στην 650Ti Boost ή στην "απλη" 650Ti?



Τωρα που κοιταω τις προτασεις σας, βλεπω οτι οι 650Ti και 7790 εχουν memory interface 128bit, ενω η 650Ti Boost 192bit.

 

Φανταζομαι οτι η Boost εκδοση θα εχει πολυ καλυτερη αποδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω την απλη την 650ti δεν ηξερα οτι υπαρχει και πιο αναβαθμισμενη, ενοειται ομως οτι αν θες να παρεις  την  650 θα παρεις αυτη που ειναι πιο αναβαθμισμενη  και οχι την απλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια φαση αυτο με τα παιχνιδια δωρο!!!

 

Αυτες εδω

 

evga 650Ti boost superclocked 1GB

 

evga 650Ti boost 2GB

 

αξιζουν τα ~30€ παραπανω που ζητανε απο μια 7790?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...