Προς το περιεχόμενο

Απώλεια εγγράφων


_chris_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχασα ένα φάκελο με κάποια προσωπικά έγγραφα.

ανάμεσα στα οποία:

αγγλικών LOWER

ECDL

Απολυτήριο λυκείου

 

και κάποια ακόμα....

 

όσον αφορά αυτά που ανέφερα τι γίνεται τώρα;

μπορώ να βγάλω αντίγραφα απ όλα αυτά;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απευθύνεσαι σε κάθε μέρος ξεχωριστά για επανέκδοση.

 

στο λύκειο σου, σε κάποιο φροντιστήριο ξένων γλωσσών για το lower κτλ

 

η επανέκδοση κοστίζει. ecdl θυμάμαι ήταν 30ευρώ περίπου.

 

προσέχουμε τέτοια έγγραφα. γενικά δε χρειάζεται να βγάλεις κ τα πάντα αφού πχ ένας που έχει proficiency αυτό τον καλύπτει κ για lower ενώ αν ΈΧΕΙΣ πτυχίο τρίτοβαθμιας εγώ δε θα ασχολιόμουν με το απολυτήριο κτκδηντ

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτήριο λυκείου γιοκ... Δεν μπορείς να βγάλεις άλλο. Κάθε φορά που θα χρειάζεσαι θα πρέπει να παίρνεις βεβαίωση από το λύκειο που μαθήτευσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ΈΧΕΙΣ πτυχίο τρίτοβαθμιας εγώ δε θα ασχολιόμουν με το απολυτήριο κτκδηντ

 

Mην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο...

Και επειδη το εχω παντως απορια,γιατι ορισμενα εγγραφα  βγαινουν μονο μια φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσέχουμε τέτοια έγγραφα. γενικά δε χρειάζεται να βγάλεις κ τα πάντα αφού πχ ένας που έχει proficiency αυτό τον καλύπτει κ για lower ενώ αν ΈΧΕΙΣ πτυχίο τρίτοβαθμιας εγώ δε θα ασχολιόμουν με το απολυτήριο κτκδηντ

Αν θέλει να κάνει αίτηση σε δουλειά που θέλουν απολυτήριο λύκειο θα πρέπει να παρουσιάσει τουλάχιστον βεβαίωση. Δεν μετρά το πτυχίο από άλλο ανώτερο ίδρυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω ότι έγγραφο πήρα το έβγαλα κατευθείαν επικυρωμένο αντίγραφο για να μην έχω το άγχος.

Το πτυχίο της σχολής, τις αναλυτικές, το απολυτήριο λυκείου εκτός του ecdl γιατί δεν ήξερα αν μετράει το επικυρωμένο και μου έλεγε κάτι τρελά το φροντιστήριο οπότε με είχε βάλει και είχα πληρώσει +30€ για 2 έξτρα πιστοποιητικά ίδια με το αυθεντικό (όχι αντίγραφα - δεν ξεχώριζαν).

 

Γενικά ειδικά στην ελλάδα που δεν λήγει τίποτα (κανένα πιστοποιητικό πχ τα ecdl και καλά θέλουν ανανέωση κάθε 3 χρόνια @@ προσπάθησα να κάνω και τα φροντιστήρια μου λέγαν πως η ρύθμιση αυτή δεν τρέχει καν) τα κρατάμε όλα και αντίγραφα.

 

Τώρα εντάξει δε θες να το κάνεις και κορνίζα το απολυτήριο λυκείου οπότε τι αντίγραφο, τι πιστοποιητικό φτάνει να σε καλύπτει.

 

 

Αν θέλει να κάνει αίτηση σε δουλειά που θέλουν απολυτήριο λύκειο θα πρέπει να παρουσιάσει τουλάχιστον βεβαίωση. Δεν μετρά το πτυχίο από άλλο ανώτερο ίδρυμα.

Δε το ξέρα αυτό. Αλλά παίζει να χεις δίκιο. Τουλάχιστον δε χρειάζεται με την καμία του γυμνασίου...(γιατί δε το χω... :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο...

Και επειδη το εχω παντως απορια,γιατι ορισμενα εγγραφα  βγαινουν μονο μια φορα?

 

βγαίνει αλλα χάνεται ο αριθμός προτοκώλου του πρώτου και θεωρείται ακυρο, οποτε ακομα και αν το βρει το καταστρέφει...

 

ειχε χάσει κάπου το τσακαλι ο ξαδερφος μου το δικο του οταν πηγε να γραφτει στο πανεπιστήμιο και του εβγαλαν μέσα σε μια μέρα άλλο και του το εστειλαν (γνησιο, οχι φωτοτυπια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

έχασα ένα φάκελο με κάποια προσωπικά έγγραφα.

ανάμεσα στα οποία:

αγγλικών LOWER

ECDL

Απολυτήριο λυκείου

 

και κάποια ακόμα....

 

όσον αφορά αυτά που ανέφερα τι γίνεται τώρα;

μπορώ να βγάλω αντίγραφα απ όλα αυτά;

Oσον αφορα το lower, θα πας στο british council ή στην αμερικανικη ενωση (αναλογα ποιο εχεις) και θα ζητησεις αιτηση για εκδοση αντιγραφου. Η οποια στο BC κοστιζει σιγουρα, αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχα πληρωσει 40-60 ευρω για τρια αντιγραφα του Proficiency οταν το ειχα χασει. Για την ακριβεια 10 χρονια μετα την απωλεια του. Τελος παντων πληρωσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτήριο λυκείου γιοκ... Δεν μπορείς να βγάλεις άλλο. Κάθε φορά που θα χρειάζεσαι θα πρέπει να παίρνεις βεβαίωση από το λύκειο που μαθήτευσες.

 

Νομίζω ότι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
3 hours ago, Katerinakkkkkkkk said:

Έχασα το πτυχίο μου του ecdl. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί το φροντιστήριο να μου το ξανά δώσει ;

κανε μια επικοινωνια με το φροντιστηριο που το βγαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Katerinakkkkkkkk είπε

Έχασα το πτυχίο μου του ecdl. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί το φροντιστήριο να μου το ξανά δώσει ;

Γίνεται και λογικά θα σε χρεώσουν γύρω στα 20€.

Και σε άλλο κέντρο (ecdl) να πας επίσης μπορούν να σε εξυπηρετήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...