Προς το περιεχόμενο

θελω link για το bugtraq 2


menios97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το backtrack 2 βγηκε το 2007, αρα ειναι εποχης windows xp για τα δεδομενα του λινουξ που εξελισεται με γρηγορο ρυθμο.

Ακομα και να το βρεις, το πιο πιθανο εινια να μην δουλεψει σε προσφατο hardware.

 

Γιαυτο κατεβασε καλυτερα την 5r2 ή το kali, που ειναι το backtrack με νεο ονομα.

 

Τελος, δεν ειναι οπως το δειχνει στο βιντεο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το backtrack 2 βγηκε το 2007, αρα ειναι εποχης windows xp για τα δεδομενα του λινουξ που εξελισεται με γρηγορο ρυθμο.

Ακομα και να το βρεις, το πιο πιθανο εινια να μην δουλεψει σε προσφατο hardware.

 

Γιαυτο κατεβασε καλυτερα την 5r2 ή το kali, που ειναι το backtrack με νεο ονομα.

 

Τελος, δεν ειναι οπως το δειχνει στο βιντεο.

το ειδα σε ενα φιλο μου και ηταν ακριβως ετσι .... του το ειχαν δοσει σε cd αλλα το εχασε !!!! θελω ενα συστημα που τα εργαλεια να ειναι αυτοματα χωρις πολλες εντολες  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως ο menios μιλά για το bugtraq και οχι για το backtrack;

 

επισημο site:http://bugtraq-team.com

downloads : http://bugtraq-team.com/downloads

το bugtraq 2 θελω αλλα δεν βρισκω το link και το download που μου εστειλές πατάω το get link και δεν μου βγαζει τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε σου βγάζει το link;

Διαλέγεις πώς ακριβώς το θες, desktop, αρχιτεκτονική κτλ, και μετά πατάς get link. Στο βγάζει και σε torrent, και σε host και μέσα απο τη δική τους σελίδα. Όταν πατήσεις get link, μετά πατάς το download που έχει απο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://bugtraq-team.com:6013/ubuntu/bugtraq-II_bw-u-gnome_x32.iso

ευχαριστω το κακτεβαζω

 

Γιατί δε σου βγάζει το link;

Διαλέγεις πώς ακριβώς το θες, desktop, αρχιτεκτονική κτλ, και μετά πατάς get link. Στο βγάζει και σε torrent, και σε host και μέσα απο τη δική τους σελίδα. Όταν πατήσεις get link, μετά πατάς το download που έχει απο κάτω.

παταω get link και μου λεει coming  soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

menios97 καταλαβαινεις αραγε το οξυμωρο της υποθεσης? 

Δεν εχεις την δυνατοτητα/ικανοτητα/υπομονη να βρεις ενα public link, αλλα θα προσπαθησεις να πετυχεις ολα/καποια απ' οσα υποσχεται πως κανει η διανομη που κατεβαζεις, στο βιντεο που παραθετεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

menios97 καταλαβαινεις αραγε το οξυμωρο της υποθεσης? 

Δεν εχεις την δυνατοτητα/ικανοτητα/υπομονη να βρεις ενα public link, αλλα θα προσπαθησεις να πετυχεις ολα/καποια απ' οσα υποσχεται πως κανει η διανομη που κατεβαζεις, στο βιντεο που παραθετεις.

εχω φαει τρεις μερες και τον μονο που βρισκω ειναι αυτο εδω http://bugtraq-team.com/downloads παταω το get link και μου λεει coming soon και δεν κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ubuntu 32 και 64 με xfce και gnome κατεβαίνουν από torrent και mega.

Ubuntu 32 με gnome κατεβαίνει και από bagtraq server (το παραπάνω λινκ)

Debian 32 και 64 με xfce, gnome και kde κατεβαίνουν μόνο από mega.

Open suse... Commin soon σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ούτε το link για download δεν μπόρεσες να βρείς δεν νομίζω να κανεις τίποτα με το OS και τα προγράμματα του.

Τσάμπα μάγκας χωρίς Command Line εντολές δεν γίνεσαι.  Χρειάζεται διάβασμα πριν καταφέρεις οτιδήποτε με αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ούτε το link για download δεν μπόρεσες να βρείς δεν νομίζω να κανεις τίποτα με το OS και τα προγράμματα του.

Τσάμπα μάγκας χωρίς Command Line εντολές δεν γίνεσαι.  Χρειάζεται διάβασμα πριν καταφέρεις οτιδήποτε με αυτό το πρόγραμμα.

λοιπον το link το βρηκα απο την κανονικη σελιδα ειχε γινει μια βλακια με τον browser μου αλλα εκανα επιδιορθωση και ειναι οκ και δεν ειπα οτι δεν ξερω απο εντολες ειχα το  backtrack αλλα βαριεμε ετσι και θελω κατι με γραφηκο περιβαλων !!!!!!!!!!!!!!!!! B)  B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...