Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Topic v2 [PS3]


Byron.christ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικό θέμα (2007-2013)


PlayStation 3
 

ps3.jpg

http://www.gogadget.gr/overview/Sony/playstation-3-ps3"> Δες το στο PlayStation 3 (fat) GoGadget Δες το PlayStation 3 (fat) στο GoGadget

 

http://www.gogadget.gr/overview/sony/playstation-3-2012"> Δες το στο PlayStation 3 (2012) GoGadget Δες το PlayStation 3 (2012) στο GoGadget

 

http://www.gogadget.gr/overview/sony/playstation-3-slim"> Δες το στο PlayStation 3 (Slim) GoGadget Δες το PlayStation 3 (Slim) στο GoGadget

----

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι την αγορα για ενα ps3 αλλα βλέπω διάφορες στις τιμές. 

Στο skroutz βρήκα μέχρι και 150 ευρώ διάφορα απο ps3 σε ps3. Διαφερανε στους σκληρούς και στα έξτρα που έδινε ο καθένα όπως για παράδειγμα παιχνίδια, δεύτερους μοχλούς κτλ.

 Εγω ψάχνω απλα ενα ps3 να παίζω με κανενα φιλαράκια κανενα pro ή FIFA ή κανενα παιχνίδι με αυτοκίνητα. Δεν ειμαι απο αυτούς που αποθηκεύουν αρχεία μέσα κτλ. Το θελω καθαρά για παιχνίδομηχανη. Για ολα τα υπόλοιπα έχω laptop και tablet.

Μπορείτε να μου πείτε για αυτα που ζητάω τι μοντέλο να ψάξω; 

Η χωρητικότητα του δίσκου οφείλει σε τιποτα αλλο πέρα απο το να κρατάς backup;

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποχρεωτικά game installations, game updates, saves, παιχνίδια από το Plus. Μην πάρεις το μοντέλο με τα 12gb, δε χωράει τίποτα.

 

Επίσης, όλα αυτά που ρωτάς έχουν ερωτηθεί κι απαντηθεί αμέτρητες φορές, ειδικά πρόσφατα. Με ένα search θα είχες βρει τις πληροφορίες που ζητάς μέσα σε 5 λεπτά. Δε χρειάζονται 15 νήματα με τίτλο PS3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζεις μονο ποδοσφαιρακι και αυτοκινητα η εκδοση με τα 12 giga σου ειναι μια χαρα...Οσοι περνουν ps3 με μεγαλο δισκο το κανουν για το ps-plus κυριως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παιζεις μονο ποδοσφαιρακι και αυτοκινητα η εκδοση με τα 12 giga σου ειναι μια χαρα...Οσοι περνουν ps3 με μεγαλο δισκο το κανουν για το ps-plus κυριως

Τα παιχνίδια που τον ενδιαφέρουν χρειάζονται αποθηκευτικό χώρο μεγαλύτερο των 12 gb, ειδικά το GT 5 δε χωράει καν μόνο του σε τόσο χώρο, πόσο μαλλον σε συνδυασμό με άλλα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που τον ενδιαφέρουν χρειάζονται αποθηκευτικό χώρο μεγαλύτερο των 12 gb, ειδικά το GT 5 δε χωράει καν μόνο του σε τόσο χώρο, πόσο μαλλον σε συνδυασμό με άλλα παιχνίδια.

μα απο οσο καταλαβα τα παιχνιδια του θα τα εχει σε δισκακια και οχι απο playstasion store...Αν τα αγοραζει τα παιχνιδια σε δισκακια δεν εχει προβλημα...Αν αλλαξει γνωμη και αρχισει να ασχολειται με ps plus μπορει απλα αργοτερα να αλλαξει τον σκληρο με εναν μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα παιχνιδια, αρκετα θα ελεγα εχουν υποχρεωτικο installation που μπορει να φτανει και τα 3-4 γιγα

Και παιχνιδια με "αυτοκινητακια" οπως το GT5 εχουν υποχρεωτικο Install  + GB και βαλε και  3-4 GB τα υποχρεωτικα παλι official updates βγαινει 8 γιγα τουλαχιστον, μπορει να λεω και λιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GT 5, αν θυμάμαι καλά τα νούμερα, μετά από install και updates πιάνει περίπου 15 gb. Και, γενικά, πολλά παιχνίδια στο PS3 έχουν μεγάλα updates κι άλλα έχουν και υποχρεωτικά installations. Δε μιλάω καν για PS Plus. Αν του περισσεύει σκληρός να βάλει στο PS3 ας πάρει το 12άρι αν είναι όντως το φτηνότερο που βρίσκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχικό θέμα (2007-2013)


PlayStation 3



ps3.jpg


http://www.gogadget.gr/overview/Sony/playstation-3-ps3"> Δες το στο PlayStation 3 (fat) GoGadget Δες το PlayStation 3 (fat) στο GoGadget

http://www.gogadget.gr/overview/sony/playstation-3-2012"> Δες το στο PlayStation 3 (2012) GoGadget Δες το PlayStation 3 (2012) στο GoGadget

http://www.gogadget.gr/overview/sony/playstation-3-slim"> Δες το στο PlayStation 3 (Slim) GoGadget Δες το PlayStation 3 (Slim) στο GoGadget
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά...

Θα δανειστω για λίγο καιρο ενα ps3 με cfw για να παιξω μερικα exclusive.

 

Επειδη δεν θα το κρατησω πολυ καιρο ισως παιξω λιγα games τελικα

 

Στο μυαλο μου ειναι:

Uncharted series

Last of us

God of war 3

God of war 3 ascension

Heavy rain

Killzone

Resistance

 

Ερωτησεις:

1) να παιξω και το uncharted 1, ειναι απαραιτητο ή να μεινω στα αλλα 2;

2) τα killzone ή resistance προσφερουν κατι παραπανω απο αλλα fps που να αξιζει τα αφιερωσω τον λιγο χρονο; αν ναι ποιο ΕΝΑ μονο απο αυτες τις 2 σειρες προτεινετε

3) God of war 3 ή God of war 3 ascension αν επαιζα μονο ενα;

4) προτεινετε κατι αλλο που αξιζει και δεν ανεφερα...

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το ps3 ενα μήνα τώρα και φυσικά και εγω εχω ξεκινήσει απο τα exclusives.

 

Τωρα παιζω Metal Gear Solid 4 και ειναι σίγουρα καλο,οποτε αν σου αρέσει η σειρά το βάζεις στη λίστα.

Παράλληλα ασχολούμαι  και με το Gran Turismo 4,αλλα αυτο  θελει χρονο.

Τελείωσα τα killzone2 και god of war3 και ειναι περιττό νομιζω  να πω την γνώμη μου γιαυτα.

Εχω και το uncharted2 αλλα δεν θα το παιξω  θα  ξεκινήσω απο το ενα.

 

Το resistance εχω παιξει demo, το βρήκα μετριο,ιδικα το 1 δείχνει γερασμένο.

Απο το demo το  God of war ascension μου φάνηκε το ιδιο καλο με το 3 αλλα λενε οτι εχει λιγο μικρότερη διάρκεια. 

 

  

 

 

/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Γιατί όχι; Μια χαρά είναι και το Uncharted 1.

 

2) Όχι, δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω, αλλά σαν gameplay προσωπικά τα Killzone είναι πολύ καλά. Από τα Resistance δοκίμασα μόνο το πρώτο, ήταν λίγο παλιό για τώρα όπως γράφει και ο φίλος παραπάνω και δεν ασχολήθηκα με τα υπόλοιπα.

 

3) Για μένα God of War III, αν και δεν έχω παίξει το Ascension αλλά στο λεω από reviews που έχω διαβάσει για το Ascension. Επίσης μπορείς να παίξεις και τα άλλα τέσσερα (God of War Collection 1 & 2) αν δεν τα έχεις παίξεις, με λίγο παλιότερα γραφικά, αλλά είναι καλά όλα τους και θα δεις την ιστορία από την αρχή.

 

4) Επίσης έχω να προτείνω τα Castlevania: Lords of Shadow, Dark Souls, Demon's Souls, Dragon's Dogma, Gran Turismo 5, Mortal Kombat, Read Dead Redemption, ICO & Shadow of the Colossus HD και το Metal Gear Solid 4 αν και δεν το έχω παίξει ακόμα ούτε αυτό αλλά σίγουρα θα είναι παιχνιδάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πάντως να μας πεις περίπου πόσο καιρό σκοπεύεις να κρατήσεις το PS3 για να μπορέσουμε να σου προτείνουμε και τον ανάλογο αριθμό παιχνιδιών.

 

1) Το Uncharted 1 σαν gameplay είναι το χειρότερο της σειράς και ίσως σε εκνευρίσει αρκετά σε σημεία. Αν έχεις τον απαραίτητο χρόνο όμως αξίζει να ασχοληθείς να δεις τι παίζει με τους χαρακτήρες που ξαναεμφανίζονται στα επόμενα.

 

2) Το Killzone δεν προσφέρει τίποτα από άλλα fps πέρα του πολύ καλό gameplay του. Αυτό όμως που αξίζει να παίξεις είναι το Resistance 3 το οποίο αν δεν κάνω λάθος δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα και είναι μια μεγάλη παιχνιδάρα.

 

3) God of War 3. Μου άρεσε και το Ascension αλλά το έπος του God of War είναι ένα, και είναι το τρίτο μέρος. Αρκεί όμως να έχεις ασχοληθεί με τα προηγούμενα ή να ξέρεις πάνω κάτω την ιστορία για να μπορέσεις να καταλάβεις τι γίνεται.

 

4) Λοιπόν πέρα από τα must-play που ανέφερες (The Last of Us, Heavy Rain) σου προτείνω τις εξής παιχνιδάρες:

Journey, Ni No Kuni, ICO & Shadow of the Colossus HD, Gran Turismo 5.

 

Αυτά εκτός από το journey όμως θα σε πάρουν αρκετές ώρες και δεν ξέρω  αν θα προλάβεις. Αλλά το journey είναι πιο must και από το must :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά...

Θα δανειστω για λίγο καιρο ενα ps3 με cfw για να παιξω μερικα exclusive.

 

Επειδη δεν θα το κρατησω πολυ καιρο ισως παιξω λιγα games τελικα

 

Στο μυαλο μου ειναι:

Uncharted series

Last of us

God of war 3

God of war 3 ascension

Heavy rain

Killzone

Resistance

 

Ερωτησεις:

1) να παιξω και το uncharted 1, ειναι απαραιτητο ή να μεινω στα αλλα 2;

2) τα killzone ή resistance προσφερουν κατι παραπανω απο αλλα fps που να αξιζει τα αφιερωσω τον λιγο χρονο; αν ναι ποιο ΕΝΑ μονο απο αυτες τις 2 σειρες προτεινετε

3) God of war 3 ή God of war 3 ascension αν επαιζα μονο ενα;

4) προτεινετε κατι αλλο που αξιζει και δεν ανεφερα...

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

1)Ολη την τριλογια του uncharted παιξε, πραγματικα αξιζει.

 

2)Οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω το killzone εχει φοβερο gameplay και πολυ καλα γραφικα μην ψαξεις ομως ιστορια γιατι δεν θα την βρεις.Το resistance 3 πρεπει ναναι καλο αποτι εχω ακουσει αλλα δεν εχει τυχει να το δοκιμασω ακομα.

 

3)God of war 3 χωρις 2η σκεψη, μονο και μονο στην σκεψη οτι πολεμας ποσους θεους στο 3 ειναι αλλη φαση.

 

4)Οπως ειπε ο ναρουτο το Journey μην κανεις το λαθος και δεν το παιξεις, αλλωστε δεν θα σου παρει πολυ...ειναι απο 2-3 ωρες αναλογα πως θα το πας, αλλα πραγματικα αξιζει.Επεισης Heavy rain προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου τιτλος για ps3.Υπολλοιπους τιτλους σου εχουν προτεινει και τα παιδια παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κρατήσω μερικές εβδομάδες

θα παίξω σιγουρα τα:

 

The Last of Us

Heavy Rain

God of war 3

Uncharted 2

Uncharted 3

 

Τώρα απο εκει και πέρα ανάλογα τον χρόνο που θα έχω καθημερινά και αν δεν χρειαστεί να επιστρέψω τη κονσόλα θα έπαιζα και

 

- God of war 3 ascension

 

- Ένα από killzone 2, killzone 3 ή Resistance 3. Τι προτείνετε;

 

- Το Uncharted 1 αξίζει σαν τα άλλα, "χρειαζεται" να το παίξω με άλλα λόγια ή δεν χάνω και κάτι και να δοκίμαζα στη θέση του κάποιο άλλο, μένοντας στα Uncharted 2 και Uncharted 3;

 

Ενδιαφέρον και το Journey

 

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

ΥΓ μόνο exclusive με ενδιαφέρουν γιατί έχω και XBOX360 και PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 φορές να παίξεις το Uncharted το πρώτο παρά Killzone και Resistance που δεν έχουν τπτ διαφορετικό από άλλα fps...δες οπωσδήποτε και το Valkyria Chronicles (αν και πρέπει να είσαι φαν του είδους) και Ni No Kuni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...