Προς το περιεχόμενο

Κομπινα στο Internet σε εξελιξη?


mpampis2013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον δεν ξερω ακριβως κι εγω τι ειναι και πως δουλευει, γιατι δεν το εχω προχωρησει, αλλα θα σας περιγραψω τι κανουν

βαζετε μια αγγελια στη ΧΕ ή στην αγγελιοπολη ας πουμε και πουλατε κατι

Πολυ πιθανον θα λαβετε ενα email το οποιο θα ειναι με ελληνικα και θα σας ρωταει εαν αυτη η αγγελια ισχυει ακομα Να τονισω οτι το πρωτο email που λαμβανετε ειναι με αψογα ελληνικα

Εσεις απαντατε ανυποψιαστοι οτι ναι ισχυει κλπ κλπ

Ερχεται ενα δευτερο email με σχεδον καλα ελληνικα (προφανως απο καποιοα μεταφραστικη μηχανη) στο οποιο σας πληροφορει οτι ενδιαφερεται να το παρει αλλα θα πρεπει να το στειλετε εσεις στη Νιγηρια γιατι θελει να το κανει δωρο στο χ συγγενη του και σας ζηταει να του δωσετε ενα λογαριασμο για να καταθεσει τα χρηματα ειτε το λογαριασμο του paypal και αφου τα καταθεσει τοτε υποτιθεται οτι θα του στειλετε το προιον

 

Δεν ξερω τι γινεται παρακατω άλλα σε οσες αγγελιες εχω βαλει σε ολες εχω δεχθει τετοια email

Για να παρετε μια ιδεα Εδω ειναι η "απαντηση" των τυπων οπου φαινεται πολυ καθαρα οτι εχει μπει μεταφραστικη μηχανη στη μεση

 

"...Ευχαριστώ για την απάντηση, θέλω να ξέρεις ότι είμαι ενδιαφέρονται για την αγορά του (στοιχείο) από εσάς και εγώ θα ήθελα να μου δώσει την καλύτερη τιμή σας για την (θέση) και να μου πείτε την κατάσταση του το συντομότερο δυνατό αφορά.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα παλια τα ξερω κι εγω Αλλα τωρα με παραξενευει λιγο οτι λεει οτι θα σου βαλει τα χρηματα πρωτα στο λογαριασμο στο paypal και μετα θα το στειλεις Εδω δεν ξερω τι πουστια κανουν Εχεις ακουσει τιποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα παλια τα ξερω κι εγω Αλλα τωρα με παραξενευει λιγο οτι λεει οτι θα σου βαλει τα χρηματα πρωτα στο λογαριασμο στο paypal και μετα θα το στειλεις Εδω δεν ξερω τι πουστια κανουν Εχεις ακουσει τιποτε?

Θα βρεις μπολικες συζητήσεις στο Insomnia με αναλυτικά παραδειγματα.

Σε γενικές γραμμές σου στελνει μια fake αποδειξη οτι εστάλησαν τα χρήματα με paypal αλλα ειναι «δεσμευμένα» μέχρι να φύγει το προϊόν απο τα χερια σου. Τα χρήματα δεν αποδεσμέυονται ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες φορες και να εχω ανεβασει αγγελια παντα ενας νηγηριανος θα στειλει μειλ.....

Και Flik πιστευω οτι αυτο απο το car ισχυει σε ολα τα αντικειμενα πολυ καλογραμμενος οδηγος και πολυ ευστοχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα παλια τα ξερω κι εγω Αλλα τωρα με παραξενευει λιγο οτι λεει οτι θα σου βαλει τα χρηματα πρωτα στο λογαριασμο στο paypal και μετα θα το στειλεις Εδω δεν ξερω τι πουστια κανουν Εχεις ακουσει τιποτε?

 

Ναι σου στελνουν FAKE MAIL απο δηθεν paypal ψαρονεις εσυ το στελνεις και οταν πας να δεις στο paypal σου δεν εχει φραγκο μεσα.

Επισεις πολλες φωρες το paypal μαιλ τους οταν κανεις click σε παει σε φακε paypal web οπου βαζοντας τα στοιχεια σου τα στελνεις πολυ απλα σε αυτους και αντε γεια λεφτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάνεις αναζήτηση με τη λέξη-κλειδί "Νιγηρία", θα βρεις αρκετά topics και θα μάθεις όλο το παρασκήνιο μέχρι το μπλέξιμο σ' αυτή την κομπίνα που στήνουν.

 

Μέχρι και αυτοκίνητα σου ζητούν να αγοράσουν και μάλιστα σου προσφέρουν και μεγαλύτερες τιμές (!!!) γτια να τσιμπήσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αυτοκίνητα; Εδώ και καϊκια :-D ή νταλίκα να τους πεις ότι πουλάς, θα σου πουν ότι ενδιαφέρονται άμεσα και μάλιστα πληρώνουν και τα έξοδα για την μεταφορά τους αεροπορικώς

 

hires_080513-N-1752H-025.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα βαλει αγγελεια στη ΧΕ , μ ρθε E-mail σαν το παραπανω που ρωταγε αν ισχυει ακομα. Εγραψα ναι. Αλλα στο 2ο E-mail πηρα πρεφα τι επαιζε και εφαγε block,delete

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...