Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο Haswell high end pc


podarilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε και λέμε:

 

CASE:             Thermaltake Chaser A71 Case                                    150

PSU:                Corsair hx850                                                              140

M/B:                 Asus Z87-A                                                                  140

CPU:                Intel Core i7 4770K                                                     310

Gpu:                Msi gtx 760 (Αναμένεται)                                              200

RAM:               Corsair CMZ4GX3M1A1600C9 4GB (x2)                     70

HDD:               Western Digital Black 1TB                                            80

COOL:            Corsair Hydro Series H100i                                          110

OPTICAL:        LG GH24NS95 DVDRW                                               20

 

 

Στρογγυλά στρογγυλά με 1200 ευρώ στην πόρτα μου από amazon.co.uk

Κάτι να αλλάξω που δεν χρειάζεται να είναι τόσο ακριβό? Κάποια γνώμη? Κάτι να προσέξω? Ευχαριστώ για τις γνώμες σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω γνωριζεις οτι το αμαζον σταματησε τα δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα ετσι; πιστεύεις οτι αξιζει να τους δωσεις ενα χιλιάρικο; το μηχανημα δεν ειναι high end με την ενσωματωμενη κάρτα γραφικων και χωρίς ssd παντως, απλα έχει καινουριο επεξεργαστή. Φιλικα παντα και απο Ελλαδα να το παρεις, το ιδιο θα σου ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω γνωριζεις οτι το αμαζον σταματησε τα δωρεαν μεταφορικα για Ελλαδα ετσι; πιστεύεις οτι αξιζει να τους δωσεις ενα χιλιάρικο; το μηχανημα δεν ειναι high end με την ενσωματωμενη κάρτα γραφικων και χωρίς ssd παντως, απλα έχει καινουριο επεξεργαστή. Φιλικα παντα και απο Ελλαδα να το παρεις, το ιδιο θα σου ερθει.

Τα μεταφορικά του amazon  είναι μόλις 15 ευρώ. Μακάρι να μπορούσα να το δώσω σε καταστήματα της Ελλάδας αυτό το χιλιάρικο! Αλλά δυστυχώς αυτές οι τιμές δεν υπάρχουν πουθενά στην Ελλάδα. Όντως είχα ξεχάσει την κάρτα γραφικών!! Μόλις την πρόσθεσα στην λίστα! Όσο για τον ssd προστοπαρών δεν με ενδιαφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτί κόλλησα αλλά γούστα είναι αυτά.....

 

Τον 4770κ τι θα τον κάνεις χωρίς ssd? Και γενικά τι χρήση θα κάνεις με το Pc? Η οθόνη σου ποια είναι;

 

 

 

edit: Τώρα στρόφαρα. Εχεις ανοίξει θέμα και για το case!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ssd θα το αφησω να οριμάσει λίγο και όταν έρθει η ώρα του αγοράζω και απο αυτόν.

έχω μια LG 23" Full hd http://www.e-shop.gr/product?id=PER.169565

Είμαι 2ρο έτος πληροφορική κ πολυμεσα και γενικα βρέθηκε ευκαιρία να φύγει ο παλιός (Q9550 GTX275) + για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία τότε επειδή σου απάντησα και στο άλλο, ξανασκέψου το θέμα Αμαζον γιατί φαίνεται ότι δε το έχεις ψάξει καθόλου το πράμα.

Και καλό είναι να συμπληρώσεις τη φόρμα για να μιλήσουμε με νέα δεδομένα πλέον

 

http://www.insomnia.gr/topic/391825-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE/

 

 

 

edit: Επίσης καταστάλαξε σε ένα θέμα. Εχεις αυτό εδώ, έχεις ένα για psu Και ένα για case (και ότι άλλο δεν έχει πάρει το μάτι μου). Τα πολλά θέματα μόνο να μπερδέψουν την κατάσταση καταφέρνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θέμα case cpu m/b gpu psu τα Ελληνικά μαγαζιά είναι αρκετά ακριβοτερα. ram hdd cooler και optical drive με χαρά μου να αγοράσω απο Ελληνικό μαγαζί. Το παρών θέμα εξετάζει την παραπάνω αγορά σαν τελειωμένο πακέτο όχι ενα ενα part ξεχωριστα... Ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως θες. Σου απάντησα και στο άλλο θέμα. Αναμένεις άλλον για την συνέχεια. Δεν είμαι σε ηλικία τέτοια που να μου επιτρέπονται τα πήγαινε έλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θέσης χρήση και ταβάνι τιμής δεν θα βρεις άκρη..

Το Hi_End είναι μεγάλη κουβέντα και πλήρως αόριστη.Αν θέλεις μαγαζί εξωτερικού κοιτάς σε λάθος γωνιά του πλανήτη

Με ι5 ssd και 770 στο 98% της χρήσης ενός υπολογιστή μένεις πίσω λόγω κακής ισορροπίας στις επιλογές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θέσης χρήση και ταβάνι τιμής δεν θα βρεις άκρη..

Το Hi_End είναι μεγάλη κουβέντα και πλήρως αόριστη.Αν θέλεις μαγαζί εξωτερικού κοιτάς σε λάθος γωνιά του πλανήτη

Με ι5 ssd και 770 στο 98% της χρήσης ενός υπολογιστή μένεις πίσω λόγω κακής ισορροπίας στις επιλογές σου.

οχι και εσύ Βρούτε! Σε είχα για άτομο που το μυρίζεται το πράμα :P

 

 

Ναι τώρα μετά την αυπνία μου τρολλάρω και εγώ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν όλο το θέμα είναι να πάρω και ενα ssd δεν κολλάω εκει… Το pc εξετάζω αν έχει καλά parts και αν είναι value for money. Και πείτε μου και εμένα γιατι την σωστή γωνιά δεν την βρίσκω.... Εγώ βλέπω φτηνα μεταφορικά (15 ευρω για ολοκληρο pc) και καλές τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφεδάκι trolling rullezz ;)

 

σου έδωσα λινκ που θα σε απασχολήσει 2-3-5 ώρες και αν το αποφασίσεις σε 5 μέρες θα είναι όλα στην πόρτα σου με +20 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...