Προς το περιεχόμενο

Αποσυνδεσεις ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Οσο πιο σύντομα μπορώ.Εχω το πρόβλημα απο τη πρωτη μερα δηλ.εδω και 8μηνες.Μετα  απο δεκαδες δηλωσεις βλαβης στο 13888 μετα απο 2 μηνες το προβλημα λύθηκε.για 3μηνες(Γεναρη-Φλεβαρη-μαρτη)και μαλιστα οχι μονο δεν ειχα αποσυνδεσεις αλλα και η ταχυτητα ηταν στα 14000 kbps .Τον Απριλη ο ΟΤΕ έκανε καποιες αναβαθμισεις στη περιοχη(Ασβεστοχωρι-Θεσ-νικης)Μετα απο αυτες το προβλημα επανήλθε πολυ πιο εντονο.Συνολικα εχουν ερθει 4 φορες συνεργεια του ΟΤΕ,μου εχουν αλλάξει τον εξοπλισμό(ειχα το Thomson TG585 και τωρα το ΖΤΕ H108NS ),βρηκαν ενταξει το χαλκο και η μετρηση γραμμης χωρις λαθη.Το αποτελεσμα ηταν το προβλημα συνεχίστηκε και η ταχυτητα επεσε στα

Bandwide Down/Up(kbps)

:

9490 kbps / 983 kbps

Τελικα έστειλαν (απο οτι μου είπε ο ίδιος )το παλαιοτερο και καλυτερο τεχνικο να επιληφθεί του προβληματος.Εκανε δεκα λεπτα μετρήσεις στο ρουτερ και πεντε στο κατανεμητή και η διαγνωση του ηταν οτι φταίει η εσωτερικη καλωδίωση του σπιτιου και οτι δε μπορουν να κανουν τιποτα.Μετα απο αυτο εφυγε πριν προλαβω να διατυπώσω καποιες απορίες.Τεχνικες γνωσεις δεν εχω αλλα νομιζω μια καποια λογικη την εχω.

1.Αφου ειναι η εσωτερικη καλωδίωση του σπιτιου γιατι ήμουν για 3 μηνες χωρις αποσυνδεσεις?

2.Καθε φορα που δήλωνα τη βλαβη τηλεφωνικα το προβλημα διορθωνόταν για 2-3 μερες μετα απο καποιες ρυθμισεις φαντάζομαι.Και

3.Αυτο το διαμερισμα(10ετιας περιπου)δεν θα εχει δηλ.ποτε σταθερο ιντερνετ?

Να μη ξεχασω να πω οτι οι αποσυνδεσεις γίνονται σχεδόν παντα απογευματινες ωρες και οτι αλλες φορες ειναι 3-4 συνολικα και αλλες φορες για 4-5 ωρες καθε 2 λεπτα συδεση-αποσυνδεση.

Το μεγαλο ερωτημα τωρα ειναι τι μπορω να κανω.Να συνεχισω να ενοχλω τον οτε(με την οποια ψυχικη φθορα που αυτο συνεπαγεται).Να αλλαξω παροχο(γνωρίζοντας οτι αφου δε μπορει ο οτε μάλλον και αυτοι δε θα μπορουν )Να αγορασω καποιο ρουτερ που θα βοηθουσε στη σταθεροτητα και αν ναι ποιο?Να αλλαξω σπιτι,πολη,χωρα?Τα στατιστικα της γραμμης ,αν εχουν καποια σημασια ειναι

           

Downstream

Upstream

 

   

SNR Margin

:

8.3 dB

9.8 dB

     

Line Attenuation

:

35.0 dB

10.8 dB

     

Data Rate

:

9490 kbps

983 kbps

 

 

FEC Down/Up

:

21946 / 0

 

 

 

CRC Down/Up

:

23954 / 2

 

 

HEC Down/Up

:

9060 / 0

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τον χρονο και την υπομονη σας.

 

;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες λυσεις.

α.σταθερο ρουτερ ειναι το Thomson.

β.αν πιανουν τα χερια σου ασε το ρουτερ για μια ημερα στον κατανεμητη η κοντα στην χωνευτη αν γινεται παρακαμπτοντας ολο το καλωδιο του σπιτιου η αλλιως βαλε το αναπληρωματικο να παιξει οποτε να τους ποεις οτι εχεις δοκιμασει και με αυτο.

αν πας σε αλλη εταιρεια ζητα νεα γραμμη διοτι αν πραγματι εχει αυτη προβλημα τοτε τα προβληματα θα πανε και στον νεο παροχο ενω με καινουρια ισως παιξεις καλυτερα.ΙΣΩΣ.εισαι ενα κλικ μακρυα απο το αστικο κεντρο but Οκ.θα μπορουσαν να σου αλλαξουν και profile για σταθεροτητα αλλα θα πεσει η ταχυτητα της γραμμης καμποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για το κοπο σου. α.Και με το Thomson δεν ειχα διαφορά. Μήπως με καποιο καλο του εμποριου εβλεπα καποια βελτίωση.β. Δυστυχώς δεν εχω της τεχνικές γνώσεις για κατι τετοιο.Εξαλου το κουτι που εκανε της μετρήσεις ο τεχνικος του οτε ειναι σε εξωτερικο χώρο.Οταν λες οτι θα πεσει η ταχυτητα της γραμμης καμποσο ποσο περιπου υπολογιζεις?Στο live streaming(που για μενα ειναι η κύρια χρηση του νετ)ποσο ρολο παιζει η ταχυτητα?Γιατι με τοσες αποσυνδεσεις το live streaming ειναι απαγορευτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για το κοπο σου. α.Και με το Thomson δεν ειχα διαφορά. Μήπως με καποιο καλο του εμποριου εβλεπα καποια βελτίωση.β. Δυστυχώς δεν εχω της τεχνικές γνώσεις για κατι τετοιο.Εξαλου το κουτι που εκανε της μετρήσεις ο τεχνικος του οτε ειναι σε εξωτερικο χώρο.Οταν λες οτι θα πεσει η ταχυτητα της γραμμης καμποσο ποσο περιπου υπολογιζεις?Στο live streaming(που για μενα ειναι η κύρια χρηση του νετ)ποσο ρολο παιζει η ταχυτητα?Γιατι με τοσες αποσυνδεσεις το live streaming ειναι απαγορευτικό.

εφοσον με 2 ρουτερ εχεις θεμα δεν θα αλλαξει κατι με τριτο ρουτερ.αν απο 9 Margin σε βαλουν στο 11 Margin χωρις να σημαινει οτι θα λυθει το θεμα υπολογισε ενα megabit κατω περιπου.ναι μαλλον σε χωνευτη εκανε ο τεχνικος τις μετρησεις και εκει πρεπει να πας και εσυ για παραπανω test.για Live streaming δεν θα εχεις θεμα με την ταχυτητα ακομα και με  8Mbit αλλα αμα επαιζες στα 14 θα μπορουσες να ζηταγες και fast path για να παιζεις καλυτερα.τωρα το fast path το ξεχνας θα κανει τα πραγματα χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στην ίδια εταιρεία δε μπορείς να ζητήσεις νέα γραμμή?

να ζητησεις νεα γραμμη με νεο νουμερο κτλ ναι γινεται και εννοειται την πληρωνεις σαν νεα γραμμη.αν εννοεις να μην στην χρεωσουν απο τον παροχο με την αιτιολογια οτι η υπαρχουσα εχει προβλημα και δεν φτιαχνεται ειναι μεγαλη ιστορια.πρεπει να βγει βλαβη να παει συνδυαστικο να μην το φτιαξει ο οτε,να το πιεσει παλι ο παροχος,ο οτε να μην το φτιαξει παλι και εφοσον θεωρησει ο παροχος οτι η γραμμη εχει σοβαρο προβλημα και δεν μπορεις να παιξεις σωστα η δεν παιζεις να παραγγειλουν καινουρια.βεβαια δεν σημαινει οτι η καινουρια θα παιξει καλυτερα ουτε οτι θα παραγγειλει ο παροχος υποχρεωτικα νεα γραμμη.μπορει να σου πει ο οτε ειπε οτι ετσι ειναι το καλυτερο αρα μενεις ετσι.αν πχ καποιος εχει 2 αποσυνδεσεις την ημερα οχι δεν θα παραγγειλει ο παροχος νεα γραμμη.θα του αλλαξει profile κτλ κτλ με σκοπο να παιξει οσο πιο αργα αλλα σταθερα γινεται.δεν σημαινει παντα οτι ο νεος βροχος θα ειναι καλυτερος.μπορει ολα τα ζευγαρια να ειναι μαπα μπορει να μην υπαρχει καλυτερο ζευγος μπορει ο νεος βρογχος να ειναι χειροτερος κτλ.μετα πρεπει να παει απο τον οτε αμα δεν υπαρχει καλο ζευγαρι για καλωδιακη κτλ κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με τα πολλα και αφου δε βρεθηκε λυση απο τον οτε αποφασισα να αλλαξω παροχο παιρνοντας τη προσφορα της Forthnet.Μολις μου ενεργοποιηθηκε η γραμμη και οι μετρησεις ειναι Link Information

        spacer.gif DSL Type: G.992.5_Annex_A spacer.gif Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:
938 / 2988 Max Bandwidth
(Up/Down) [kbps/kbps]:
940 / 3500 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [b/B]: 541573 / 630207 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 17.5 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 29.5 / 46.5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 5.9 / 6.2

Βλεπω λοιπον εκτος της δραματικης μειωσεις  της ταχυτητας 9,5 σε 3 περιπου με χαμηλοτερο Margin (9-6) εχει αυξηθει και το Attenuation 35.0 dB 10.8 dB σε 29.5 / 46.5.Ειναι ολα αυτα φυσιολογικα και αν οχι τι μπορω να κανω?(πηρα τηλ.στο 13831 της

Forthnet και αφου περιμενα μιση ωρα στη αναμονη πονεσε το κεφαλι μου και το κλεισα)

Οσο για της αποσυνδεσεις θα περιμενω το απογευμα, που γινοντε συνηθως μηπως δω εκει τουλαχιστον καποια βελτιωση.

 

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Περα απο της αθλιες ταχυτητες( Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:
938 / 2988),εδω και περιπου 3 βδομαδες που ειμαι στη forthnet δεν εχει γινει ουτε μια αποσυνδεση.Αυτο σημαινει οτι ο οτε ειτε δε μπορουσε ειτε αδιαφορουσε για το προβλημα των αποσυνδεσεων.Η απορια μου ειναι για το Attenuation  35.0 dB 10.8 dB οτε σε 29.5 / 46.5.forthnet.Aπο οτι καταλαβαινω αυτη ειναι μια διαφορα περιπου 1χλμ.Επισεις μετα απο εμενα υπαρχει αλλα 2χλμ οικισμος .Αυτοι πως εχουν ιντερνετ?Υπαρχει καποια λυση γι αυτο π.x. minidslan και αν εμεις σαν πελατες-καταναλοτες μπορουμε να απευθυνθούμε καπου? poulinos ευχαριστω για τον πολυτιμο χρονο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο της αθλιες ταχυτητες( Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

938 / 2988),εδω και περιπου 3 βδομαδες που ειμαι στη forthnet δεν εχει γινει ουτε μια αποσυνδεση.Αυτο σημαινει οτι ο οτε ειτε δε μπορουσε ειτε αδιαφορουσε για το προβλημα των αποσυνδεσεων.Η απορια μου ειναι για το Attenuation  35.0 dB 10.8 dB οτε σε 29.5 / 46.5.forthnet.Aπο οτι καταλαβαινω αυτη ειναι μια διαφορα περιπου 1χλμ.Επισεις μετα απο εμενα υπαρχει αλλα 2χλμ οικισμος .Αυτοι πως εχουν ιντερνετ?Υπαρχει καποια λυση γι αυτο π.x. minidslan και αν εμεις σαν πελατες-καταναλοτες μπορουμε να απευθυνθούμε καπου? poulinos ευχαριστω για τον πολυτιμο χρονο σου.

μπορει το cabin της forthnet να ειναι ισως πιο μακρια απο τον οτε για αυτο και παραπανω attenuation.δεν ξερω σιγουρα γιατι στην αθηνα δεν υπαρχουν cabins αλλα φυσικες συνεγκαταστασεις.αυτο δικαιολογει το παραπανω attenuation αφου το σπιτι σου δεν μετακινηθηκε.να μπει mini dslam η κατι αλλο δεν παιζει.εχεις ιντερνετ και με οτε και με εναλλακτικο οποτε γιατι να βαλουν Mini dslam?εδω ο οτε δεν βαζει mini dslam σε περιοχες που δενεχουν τιποτα:P..μονο οταν καμποτε φτασει το vdsl εκει απο καφαο θα δεις καλυτερες ταχυτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πάντως γτ είσαι ακόμα στον οτε όταν ο οτε έχει το 3play 36,90 χωρίς τηλεόραση ενώ η το Nova 3play έχει 29,90 και nova kai  με τηλεφωνία με απεριόριστα σταθερά και κλήσεις προς όλα τα κινητά σε τιμή σταθερού σε αστική χρέωση , internet 24Mbps και τηλεόραση με 250 κανάλια) . τσέκαρε λίγο τις τιμές και θα καταλάβεις .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πάντως γτ είσαι ακόμα στον οτε όταν ο οτε έχει το 3play 36,90 χωρίς τηλεόραση ενώ η το Nova 3play έχει 29,90 και nova kai  με τηλεφωνία με απεριόριστα σταθερά και κλήσεις προς όλα τα κινητά σε τιμή σταθερού σε αστική χρέωση , internet 24Mbps και τηλεόραση με 250 κανάλια) . τσέκαρε λίγο τις τιμές και θα καταλάβεις .......

Δημοσίευση 29 July 2013 - 12:42 PM

Με τα πολλα και αφου δε βρεθηκε λυση απο τον οτε αποφασισα να αλλαξω παροχο παιρνοντας τη προσφορα της Forthnet.Μολις μου ενεργοποιηθηκε η γραμμη και οι μετρησεις ειναι Link Information

        spacer.gif DSL Type: G.992.5_Annex_A spacer.gif Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

938 / 2988 Max Bandwidth

(Up/Down) [kbps/kbps]:

940 / 3500 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [b/B]: 541573 / 630207 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 17.5 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 29.5 / 46.5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 5.9 / 6.2

Βλεπω λοιπον εκτος της δραματικης μειωσεις  της ταχυτητας 9,5 σε 3 περιπου με χαμηλοτερο Margin (9-6) εχει αυξηθει και το Attenuation 35.0 dB 10.8 dB σε 29.5 / 46.5.Ειναι ολα αυτα φυσιολογικα και αν οχι τι μπορω να κανω?(πηρα τηλ.στο 13831 της

Forthnet και αφου περιμενα μιση ωρα στη αναμονη πονεσε το κεφαλι μου και το κλεισα)

Οσο για της αποσυνδεσεις θα περιμενω το απογευμα, που γινοντε συνηθως μηπως δω εκει τουλαχιστον καποια βελτιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εγραψες απλα μπορει να ετυχε.δεν σημαινει οτι κανεις αλλαγη παροχου και χανεις 7 Mbit.υπο νορμαλ συνθηκες η διαφορα απο τον εναν παροχο στον αλλον ειναι μικρη αναλογα το Profile που δινει ο καθε παροχος.η forthnet δινει 6 η On δινει 7 νομιζω η Hol δινει 11 αλλα τους ζητας να το κανουν 9,ο οτε δινει 9.απο εκει και περα επειδη ολα δεν ειναι ροδινα μπορει απο εταιρεια σε εταιρεια για διαφορους λογους να γινουν παραξενα πραγματα .οπως εχει φυγει και φιλος απο οτε πηγε σε forthnet και αντι να κερδισει 1 Mbit Που θα ηταν το λογικο λογω του 6 margin κερδισε 4-5 .η ατομο που εχει φυγει απο μια εταιρεια με 9 margn και εχει παει σε αλλη με 9 margin εχασε 2 Mbit.δυστυχως πολλες φορες ειναι διαφορα που μπορουν να γινουν εστω και σπανια οταν αλλαζουμε παροχο.ο χαλκος παραμενει ο ιδιος απο το γενικο κατανεμητη και προς τα εξω.απο το γ.κ και προς τα πισω παιρνεις αλλο ραζιμ,αλλο ζευτικο οποτε μπορει να τυχεικαι εκει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ψιλοπαλιό post αλλά BUMP!!!!!!

 

Λοιπόν αδερφέ marauder ποιος είσαι να βρεθούμε :-D  μένουμε στο ίδιο μέρος, είχα και έχω ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ προβλήματα, αυτό που έπαθα διαβάζοντας το post δε λέγεται. Τηλεφωνα 13888, τεχνικοι πηγαινε-έλα, αλλαγη μοντεμ, καλώδια, όλα λέμε,, ΟΛΑ!! Προσπαθούσα να θυμηθώ αν σηκώθηκα απτο κρεβάτι υπνοβατώντας, δημιούργησα λογαριασμό εδώ και έγραψα για ότι ακριβώς μου έχει συμβει με το ιντερνετ του οτε. Εκεί που κατάλαβα οτι δεν είμαι εγώ είναι όταν είπες οτι άλλαξες πάροχο, δε το χω κάνει αυτο ακόμα. Είναι λίγο παλιό το post αν το δεις για πες πώς είσαι τώρα με τη forthnet? Τα ίδια χάλια?

 

Κάτι που πρέπει να αναφέρω είναι οτι μου είπαν κανα 2 φορές (μετά από πίεση που άσκησα βέβαια) οτι μπήκαν κατι...δε θυμάμαι πως μου τα είπε -σαν "κόφτες"- βαση απόφασης δικαστικής επειδή εκτός του οτε οι άλλες εταιρίες (cyta) δεν μπορούσαν να έχουν καλή ταχύτητα. Αν καποιος ειδικός εδώ το διαλευκάνει λίγο αυτό καλά θα ήταν. Μάλλον είναι εκείνη η "αναβάθμιση" που λες που έγινε κατα τον απρίλιο. Τότε που η ταχύτητα μας έπεσε απο 14 άθικτη 5ms ping στο speedtest σε 8-9 30+ms ping με πολλά προβλήματα, αποσυνδέσεις και καποιες βραδυνές ώρες να πέφτει τόσο πολύ που να μην μπορείς να δείς ούτε βιντεάκι στο youtube.

Ότι άλλο λένε ειναι δικαιολογίες. Μην ξανακούσω για καλώδια, σπλιτερς, μόντεμ, φιλτρα και εγκαταστασεις στο ντουλαπι εξω. Όλα μια χαρά είναι αυτά.

 

Η ουσία είναι οτι υποβαθμίστηκε το προιόν και για να ξαναγίνει όπως πρώτα δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Να διεκδικησουμε και μεις δικαστικα μιας και η απόφαση μπορεί να δικαίωσε μεν την cyta, έβλαψε όμως εμάς και να γίνουν όλα όπως πριν???...Χλωμούς μας κόβω...  Ίσως σε μερικά χρόνια γίνει καμια... κανονική αναβάθμιση και όχι υποβάθμιση σαν αυτή που έγινε. Μέχρι τότε.. στην πίκρα.. τουλάχιστον πες τι παιζει μετα απο τόσο καιρο με την forthnet.

Αν είναι να έχω χάλια net ας έχω τουλαχιστον χάλια net και nova,, εγώ δε βλέπω βέβαια και πολύ αλλά τι να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοπαλιό post αλλά BUMP!!!!!!

 

Λοιπόν αδερφέ marauder ποιος είσαι να βρεθούμε :-D  μένουμε στο ίδιο μέρος, είχα και έχω ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ προβλήματα, αυτό που έπαθα διαβάζοντας το post δε λέγεται. Τηλεφωνα 13888, τεχνικοι πηγαινε-έλα, αλλαγη μοντεμ, καλώδια, όλα λέμε,, ΟΛΑ!! Προσπαθούσα να θυμηθώ αν σηκώθηκα απτο κρεβάτι υπνοβατώντας, δημιούργησα λογαριασμό εδώ και έγραψα για ότι ακριβώς μου έχει συμβει με το ιντερνετ του οτε. Εκεί που κατάλαβα οτι δεν είμαι εγώ είναι όταν είπες οτι άλλαξες πάροχο, δε το χω κάνει αυτο ακόμα. Είναι λίγο παλιό το post αν το δεις για πες πώς είσαι τώρα με τη forthnet? Τα ίδια χάλια?

 

Κάτι που πρέπει να αναφέρω είναι οτι μου είπαν κανα 2 φορές (μετά από πίεση που άσκησα βέβαια) οτι μπήκαν κατι...δε θυμάμαι πως μου τα είπε -σαν "κόφτες"- βαση απόφασης δικαστικής επειδή εκτός του οτε οι άλλες εταιρίες (cyta) δεν μπορούσαν να έχουν καλή ταχύτητα. Αν καποιος ειδικός εδώ το διαλευκάνει λίγο αυτό καλά θα ήταν. Μάλλον είναι εκείνη η "αναβάθμιση" που λες που έγινε κατα τον απρίλιο. Τότε που η ταχύτητα μας έπεσε απο 14 άθικτη 5ms ping στο speedtest σε 8-9 30+ms ping με πολλά προβλήματα, αποσυνδέσεις και καποιες βραδυνές ώρες να πέφτει τόσο πολύ που να μην μπορείς να δείς ούτε βιντεάκι στο youtube.

Ότι άλλο λένε ειναι δικαιολογίες. Μην ξανακούσω για καλώδια, σπλιτερς, μόντεμ, φιλτρα και εγκαταστασεις στο ντουλαπι εξω. Όλα μια χαρά είναι αυτά.

 

Η ουσία είναι οτι υποβαθμίστηκε το προιόν και για να ξαναγίνει όπως πρώτα δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Να διεκδικησουμε και μεις δικαστικα μιας και η απόφαση μπορεί να δικαίωσε μεν την cyta, έβλαψε όμως εμάς και να γίνουν όλα όπως πριν???...Χλωμούς μας κόβω...  Ίσως σε μερικά χρόνια γίνει καμια... κανονική αναβάθμιση και όχι υποβάθμιση σαν αυτή που έγινε. Μέχρι τότε.. στην πίκρα.. τουλάχιστον πες τι παιζει μετα απο τόσο καιρο με την forthnet.

Αν είναι να έχω χάλια net ας έχω τουλαχιστον χάλια net και nova,, εγώ δε βλέπω βέβαια και πολύ αλλά τι να κάνουμε.

Για σου φιλε.Αυτο που γραφεις για την δικαστικη αποφαση,δεν το ηξερα,και πραγματικα εξηγει σε τι κ@λ@κρ@τος ζουμε.Τοσα τηλεφωνα,τοσα παραλιγο εγκεφαλικα και το προβλημα ηταν η¨αναβαθμιση¨του οτε.Δεν καταλαβαίνω το μεγαλο ¨κρατικο μυστικο¨ που δεν μπορουσαν να εκμυστηρευτούν.Ξερω οτι ειναι αδικο να γενικευουμε  και για καποιους κακους υπαλληλους να αμαυρωνετε  ολος ο οτε,αλλα γω προσωπικα μετα την αφανταστη ταλαιπωρία και κοροιδια δεν ξαναγυρναω στον οτε.

Τωρα για την φορτνετ,οπως γραφεις κι εσυ,με λιγοτερα χρηματα απο τον οτε,εχω και νοβα και απεριοριστα σταθερα και 720΄προς κινητα(3play προσφορα)Το παραξενο ειναι με το attenouation που ανεβηκε απο 35 σε 47,εξου και η μειωση της ταχυτητας.Το ακομα ποιο παραξενο ειναι οτι μετα απο 3 μηνες που ημουν στα 3000kbps απο το Σεπτεμβριο και ξαφνικα ανεβηκε στα 5000kbps.Oi αποσυνδεσεις ,οπως αναφερω και πιο πάνω εχουν ελαχιστοποιηθει.Αν μενεις προς την Εξοχη(εκει ειναι το dslam)  σιγουρα θα εχεις καλυτερη συνδεση απο μενα που μενω διπλα στη καινουργια χανθ.Τα αυτονοητα,εδω στην Ελλαδα,ειναι και τα ποιο δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...