Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερώτηση είναι απλή.

 

Το fast paht πόσο ρίχνει την ταχύτητα?

 

πχ. αν έχω 16Mbps πόσο θα πάει?

 

 

 

edit: Forthnet έχω

Επεξ/σία από giannisXXX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ρίχνει λιγο τον συγχρονισμό 1 με 2 mbps , εμενα στην forthnet τοσο μου το ειχε ρίξει αλλα εξαρτάται απο την κάθε σύνδεση και ανάλογα την εταιρία δεν ειναι απόλυτο το νούμερο δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

κανα megabit Θα χασεις περιπου εσυ που εισαι στα 16 Mbit.

giannisXXX ,συγνώμη που γράφω στο θέμα του αλλά έχω κι εγώ παρόμοια απορία...εγώ έχω ΟΤΕ και σήμερα πήρα τηλ. και ζήτησα fast path ...τώρα έχω 40ms ping και 10,5 downloading speed...πόσο περίπου θα γίνει το ping μου και πόσο το downloading speed ??? Είμαι gamer και ενδιαφέρομαι πολύ για το καλό ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Ping θα το δεις στην πραξη.σιγουρα θα παει στο 30 ισως και πιο κατω .κανα megabit υπολογισε και εσυ.αρκει να σε βαλουν σε 9αρι Profile που ειναι το default τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Ping θα το δεις στην πραξη.σιγουρα θα παει στο 30 ισως και πιο κατω .κανα megabit υπολογισε και εσυ.αρκει να σε βαλουν σε 9αρι Profile που ειναι το default τους.

χθές έκανα αίτηση για fastpath και σήμερα μου το έβαλαν από ΟΤΕ ...μου φάνηκε περίεργο Κυριακάτικα ,αλλά τελικά το έφτιαξαν και σας ενημερώνω για τα καινούρια stats : 14-16ms ping 10.50 downloading 0.90 uploading , δεν μου έριξαν καθόλου downloading ...kai to ping από 42 έπεσε στο 16 ...είμαι πολύ ευχαριστημένος !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθές έκανα αίτηση για fastpath και σήμερα μου το έβαλαν από ΟΤΕ ...μου φάνηκε περίεργο Κυριακάτικα ,αλλά τελικά το έφτιαξαν και σας ενημερώνω για τα καινούρια stats : 14-16ms ping 10.50 downloading 0.90 uploading , δεν μου έριξαν καθόλου downloading ...kai to ping από 42 έπεσε στο 16 ...είμαι πολύ ευχαριστημένος !!! 

επειδη το να σου κανουν fast path δενειναι καποια βλαβη που πρεπει να βγει τεχνικος αλλα ειναι μια ρυθμιση απο το dslam(δηλαδη ενα λεπτο δουλεια) για αυτο και εγινε μεσα στο σκ.μια χαρα.απλα με fast path υποτιθεται οτι η γραμμη σου ειναι λιγοτερο σταθερη και πιο επιρρεπης σε αποσυνδεσεις.χωρις να σημαινει οτι θα εχεις προβλημα.απλα στο λεω.αν επαιζες πριν οκ χωρις αποσυνδεσεις το πιο πιθανο ειναι οτι και τωρα θα παιζεις μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το να σου κανουν fast path δενειναι καποια βλαβη που πρεπει να βγει τεχνικος αλλα ειναι μια ρυθμιση απο το dslam(δηλαδη ενα λεπτο δουλεια) για αυτο και εγινε μεσα στο σκ.μια χαρα.απλα με fast path υποτιθεται οτι η γραμμη σου ειναι λιγοτερο σταθερη και πιο επιρρεπης σε αποσυνδεσεις.χωρις να σημαινει οτι θα εχεις προβλημα.απλα στο λεω.αν επαιζες πριν οκ χωρις αποσυνδεσεις το πιο πιθανο ειναι οτι και τωρα θα παιζεις μια χαρα.

Πριν 3 χρόνια είχα 3-4 αποσυνδέσεις την εβδομάδα , είχα πάρει τηλ. και μου το έφτιαξαν και νομίζω με έβαλαν σε interleaved και δεν είχα ποτέ αποσυνδέσεις.Τώρα όμως έμαθα τι είναι το fastpath και το ξανά έβαλα ...εύχομαι αυτή την φορά να μην έχω κανένα πρόβλημα . προς το παρόν τα πάει μια  χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 χρόνια είχα 3-4 αποσυνδέσεις την εβδομάδα , είχα πάρει τηλ. και μου το έφτιαξαν και νομίζω με έβαλαν σε interleaved και δεν είχα ποτέ αποσυνδέσεις.Τώρα όμως έμαθα τι είναι το fastpath και το ξανά έβαλα ...εύχομαι αυτή την φορά να μην έχω κανένα πρόβλημα . προς το παρόν τα πάει μια  χαρά...

θα το δεις στην πραξη.μπορει τοτε να ηταν καποιο αλλο το προβλημα και οχι μονο το fast path>ειτε χαλκος ειτε port στο dslam κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλησπέρα μια ερώτηση, έχω οτε και ζήτησα χθες να με βάλουν σε past path. Έπαιζα cod bo3 στα 66 ms ping μετά το past path πάλι στα 66ms είμαι αλλά το βλέπω σταθερό. Μήπως πρέπει να ζητήσω να μου αλλάξουν profile?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοδυσκολο μου φαινεται αυτο...σου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε?επειδη το ζητησες δεν σημαινει οτι το εκαναν,θα σου στειλουν ειδοποιηση οταν γινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου ήρθε μήνυμα....  στην αρχή με ενημέρωσε για το τεχνικό πρόβλημα και μετά από 10 λέπτα κόπηκε για λίγο το ιντερνετ και μου ήρθε μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

profile ο οτε απο οσο ξέρω δεν αλλάζει μονο αν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή κτλπ θα στο αλλάξει και απο μόνος τους , απο εκει και πέρα οτι θα πας σε fast path δεν σημαίνει αναγκαστικά οτι θα πέσουν και τα ms γιατι εξαρτάται απο την σύνδεση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε δεν ειναι οτι πληρωσες κατι...ωστοσο επικοινωνησε με τον οτε και ενημερωσε τους...πιθανον κατι να μπορουν να κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...