Προς το περιεχόμενο

Σκουλαρίκια


GoDRiC-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα τρύπα σε ένα μαγαζί στο Χαλάνδρι.. Αρκετά καλό μαγαζί αλλά αυτή δε μου έδωσε και πολύ κατανοητές οδηγίες.. Κάποιος γνώστης με τα σκουλαρίκια τις τρύπες κλπ υπάρχει; Θέλω να μου εξηγήσετε όσον αφορά την καθαριότητα... Τι θα χρησιμοποιώ, για πόσο, κάθε πόσο, πώς, που κλπ... Επίσης δε ξέρω πως σκατά ανοίγει αυτό το κούμπωμα αν θέλω να βγάλω το σκουλαρίκι μετά από 1 μήνα πχ.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοιτα αν ειναι το πλαστικο μην μασας, αν κανεις μπανιο συχνα δεν θα εχεις προβλημα.

 

Εγω τα ειχα τραβηξει και βγηκανε.. Τωρα δεν ξερω κανενα κολπακι να σου πω..

 

Για σκουλαρικι στο αυτη σου λεω. Τωρα για αλλου δεν ξερω. Αν σου εβαλε τιποτα μεταλλικα εκει σου προτεινω να βαλεις κανεναν φυσιολογικο ορο ή αλατονερο.. Μετα απο ενα μηνα το βγαζεις και βαζεις αλλο..

 

Καλο ειναι που και που να το στριβεις δεξια αριστερα να μην κλεινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά έχεις το πλαστικό που έχει χοντρό κορμό...

Το κρατάς ένα μήνα,το στρίβεις που κ που να μην κολήσει

Μετά κρατάς το μπροστά μέρος με τα δύο δάκτυλα του ενός χεριού. κ με τα δύο του άλλου τραβάς το πίσω μέρος(κούμπωμα) ώστε να βάλεις κάποιο της αρεσκείας σου

 

Στην αρχή επειδή είσαι πρωτάρης χαλαρές κινήσεις ώστε να συνηθίσουν τα χέρια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις το "πλαστικο" (πολυανθρακικο αλας) δεν αντιδρα με τον οργανισμο ειναι 100% ασφαλες,δεν χρειαζεται στριψιμο διοτι το κουμπωμα απεχει απο το να ακουμπαει το πισω μερος του λοβου σε αντιθεση με τα παλαιοτερα συστηματα που ερχοταν σε επαφη το κουμπωμα με το πισω μερος και επρεπε να το στριβουμε σε τακτα χρονικα διαστηματα.

Οι κακονες υγιεινης ειναι τα βασικα ,δεν το πιανουμε με βρωμικα χερια ,πλενουμε τους λοβους των αυτιων με σαπουνι και νερο 2-3 φορες την ημερα (δεν χρειαζεται οινοπνευμα) και τελος σκουπιζουμε με καθαρη πετσετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα 2 στα φρύδια και ένα στο αυτί(ψηλά όμως όχι στο λοβό) και το μόνο που έκανα ήταν να το στρίβω και που και που να το καθάριζα με μια μπατονέτα(βουτηγμένη σε ορό) γύρω γύρω όταν έβλεπα οτι βρώμιζε... ούτως ή αλλως απο το καθημερινό μπάνιο και μόνο καθάριζε (εκτός αν είσαι μεσα στης λάσπες ολη μέρα)!

 

Στην αρχή είχα ενα θέμα με το ξεβίδωμα/ξεκούμπωμα αλλα το συνήθησα γρήγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχ και'γω από ο,τι βλέπω θα έχω ένα θέμα με το ξεκούμπωμα... Ωραία βασικά έχω πάρει ένα ecofarm που γράφει Υδατικό Οξυγονούχο Διάλυμα.... Θα βάζω 2 φορές τη μέρα πρωί βράδυ με βαμβάκι και θα το στρίβω μετά λίγο... Αυτό για 12 μέρες... Είμαι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και οταν βαλεις κανονικα σκουλαρικια στα αυτια. Θα τα αφηνεις λιγο λασκα.. Μην τα πιεζεις.. Γιατι ενδεχεται να κοψεις την κυκλοφορια του αιματος εκει περα και να εχεις αλλα θεματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι τρυπα στο αυτι ναι θα εισαι κομπλε.Εγω οταν την εκανα με πιστολι τοτε ουτε οξυζενε ουτε τιποτα δεν εβαζα.

Lol σοβαρά; Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ηξερα κ δεν μου ειχαν πει να κανω κατι.σε κοσμηματοπωλειο την εκανα:-P

Και'γω αλλά κάτι μου είπε αυτή... Τέλος πάντων ευχαριστώ μάγκες κάτι θα κάνω.. Όποιος έχει άλλα σχόλια ή βοήθεια οτιδήποτε μπορεί να το γράψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω φρικάρει... έχει κολλήσει το σκουλαρίκι στον τραγο και δν μπορώ να το ξεβιδωσω είναι με τάπα από πίσω. Τι να κάνω αληθεια έχω φρικάρει προσπαθώ πάρα πολύ αλλά τπτ

Επεξ/σία από Πενυ Π
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...