Προς το περιεχόμενο

AntiVirus για Android...


tolisk99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά χρειάζονται τα AV στα κινητά? Εγώ δεν έχω και προσπαθώ να μην κατεβάζω ότι να 'ναι. Πολλοί όμως με AV έχουν βρει ιούς στα κινητά τους... Τι γίνεται τελικά? Και αυτοί οι ιοί τι ακριβώς κάνουν στα κινητά μας? Είναι όπως στους υπολογιστές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν κατεβάζεις εφαρμογές μόνο απο το google play και έχεις αποκλείσει την εγκατάσταση απο τρίτους νομίζω ότι είναι περιττό. εγώ απλά αγόρασα ένα καλό password manager για να έχω τους κωδικούς απο ebanking paypal κτλ. ασφαλείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν κατεβάζεις εφαρμογές μόνο απο το google play και έχεις αποκλείσει την εγκατάσταση απο τρίτους νομίζω ότι είναι περιττό. εγώ απλά αγόρασα ένα καλό password manager για να έχω τους κωδικούς απο ebanking paypal κτλ. ασφαλείς.

 

 

Υπάρχει κίνδυνος ακόμα και μέσα από το google play (το είχε πει η google με ανακοίνωση πέρση).

 

Όντος μπορείς να κολλήσεις ιούς όπου οι περισσότεροι είναι του στιλ κλέβω προσωπικά στοιχειά και τελειώνω της μονάδες.  Βέβαια τα antivirus για smartphone έχουν και άλλες ιδιότητες πχ μπλοκάρω ενοχλητικές κλήσεις, εντοπίζω το κινητό αν μου το κλέψουν η το χάσω κτλπ. Εγώ σου προτείνω να βάλεις καλύτερα ένα antivirus γιατί ιους μπορεί να κολλήσεις και με ένα search το ιντερνετ.  Ένα καλώ και δωρεάν antivirus είναι το avast όπου μπορεί να κάνει ότι ανέφερα πιο πάνο. Το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλύτερα : Comodo Mobile Security & Avast Mobile Security (ή κάπως έτσι :P). Εχω το πρώτο και έχει περισσότερες δυνατότητες (κλείδωμα εφαρμογών με κωδικό κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το αντιβαιρους, το μόνο που κάνει είναι να τελειώνει την μπαταρία. Ποτέ δεν κόλλησα κάτι και κατεβάζω τα πάντα από παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>υπαρχει ομως καποιο antivirus που να μπορει να μεταφερθει στην καρτα μνημης?, καθοτι δεν εχω χωρο στην εσωτερικη του τηλεφωνου :unsure:</p>

 

Από τη ξέρω τα περισσότερα μεταφέρονται, αλλά και να μην γίνετε υπάρχουν πρόγραμματα που το κάνουν

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

 

http://www.insomnia.gr/topic/473936-%CF%84%CE%B1-android-malware-%CE%B8%CE%B1-%CF%86%CE%B8%CE%AC%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%BF-1-%CE%B5%CE%BA-%CF%84%CE%BF-2013/

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...