Προς το περιεχόμενο

lenovo smartphone


Secone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να μου πειτε εσεις οι εμπειροι στην μαρκα lenovo την γνωμη σας για το πιο ειναι το καλητερο κινιτο τησ αυτην την στιγμη.εχω το nexus 4 και θελω να το πουλησω να δοκιμασω κατι νεο..ενοειτε πως με ενδιαφερει να υπαρχει καλη υποστιριξη για rom development..δωστε μου τα φωτα σας:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να μου πειτε εσεις οι εμπειροι στην μαρκα lenovo την γνωμη σας για το πιο ειναι το καλητερο κινιτο τησ αυτην την στιγμη.εχω το nexus 4 και θελω να το πουλησω να δοκιμασω κατι νεο..ενοειτε πως με ενδιαφερει να υπαρχει καλη υποστιριξη για rom development..δωστε μου τα φωτα σας :D

http://www.gsmarena.com/lenovo_k900-5241.php Φυσικα υπαρχουν και πιο φθηνα της εταιριας,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 5αρα και οικονομικο οπως ειπε και ο φιλος oddin το a830,αν θες μπορω και να σου πω 2 πραγματα παραπανω γιατι ειμαι και κατοχος εδω και λιγες μερες,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 5αρα και οικονομικο οπως ειπε και ο φιλος oddin το a830,αν θες μπορω και να σου πω 2 πραγματα παραπανω γιατι ειμαι και κατοχος εδω και λιγες μερες,

 

Φιλε,πες απο που το πηρες και ποσο,και αν δουλευει καλα το smart.Δωσε μας λιγο λεπτομερειες.Και'γω ρωτησα για Lenovo,αλλα δεν προκειται να παρω απαντηση,οποτε οτι θα μπορουσε να μας βοηθησει,πες το.

Αν θελεις και μπορεις,βαλε και καμια φωτο να το δουμε "κανονικα".

Εγγυση εχουν αυτα οπως ερχονται;τι παιζει τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε,πες απο που το πηρες και ποσο,και αν δουλευει καλα το smart.Δωσε μας λιγο λεπτομερειες.Και'γω ρωτησα για Lenovo,αλλα δεν προκειται να παρω απαντηση,οποτε οτι θα μπορουσε να μας βοηθησει,πες το.

Αν θελεις και μπορεις,βαλε και καμια φωτο να το δουμε "κανονικα".

Εγγυση εχουν αυτα οπως ερχονται;τι παιζει τελικα;

Μπορεις να το παρεις απο εδω http://www.minideal.net/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html

 

Ειναι πολυ γρηγορο το κινητο,ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Κατασκευη παρα πολυ καλη χωρις τριξιματα κλπ,μοιαζει για πολυ ακριβοτερο κινητο αν το δεις απο κοντα,Οθονη πολυ καλη με ωραια χρωματα που δε νομιζω να μη σε αφησει ευχαριστημενο.Η διαρκεια της μπαταριας ειναι αναλογα τη χρηση που θα κανεις,εγω θα παρω και 2η σε λιγες μερες για καλο και για κακο.Πανω κατω με πολυ βαρια χρηση βγαζεις μια μερα σιγουρα δε τιθεται θεμα,Φωτο και βιντεο τραβαει αξιοπρεπεστατα.

Εγγυηση εχουν απ οσο ξερω αλλα καλο ειναι να σου ερθει χωρις προβλημα γιατι θα πρεπει να το στειλεις στι Κινα παλι.Σου εβγαλα τσακ μπαμ καποιες να δεις πως ειναι αλλα δεν εχω καλη ψηφιακη οποτε πανω κατω βλεπεις πως ειναι.

Οι 2 πρωτες ειναι χωρις τη θηκη σιλικονης.

Ελπιζω να βοηθησα

 

P4260067.jpgP4260068.jpgP4260072.jpgP4260070.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου,για τις φωτο,αλλα και για την περιγραφη σου.Εαν θα σου ελεγα το Α660,θα το επαιρνες για τα χαρακτηριστικα και την τιμη του;δεν περιμενω να μου απαντησεις για ενα κινητο που δεν το εχεις,ισως και να μην το εχεις δει,απλα την γνωμη σου θελω.

Το Α830 διοτι οπως ειδα εχει 5αρα οθονη,για το ατομο που το θελω,επειδη ειναι για κοπελα,ξεφευγει λιγο σε διαστασεις.

Απο το μινιντιλ ειναι μεταχειρισμενα αυτα σε καλη κατασταση;ή ειναι καινουρια του κουτιου;δεν ξερω,οποτε αν ρωταω τιποτε ανοητο πραγμα,προσπερασε το.

Eννοω γι'αυτο,

http://www.minideal.net/lenovo-lephone-a660-mtk6577-dual-sim-dual-core-waterproof-ip67-5mp-gps-smart-phone.html

 

Για τα χαρακτηριστικα του σε αυτα τα χρηματα δεν βρισκεις νομιζω αλλο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα φιλε.Κοιτα το α660 επειδη ειναι αδιαβροχο και εχει και gorilla glass το πηραν παρα πολλοι,ειναι αρκετα καλο κινητο.Και ουτε χαλια χαρακτηριστικα εχει για τα λεφτα του.Το θεμα ειναι τη χρηση που θα κανει η κοπελα.Γιατι π.χ αν θελει να τραβαει καλες φωτο θα χρειαστει φλας,κατι που δεν εχει το a660.

Μια χαρα κινητο ειναι και σε τετοια τιμη.

Απο Minideal εννοειται πως ειναι καινουρια,ειναι αξιοπιστο κινεζικο σαιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν είναι να πάρεις κλώνο, καλύτερα να πάρεις κάτι του τύπου lenovo Α820 (ή 830 κλπ). 

Να προσέξεις όμως να σου κάνουν root από εκεί και να σου περάσουν τα ελληνικά για να μη ασχοληθείς εσύ αργότερα. 

Ισως δε καταλάβα οπως το διατυπωσες οποτε θα σημειωσω οτι τα lenovo δεν ειναι κλωνοι.

Και συγκεκριμενα το k900 της lenovo εχει ριξει στ αυτια σε κατι galaxy note 2 και κατι s3 kαι σε καποια s4 στο antutu για οσους το εμπιστευονται το συγκεκριμενο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ δυνατο το lenovo k900 πραγματι...

 

και για να εχουμε και ενα μετρο συγκρισης δειτε εδω 

 και παγωστε το στο 3:06

τα αντιστοιχα δικα μου νουμερα ειναι (s4)

RAM : 4547

CPU integer : 5022

CPU float-point : 6414

2D :1558

3D :5906

Database I/O : 560

SD write : 150

SD read 194

 

Συνολο : 24351 (προχτες ειχα βγαλει 25 και κατι ψιλα..τεσπα)

 

 

Απο οτι βλεπουμε το Κ900 υπερεχει ξεκαθαρα στην RAM και στα 3D και υστερει καπως στο cpu float-point με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

 

 

Με ο,τι βολευεται ο καθενας ....απλα εμενα το τετραγωνο σχημα δεν με συγκινει ιδιαιτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ δυνατο το lenovo k900 πραγματι...

 

και για να εχουμε και ενα μετρο συγκρισης δειτε εδω 

 και παγωστε το στο 3:06

τα αντιστοιχα δικα μου νουμερα ειναι (s4)

RAM : 4547

CPU integer : 5022

CPU float-point : 6414

2D :1558

3D :5906

Database I/O : 560

SD write : 150

SD read 194

 

Συνολο : 24351 (προχτες ειχα βγαλει 25 και κατι ψιλα..τεσπα)

 

 

Απο οτι βλεπουμε το Κ900 υπερεχει ξεκαθαρα στην RAM και στα 3D και υστερει καπως στο cpu float-point με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

 

 

Με ο,τι βολευεται ο καθενας ....απλα εμενα το τετραγωνο σχημα δεν με συγκινει ιδιαιτερα :)

Ας με επαιρνε να το αγορασω και ας ηταν και ορθογωνιο..:P

Intel φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν χοροπηδαω προσωπικα οταν ακουω ιντελ :)

 

το Κ900 δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια , δεν εχει card slot , ειναι τετραγωνο , και εχει 2 πυρηνες :)

 

με ενα μικρο overclock , το s4 το παταει στο λαιμο :)

 

Σοβαρα τωρα αν κρινουμε απο την οθονη του που ειναι στις 5,5 ιντσες παιζει στην κατηγορια των galaxy note..και το πιο σωστο θα ηταν να συγκριθει αν οχι με το ΝΟΤΕ2 τοτε με το ΝΟΤΕ3 που ανακοινωνεται τον σεπτεμβρη :)

 

Παντως ειναι αναμφιβολα δυνατο κινητο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν χοροπηδαω προσωπικα οταν ακουω ιντελ :)

 

το Κ900 δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια , δεν εχει card slot , ειναι τετραγωνο , και εχει 2 πυρηνες :)

 

με ενα μικρο overclock , το s4 το παταει στο λαιμο :)

 

Σοβαρα τωρα αν κρινουμε απο την οθονη του που ειναι στις 5,5 ιντσες παιζει στην κατηγορια των galaxy note..και το πιο σωστο θα ηταν να συγκριθει αν οχι με το ΝΟΤΕ2 τοτε με το ΝΟΤΕ3 που ανακοινωνεται τον σεπτεμβρη :)

 

Παντως ειναι αναμφιβολα δυνατο κινητο :)

Και μη ξεχναμε και την τιμη του που δινεις ενα 350ρι αν εχεις και αγοραζεις κινηταρα.

350 ευρω εδινε προχθες το mega 6.3 το πλαισιο που με το δικο μου lenovo a830 το παταω στο antutu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...