Προς το περιεχόμενο

4.1.2 OFFICIAL UPGRAGE για Samsung Galaxy S Advance!!!


alexisgav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα χρήστες του Samsung Galaxy S Advance,

σας ενημερώνω ότι η πολυαναμενόμενη ελληνική έκδοση του 4.1.2 jelly bean έφθασε ΑΛΛΗΛΟΥΊΑ!!!

Το κινητό είναι αγορασμένο από τα public...Κάλη αναβάθμιση :-D

 

 

p.s είχα την  PDA:LK2 / PHONE:LK2 / CSC:LI1 (EUR)

 

και μου ήρθε η  PDA:LQE / PHONE:LQE / CSC:LQE (EUR)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι την εκανα...η αληθεια ειναι βεβαια οτι κολλαει καπως.σε γενικες γραμμες αξιζει αλλα εφοαον δεν προσφερει τπτ παραπάνω απο την 2.3.6 δν πιστευω οτι αξιζει την αναβαθμιση...

Επεξ/σία από alexisgav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανες clean installation ή πέρασες την 4.1 πάνω στην 2.3.6 και σου κολλάει;

 

Η 4.1 προσφέρει πολλά πράγματα παραπάνω από την Gingerbread 3ετίας και σαφώς αξίζει σαν αναβάθμιση καθώς πρόκειται για την πιο ώριμη έκδοση του λειτουργικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clean έκανα εννοειται...πραγραματικα απορω γτ κολλαει ενω εχει ενα αξιολογο hardware..φυσικα και είναι κλασεις ανωτερη η 4.1 αλλα τι να την κανεις οταν σ κολλαει το κινητο εξαλλου για να μην σας παρω στον λαιμο μ σας προτεινω να αποφυγεται την αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνετε factory reset, το τηλέφωνο θα κολλάει πολύ, σε σημείο να είναι δύσχρηστο. Κάνοντας factory reset, έχετε ένα καινούργιο τηλέφωνο στην κυριολεξία, με σαφώς καλύτερη αυτονομία (1,5 ημέρα, από 10-12 ώρες), άρα καλύτερη διαχείρηση πόρων.

 

Είμαι ενθουσιασμένος με την αναβάθμιση και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι, θα διαγραφούν όλα σου τα αρχεία, γι' αυτό να πάρεις backup με το KIES πριν το κάνεις. Γενικά μετά την αναβάθμιση σε Jelly Bean το δικό μου δεν διάβαζε τα αρχεία της κάρτας, τα οποία όμως υπήρχαν κανονικά. Πρέπει να κάνεις factory reset, γιατί διαφορετικά θα κολλάει πολύ.

 

Τα μόνα που δεν σβήστηκαν στο δικό μου ήταν τα αρχεία που είχαν αποθηκευτεί στην εσωτερική μνήμη (usb) του κινητού.

 

Υ.Γ. Μούφα το zoom της κάμερας, αφού είναι ψηφιακό και ΧΑΛΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν κολλαει καθολου τωρα ουτε λιγο ?

Εχεις δικιο το ζουμ ειναι σκετη απογοητευση...

 

 

Εμένα δεν κολλάει πουθενά. Είναι πιο γρήγορο από πριν και έχει και περισσότερη διαθέσιμη RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα factory reset και μεχρις στιγμης το κινητο ρολαρει ομαλα ΧΩΡΙΣ καθολου κολλήματα...καπου εδω να ευχαριστησω τον φιλο BritGreek που μου ειπε για το factory reset

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα, έχει διαφορά να κάνεις το reset με τον τρόπο του πιο πάνω βίντεο με το να μπεις Ρυθμίσεις -> απόρρητο -> επαναφορα εργοσταστιακών ρυθμίσεων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά από 2 μήνες περίπου αναβάθμισης συνεχίζετε να είστε ικανοποιημένοι με την απόδοση του λειτουργικού; 

Αν και είχα κάνει σωστά τα βήματα της αναβάθμισης και έχω απενεργοποιήσει αρκετές άχρηστες εφαρμογές της Google, το κινητό παραμένει πιο αργό από ότι με την 2.3 . Eν ολίγοις αγόρασα ένα κινητό διαμάντι για να καταλήξει μετά την επίσημη αναβάθμιση ένα βάσανο. Αποκρίνεται γενικά πολύ πιο αργά, παρόλο που το έχω σχεδόν πάντα με αρκετή ελεύθερη RAM.

 

Μη ξεχάσω να αναφέρω το μικροσκοπικό πληκτρολόγιο με την 4,1 στα SMS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2 μήνες περίπου αναβάθμισης συνεχίζετε να είστε ικανοποιημένοι με την απόδοση του λειτουργικού;

Αν και είχα κάνει σωστά τα βήματα της αναβάθμισης και έχω απενεργοποιήσει αρκετές άχρηστες εφαρμογές της Google, το κινητό παραμένει πιο αργό από ότι με την 2.3 . Eν ολίγοις αγόρασα ένα κινητό διαμάντι για να καταλήξει μετά την επίσημη αναβάθμιση ένα βάσανο. Αποκρίνεται γενικά πολύ πιο αργά, παρόλο που το έχω σχεδόν πάντα με αρκετή ελεύθερη RAM.

 

Μη ξεχάσω να αναφέρω το μικροσκοπικό πληκτρολόγιο με την 4,1 στα SMS...

Βαλε custom rom και ησύχασε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...