Προς το περιεχόμενο

Megaupload - αξίζει;


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες,

 

χρειάζεται να στείλω ένα αρχείο ~6 GB και το dropbox δεν αφήνει πάνω από 2.5 GB, οπότε μου ήρθε στο μυαλό το Mega upload που το είχε κλείσει το FBI, άλλα μετά ξανα-άνοιξε με 50 GB χώρο.

 

επομένως ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει, αν κοστίζει, και αν είναι ασφαλές. 

δεν έχω σκοπό να ανεβοκατεβάζω αρχεία, μόνο τώρα προέκυψε ανάγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

 

χρειάζεται να στείλω ένα αρχείο ~6 GB και το dropbox δεν αφήνει πάνω από 2.5 GB, οπότε μου ήρθε στο μυαλό το Mega upload που το είχε κλείσει το FBI, άλλα μετά ξανα-άνοιξε με 50 GB χώρο.

 

επομένως ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει, αν κοστίζει, και αν είναι ασφαλές. 

 

δεν έχω σκοπό να ανεβοκατεβάζω αρχεία, μόνο τώρα προέκυψε ανάγκη

 

Google drive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντο torrent απο το utorrent* και στειλε λινκ. Θα πρεπει να εχεις ανοιχτο και το pc σου ομως μεχρι να το παρει ο αλλος.

 

 

*το utorrent στις τελευταιες αναβαθμισεις μ@μ@ει στα κολληματα τον υπολογιστη ή ειναι η ιδεα μου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έκδοση έχεις;

τωρα δεν θυμαμαι γιατι δεν ειμαι στο λαπτοπ. Την πιο τελευταια ομως. Και επειδη βγαινουμε λιγο offtopic...

 

 

...χρησιμοποιουσα αψογα για αρκετο καιρο το utorrent χωρις το παραμικρο προβλημα. Μετα απο καποιο διαστημα ομως (δεν θυμαμαι αν ειχα κανει καμμια αναθμιση σε νεα version), παρατηρησα οτι καθε φορα που ανοιγα το utorrent κολλαγε ολο το συστημα. και με το task manager να το εκλεινα, ο υπολογιστης σερνοταν απιστευτα και μονο με ρεσταρτ επανερχοταν. Δεν εδωσα σημασια γιατι ετσι κι αλλιως ειχα σκοπο να περασω φρεσκα windows. Αφου τα περασα λοιπον, κατεβαζω και το τελευταιο utorrent. Οταν το ανοιγω παλι τα ιδια. Απιστευτα κολληματα.

 

Υ.γ. Υπαρχει κανας αλλος καλος client να προτεινετε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Πες μας, αν θες, τους λόγους. 

Δεν ξερω για το google drive,αλλά ξερω πως με το mega πιάνεις απίστευτες ταχύτητες.Επίσης στο mega μπορείς να σταματήσεις και να κάνεις resume όποτε θες. (χρησιμοποίησε το jdownloader)

 

Ποιός είπε για dropbox?Κάθε αρχείο που κατεβάζω πηγαίνει με 70kb/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Mega παίρνεις αυτόματα 50gb χώρου (χωρίς κόλπα, refferals & ιστορίες), δε χρειάζεσαι να εγκαταστήσεις client, δε χρειάζεται να σπάσεις τπτ σε κομμάτια, και όλα τα δεδομένα καθώς και οι αποστολές/λήψεις κρυπτογραφούνται με aes αλγόριθμο του οποίου το κλειδί το γνωρίζει μονάχα ο χρήστης και όχι το mega.

Είναι απλό στη χρήση. Καλές ταχύτητες.

Σε κάθε περίπτωση αν ο χρήστης δεν νιώθει ασφαλής μπορεί να κρυπτογραφεί τα δεδομένα του πριν την αποστολή για περισσότερη ασφάλεια άσχετα ποια υπηρεσία χρησιμοποιεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες, προφανώς μπορώ να το σπάσω και να το στείλω σε κομμάτια άλλα ο σκοπός του όλου thread είναι να το στείλω με τη μία

 

επίσης, επειδή δεν είναι τίποτα top secret έγγραφα, και να τα δει κάποιος στο MegaUpload, δεν έγινε και τίποτα. 

 

πάντως το dropbox με απογοήτευσε πρέπει να πω, μια φορά το χρειάστηκα πραγματικά και αμέσως έβγαλε paycheck 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν να σου πω πως δεν έχουν καμιά σχέση με το megaupload, τουλάχιστον έτσι μου απάντησαν σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Εάν μου είπαν ψέματα τότε σου λέω και εγώ ψέματα.

 

Το mega.co.nz να ξέρεις επειδή το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό έχει από τις πιο γρήγορες ταχύτητες στο κατέβασμα και στο ανέβασμα. Το 50GB δεν ισχύει εγώ είχα φτάσει 70+ και παρ' ότι που στο λογαριασμό μου έλεγε πως έξω ξεπεράσει το όριο και το ρολόϊ μου το είχε στο κόκκινο κλπ εγώ ανέβαζα συνεχώς χωρίς πρόβλημα. Κάτι σαν unmetered upload.

 

Στο προτείνω λοιπόν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν να σου πω πως δεν έχουν καμιά σχέση με το megaupload, τουλάχιστον έτσι μου απάντησαν σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Εάν μου είπαν ψέματα τότε σου λέω και εγώ ψέματα.

 

Το mega.co.nz να ξέρεις επειδή το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό έχει από τις πιο γρήγορες ταχύτητες στο κατέβασμα και στο ανέβασμα. Το 50GB δεν ισχύει εγώ είχα φτάσει 70+ και παρ' ότι που στο λογαριασμό μου έλεγε πως έξω ξεπεράσει το όριο και το ρολόϊ μου το είχε στο κόκκινο κλπ εγώ ανέβαζα συνεχώς χωρίς πρόβλημα. Κάτι σαν unmetered upload.

 

Στο προτείνω λοιπόν

 

πώς γίνεται το mega.co.nz να μην έχει σχέση με το megaupload, θυμάμαι καλά ότι υπήρξε και Νέο εδώ στο Insomnia σχετικά  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...