Προς το περιεχόμενο

πρωτο ταμπλετ


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,μολις πριν λιγο παρηγγειλα το πρωτο μου ταμπλετ :http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904207

 

να αναφερω πως ειμαι παντελως ασχετος απο ταμπλετ,η χρηση του θα ειναι για σερφαρισμα,καμια ταινιουλα dvdrip,brrip ,e-mail,και κανενα απλο παιχνιδακι να περναει η ωρα.

πιστευετε πως θα ανταποκριθει το ταμπλετ σε αυτα που ζηταω???στα σχολια του e-shop το παρουσιαζουν πολυ ως value for money επιλογη.ειναι οντως???

 

επισηε σε διαφορα αλλα φορουμ αναφερουν πως για να δουλευει σωστα θα πρεπει να απεγκαταστησω την εφαρμογη easy call,το google play kαι οποιδηποτε αλλη εφαρμογη δεν μου αρεσει για να παει καλα.

εχετε να μου προτεινετε καποια tips για καλυτερη επιδοση του συγκεκριμενου ταμπλετ??

 

γενικα τι μπορει να μου προσφερει το παραπανω ταμπλετ....

 

συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα ειναι το πρωτο και δεν ξερω απολυτως τιποτα για τα συγκεκριμενα γκατζετς.

 

μια τελευται απορια που εχω ειναι αν θα μπορω να κατεβαζω τορρεντς με το μtorrent.

 

ευχαριστω και σορρυ για το μεγαλο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος του είναι πολύ μικρός. Οπότε άμα θες ειδικά blu-ray rips (κάποια giga το καθένα), δε φτάνει. Και dvd-rips δηλαδή 1-2 των 700ΜΒ έκαστο θα χωράει να φορτώνεις (υποθέτοντας ότι δεν θα έχεις εγκαταστήσει και άλλες εφαρμογές, οπότε ο διαθέσιμος χώρος θα είναι μικρότερος). Άρα θα πρέπει να αγοράσεις και μία Micro SD για να φορτώνεις αρχεία (και αν ο υπολογιστής σου δεν έχει card reader θα πρέπει να αγοράσεις και έναν εξωτερικό).

 

Με τα specs του πιστεύω ότι θα έχεις θέμα με τις ταινίες (κολλήματα κλπ) και στο σερφάρισμα πάλι λίγα πράγματα.

 

Αν:

 

1. σε παίρνει οικονομικά και

2. δε θες να αγοράσεις από Κίνα,

 

εξέτασε αν θες να αγοράσεις το σημερινό e-shop special tablet http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904218 με 149€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις πληροφοριες,το εχω ηδη αγορασει και το περιμενω

απο ωρα σε ωρα....απ οσο διαβασα στο νετ εχει μεσα μια micro sd 2gb

θα το δοκιμασω και θα γραψω εντυπωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις πληροφοριες,το εχω ηδη αγορασει και το περιμενω

απο ωρα σε ωρα....απ οσο διαβασα στο νετ εχει μεσα μια micro sd 2gb

θα το δοκιμασω και θα γραψω εντυπωσεις...

 

Έχεις καμία συναίσθηση των τυπικών μεγεθών των αρχείων (δε στο γράφω επιθετικά); 1080p blu-ray rips μπορεί να ξεπεράσουν τα 10GB το ένα. Ο αποθηκευτικός χώρος δε φτάνει.

 

Άσε που με τέτοια specs το tablet σου θα έχει πρόβλημα να χειριστεί τέτοια αρχεία. Και η παρατήρηση για την ανάλυση είναι σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να τα streamareis κατευθειαν απο file share το θέμα ειναι οτι το ταμπλετ ειναι αρκετα αδύναμο για να παιξει HD 

μηπως να ανέβαζες λιγο το budget? ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μολις ηρθε....το ταμπλετ δεν το πηρα για να βλεπω hd

 

κανενα dvd rip και αν,σε κανενα ταξιδι,τωρα για τον αποθηκευτικο χωρο εχετε δικιο

 

πρεπει να αγορασω μια micro sd card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,μετα απο καποιες ωρες που δοκιμασα το ταμπλετ,εχω να πω πως για αυτα που το ηθελα δηλ.

σερφαρισμα,μειλς,κανενα απλο παιχνιδακι,ταινιες dvdrip kai brrip,ακομα και downloads κανει....ειμαι σχετικα ευχαριστημενος

βεβαια η αισθηση του σερφαρισματος απο ενα ταμπλετ σε ενα πισι διαφερει,αλλα ειμαι ικανοποιημενος.

η αποκρισημοτητα ειναι καλη δηλ με αριστα το δεκα της βαζω 7-7,5

γενικα ειναι κατα την γνωμη μου πολυ vfm.

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι πως η θυρα usb που εχει δεν μου αναγνωριζε τον εξωτερικο σκληρο που εχω(αληθεια τι πρεπει να κανω για να το αναγνωριζει?) και αναγκαστηκα να κατεβασω ολοκληρη ταινια 700mb για να το τεσταρω.

εχει android 4.2.2 και πολλες πολωνικες βλακειες μεσα.

αν καποιος θελει ενα φτηνο ταμπλετ για να περναει η ωρα του θα το συνιστουσα ανεπιφυλακτα...

ειδικα στην τιμη των 50 ευρω που το πετυχα.

 

επισης να αναφερω πως στο κουτι του γραφει πως για επεξεργστη εχει τον cortex-A8 1ghz kai οχι αυτον που γραφει στο eshop...

Επεξ/σία από bill27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καλησπερα,μετα απο καποιες ωρες που δοκιμασα το ταμπλετ,εχω να πω πως για αυτα που το ηθελα δηλ.</p>

<p>σερφαρισμα,μειλς,κανενα απλο παιχνιδακι,ταινιες dvdrip kai brrip,ακομα και downloads κανει....ειμαι σχετικα ευχαριστημενος</p>

<p>βεβαια η αισθηση του σερφαρισματος απο ενα ταμπλετ σε ενα πισι διαφερει,αλλα ειμαι ικανοποιημενος.</p>

<p>η αποκρισημοτητα ειναι καλη δηλ με αριστα το δεκα της βαζω 7-7,5</p>

<p>γενικα ειναι κατα την γνωμη μου πολυ vfm.</p>

<p>το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι πως η θυρα usb που εχει δεν μου αναγνωριζε τον εξωτερικο σκληρο που εχω(αληθεια τι πρεπει να κανω για να το αναγνωριζει?) και αναγκαστηκα να κατεβασω ολοκληρη ταινια 700mb για να το τεσταρω.</p>

<p>εχει android 4.2.2 και πολλες πολωνικες βλακειες μεσα.</p>

<p>αν καποιος θελει ενα φτηνο ταμπλετ για να περναει η ωρα του θα το συνιστουσα ανεπιφυλακτα...</p>

<p>ειδικα στην τιμη των 50 ευρω που το πετυχα.</p>

<p> </p>

<p>επισης να αναφερω πως στο κουτι του γραφει πως για επεξεργστη εχει τον cortex-A8 1ghz kai οχι αυτον που γραφει στο eshop...</p>

Εκτός της χωρητικότητας και της ανάλυσης, και η ραμ ειναι ελάχιστη. Γενικά πολύ αδύναμο μηχάνημα...αλλά αν σου κάνει τότε τί να πούμε οι υπόλοιποι, καλορίζικο και ελπίζω να μη χαλάσει εντός του πρώτου διμήνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα εγκατασταση το ιδιο app δυο φορες εκανα απεγκατασταση αλλα υπαρχουν δυο εικονες του προγραμματος πως τις εξαφανιζω?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,μετα απο καποιες ωρες που δοκιμασα το ταμπλετ,εχω να πω πως για αυτα που το ηθελα δηλ.

σερφαρισμα,μειλς,κανενα απλο παιχνιδακι,ταινιες dvdrip kai brrip,ακομα και downloads κανει....ειμαι σχετικα ευχαριστημενος

βεβαια η αισθηση του σερφαρισματος απο ενα ταμπλετ σε ενα πισι διαφερει,αλλα ειμαι ικανοποιημενος.

η αποκρισημοτητα ειναι καλη δηλ με αριστα το δεκα της βαζω 7-7,5

γενικα ειναι κατα την γνωμη μου πολυ vfm.

το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι πως η θυρα usb που εχει δεν μου αναγνωριζε τον εξωτερικο σκληρο που εχω(αληθεια τι πρεπει να κανω για να το αναγνωριζει?) και αναγκαστηκα να κατεβασω ολοκληρη ταινια 700mb για να το τεσταρω.

εχει android 4.2.2 και πολλες πολωνικες βλακειες μεσα.

αν καποιος θελει ενα φτηνο ταμπλετ για να περναει η ωρα του θα το συνιστουσα ανεπιφυλακτα...

ειδικα στην τιμη των 50 ευρω που το πετυχα.

 

επισης να αναφερω πως στο κουτι του γραφει πως για επεξεργστη εχει τον cortex-A8 1ghz kai οχι αυτον που γραφει στο eshop...

τον δισκο δεν συον αναγνωριζει γιατι θελει παραπανω ρευμα...ειδικα αν ειναι σκληρος χωρις τροφοδοσια...

μην ανησυχεις ολα το ιδιο προβλημα εχουν..

μεγεια μια χαρα μηχανηματακι φαινεται μαυτα που λες για τα λεφτα του...

κ δεν θα χαλασει δεν ειναι λαπτοπ που ψηνεται ενα απλο ταμπλετ ειναι

Ναι εντάξει αλλά είναι ξενέρωμα.

αμα χαλασει θαχει καλυτερη αντιμετωπιση απ το πλαισιο γιατι ειναι δικο τους μηχανακι

για γυρισε ενα ipad που εχει περασει το ετος εκει να δεις γελιο.ειδικα οσο αν αφορα το service ειναι μια χαρα ο φιλος μας μην πετατε οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον δισκο δεν συον αναγνωριζει γιατι θελει παραπανω ρευμα...ειδικα αν ειναι σκληρος χωρις τροφοδοσια...

μην ανησυχεις ολα το ιδιο προβλημα εχουν..

μεγεια μια χαρα μηχανηματακι φαινεται μαυτα που λες για τα λεφτα του...

κ δεν θα χαλασει δεν ειναι λαπτοπ που ψηνεται ενα απλο ταμπλετ ειναι

 

αμα χαλασει θαχει καλυτερη αντιμετωπιση απ το πλαισιο γιατι ειναι δικο τους μηχανακι

για γυρισε ενα ipad που εχει περασει το ετος εκει να δεις γελιο.ειδικα οσο αν αφορα το service ειναι μια χαρα ο φιλος μας μην πετατε οτι ναναι

Ποιό πλαίσιο? Από το eshop ήταν το λινκ που έδωσε και δεν είναι του πλαισίου μηχανάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...