Προς το περιεχόμενο

WINDOWS 8.1 Αδυναμια αλλαγης γλωσσας σε ελληνικα


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση?αναβαθμισα απο τα windows 8 se 8.1.Enω πριν το display language ηταν ελληνικα εγινε αγγλικα.Ακολουθω το βιντεο αυτο για αλλαγη γλωσσας

http://www.youtube.com/watch?v=L0ibd2pZ1kc

αλλα παρατηρω τα εξης.

Ενω τα ελληνικα ειναι επιλεγμενα

2a0jr60.jpg

 

otan τα επιλεγω μου λεει οτι η ελληνικη γλωσσα δεν ειναι διαθεσιμη

 

2rgnhph.jpg

 

και στη λιστα γλωσσων τα ελληνικα δεν υπαρχουν σαν επιλογη

 

27y96s1.png

 

k9mw8.jpg

 

Τι κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση?αναβαθμισα απο τα windows 8 se 8.1.Enω πριν το display language ηταν ελληνικα εγινε αγγλικα.Ακολουθω το βιντεο αυτο για αλλαγη γλωσσας

http://www.youtube.com/watch?v=L0ibd2pZ1kc

αλλα παρατηρω τα εξης.

Ενω τα ελληνικα ειναι επιλεγμενα

2a0jr60.jpg

 

otan τα επιλεγω μου λεει οτι η ελληνικη γλωσσα δεν ειναι διαθεσιμη

 

2rgnhph.jpg

 

και στη λιστα γλωσσων τα ελληνικα δεν υπαρχουν σαν επιλογη

 

27y96s1.png

 

k9mw8.jpg

 

Τι κανω λαθος

το παραπανω βιντεο ειναι για την εκδοση των win 8,1 την προεσκομενη και οχι για την τελικη αρα κατι κανεις λαθος. τα περασες απο πανω τα windows 8.1 σε τι γλωσσα ηταν στα αγγλικα ; Η αρχικη εγκατασταση των windows 8 που εκανες ηταν στα ελληνικα και στην εγκασταση εδιχνε ελληνικα και ολα ή ηταν αγγλικη εκδοση και τα περασες μετα εσυ απο την γλωσσα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα update μεσω του store apo ta 8 sτα 8.1.Τα προηγουμενα ηταν φυσικα στα ελληνικα αυτα ομως ειναι στα αγγλικα(metro gui) χωρις να μου δινει δυνατοτητα αλλαγης.Γνησια φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε χωρις να σε αμφισβητησω αυτο που λες μαλλον δεν παιζει γιατι στο λαπτοπ που εκανα ακριβως την ιδια διαδικασια μου εβγαλε κανονικα τα ελληνικα(και εκει γνησια 8αρια),Απλα στο λαπτοπ ειχα κανει clean install  ενω στο desktop upgrade απο τα 7αρια.Οποτε καπο υεκει ειναι η λυση.Και στην τελικη ειναι δυνατον να εχουν ο,τι κουφη γλωσσα υπαρχει(γροιλανδιας κτλ) και οχι ελληνικα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H photo ειναι απο το λαπτοπ

 

2jfdlj9.jpg

 

αν δεις κατω αριστερα ειναι το νεο εικονιδιο των 8.1 και φυσικα ειναι στα ελληνικα.

Καποιος αλλος που να εχει βαλει τα 8.1 σε τι γλωσσα τα εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα σε ενα laptop με αναβαθμιση απο το store απο γνησια win8 .

μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη η γλωσσα.

κατα την αναβαθμιση με ενημερωσε οτι θα γυρισει η γλωσσα στα αγγλικα και θα πρεπει να ξαναπροσθεσω τα ελληνικα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαπτοπ ηταν αγορασμενο με γνησια win8, τα οποια ομως ηταν αγγλικα γιατι το ειχα παρει απο το amazon αγγλιας, τα ελληνικα τα ειχα προσθεσει μετα απο τον πινακα ελεγχου.

 

εγω απλα μπηκα στο windows store και εκανα την αναβαθμηση.

 

την clean instal την εκανες απο ελληνικο image? μηπως εχουν βγαλει ελληνικα 8.1 αλλα δεν εχουν βαλει το πακετο γλωσσας για τους υπολοιπους ακομα?

 

τελικα βρηκα μια λυση που φαίνεται να λειτουργει κανονικα μεχρι τωρα.

σκέφτηκα να βαλω το ελληνικο πακετο manually δηλαδη να κατεβασω το αρχειο (.cab) με τα ελληνικα και να το τρεξω να τα προσθεσει.

ψαχνωντας στις σελιδες της microsoft δεν το εβρισκα πουθενα, ενω το google μου το εβρισκε, σε σελιδες πανεπιστημιων (οπου ηθελαν login απο ακδημαικους για να το κατεβασεις) και σε θειους.

ετσι ειπα να το δοκιμασω, ειχα εναν ενδοιασμο γιατι το αρχειο που κατεβαζα ειχε ημερομηνια δημιουργιας τελη αυγουστου και ελεγα μην ειναι της preview εκδοσης, αλλα λειτουργει αψογα ως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίχα και εγώ το ίδιο θέμα επειδή ο υπολογιστής είχε αγγλικά όταν το αγόρασα.

Κατέβασα το language pack των ελληνικών ακολουθώντας τις οδηγίες από τη σελίδα της microsoft και τώρα έχω ελληνικά.

 

http://support.microsoft.com/kb/2607607/el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

προσφατα κατοχος ενος lenovo y510p, 3η μερα, ακομα προσπαθω να καταργησω τα πολωνικα! windows 8.1 καποια λυση? ευχαριστω

Αυτό είναι παλιό thead. Άνοιξε ένα νέο και θα τα πούμε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρωτο screenshot που εβαλες που εχει τις 2 γλωσσες (Ελληνικα-Αγγλικα) θα πατησεις δεξια την επιλογη Options και download language package. Αποκλειεται να μην στο βγαλει. Το video ειναι γτπ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...